Какъв монитор за PC

  • 1 969
  • 18
Хайде да помогнете и на мен.
Решили сме да сменим монитора на компютъра /не че му има нещо на стария, но заема много място и първокласникът няма да има къде да пише  Crazy/.
Абсолютен лаик съм в тази област. Четох, четох и се омотах още повече Rolling Eyes.
Това, което уж разбрах, че е добре да е LCD. Но това, което гледах в нета е TFT LCD - що за животно е това?
За съжаление на този етап не можем да отделим крупна сума - докъм 300-350 може би...
Филми и телевизия на компютъра не гледаме, така че 17-19 инча ни устройват.
Та, много моля - препоръчайте ми марка и технически параметри.
Ще пазаруваме във В. Търново, там възможностите не са много - Техномаркет, Денси, Метро...
И още един /сигурно изключително тъп Embarassed/ въпрос - всеки монитор ще е съвместим с компютъра ни или newsm78?
Виж целия пост
# 1
Щом имаш някакво ограничение на средствата, предлагам следното: Отиваш в някой голям магазин и оставяш продавача да те убеди, че именно едикойси монитор е за теб, т.е. ако успее да те излъже - вземай! Ако не успее - иди в друг магазин!   bouquet
А за съвместимостта - ако компютъра ти не е "Правец82", то ще са съвместими...    Mr. Green Joy
Виж целия пост
# 2
За тези пари можеш да си вмезеш LCD на Самсунг например, има около 350 лв., стар модел на Филипс, абе има доста неща. Разходи се до Техномаркет. Разбира се, по-хубавите неща са и по-скъпи. Лично мое мнение е, че в монитора на компютъра трябва да се инвестират малко повече средства. Точно от това недей да пестиш, особено, ако по-често стоите пред него.
Виж целия пост
# 3
Щом имаш някакво ограничение на средствата, предлагам следното: Отиваш в някой голям магазин и оставяш продавача да те убеди, че именно едикойси монитор е за теб, т.е. ако успее да те излъже - вземай! Ако не успее - иди в друг магазин!   bouquet
А за съвместимостта - ако компютъра ти не е "Правец82", то ще са съвместими...    Mr. Green Joy

Благодаря за сарказма, не ми е нужен.
Мисля, че съвсем ясно съм обяснила всичко. И не, не ми Правец, нито ям доматите с колците.
Що се отнася до средствата - ако имаш излишни, можеш да ми пратиш или най-добре ги инвестирай в образованието си, защото си личи, че ти е недостатъчно.
Виж целия пост
# 4
Аз след два дена ще си купувам точно нов монитор на Самсунг от Техномаркет.Аз съм с ограничени средства и съм си избрала от най-евтините модели на Самсунг-има разнообразие достатъчно.все пак и ние с ограничените средства искаме да живеем,нали? Wink
Виж целия пост
# 5
Има евтини модели на HP, 17,18,19" не се лъжи да си взимаш... ХП може са добри в много неща но не и монитори..
Впрочем Техномаркет и прочие са доста скъпи, по добри отиди в някой компютърна фирма там 100% ще ти направят отстъпка, и  ще ти предложат широк избор.(Мултирама имат добър избор но мисля че са само в София.).

П.С: А 300-350лв са доста прилична сума за монитор, особено ако не си дизаинер или геимър...
ППС: Списък с PC фирми и саитовете им: http://forum.gorna.net/viewtopic.php?t=78861
           Вали Търново са доста силни, моята бивша фирма  взимаше от тях интернет, ето мониторите които предлагат: http://www.vali.bg/?manufacturer=&group=53&content=/grou … p;orderby=name_up  (Виждам че има NEC а те са класове над самсунг, аз бих си взел това: http://www.vali.bg/?group=53&article=6653&content=/article_content.php )
Виж целия пост
# 6
Щом имаш някакво ограничение на средствата, предлагам следното: Отиваш в някой голям магазин и оставяш продавача да те убеди, че именно едикойси монитор е за теб, т.е. ако успее да те излъже - вземай! Ако не успее - иди в друг магазин!   bouquet
А за съвместимостта - ако компютъра ти не е "Правец82", то ще са съвместими...    Mr. Green Joy

Благодаря за сарказма, не ми е нужен.
Мисля, че съвсем ясно съм обяснила всичко. И не, не ми Правец, нито ям доматите с колците.
Що се отнася до средствата - ако имаш излишни, можеш да ми пратиш или най-добре ги инвестирай в образованието си, защото си личи, че ти е недостатъчно.
Хм...мислех да пиша по темата, но се отказах. Може би, не е зле ти да инвестираш малко в обноските си.
Виж целия пост
# 7
За 420 лева купихме на сина ми 22 инчов Самсунг от Техномаркет, с едни от най-добрите показатели в момента. Мултимедиен е /широкоекранен/, но вече всички са такива и ако гледате филми на него е идеален. Има голям избор, гледай екрана да е контрастен, марката да е читава и да има гаранция. Питай някой познат с фирма, да си изтеглиш и ДДС-то.
Виж целия пост
# 8
Отиди в компютърна фирма. В разните Техно... хем е по-скъпо, хем по-малко разбират.  Peace
Виж целия пост
# 9
Хм...мислех да пиша по темата, но се отказах. Може би, не е зле ти да инвестираш малко в обноските си.
Благодаря!
Как се засягаме само - не разбираме, питаме, получаваме идея как да се справим със ситуацията и накрая се обиждаме и започваме да използваме клишета... А, в образование съм инвестирал много, ама то човек като е тъп, обикновено е завинаги - колкото и да учи...  Joy
Виж целия пост
# 10
Ние взехме Филипс, 19 инча, от Техномаркет. Хич ме няма по тези неща, май е 5 мегапиксела и резолюцията хиляда четиристотини и нещо на деветстотин и нещо....... newsm78. О
Около 300 лв., промоция в момента. Имало за същите пари Бенк с вградени колонки, но мъжът ми избрал Филипс, пък колонките отделно......

Това, което ни казаха да гледаме е когато погледнем картината отстрани да не става мъгляво и когато е на черен екран да няма бели точки и обратно......Дано сме взели нещо добро, но то и за тези пари.....това е.
Виж целия пост
# 11
Трепача, точно от теб идея никаква не видях.
Миоки, каквото повикало, такова се обадило!

Благодаря на останалите, които дадоха точни предложения  bouquet.
Виж целия пост
# 12
дали мога малко да отклоня темата за да не създавам нова Peace
търся си монитор ЛСД ТФТ, който да е подходящ за четене на текстове най-вече, т.е. да дразни очите най-малко, да не уморява толкова при продължително четене, колкото сегашния ми монитор LG FLATRON F720B newsm78 Не знам как точно да подходя в случая. парично ограничение-до 500лв.
Виж целия пост
# 13
Трепача, точно от теб идея никаква не видях.
Миоки, каквото повикало, такова се обадило!


Ами то обикновено на тъпи и смешни въпроси се дават и същите  отговори , но той понеже е джентълмен - си ги е спестил ... JoyНе е достатъчно само да можеш да гледаш , ами и да виждаш- както би казал "народа".
Виж целия пост
# 14
Всяко ТФТ е подходящо, след това всичко са настроики, ниска яркост и контраст и си готова

дали мога малко да отклоня темата за да не създавам нова Peace
търся си монитор ЛСД ТФТ, който да е подходящ за четене на текстове най-вече, т.е. да дразни очите най-малко, да не уморява толкова при продължително четене, колкото сегашния ми монитор LG FLATRON F720B newsm78 Не знам как точно да подходя в случая. парично ограничение-до 500лв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия