Къде в рода ви....

  • 3 275
  • 23
Къде в рода ви е имало близнаци мили мами?Simple SmileКак се унаследява?Simple Smile Баба ми по амйчина линия е биал бременна с близнаци. За съжаление е трябвало да направи аборт.Имала вече три деца, лекарите и били казали, че не може да има повече.
Имам ли шанс за близнета?Simple Smile Много искам:)
Виж целия пост
# 1
Къде в рода ви е имало близнаци мили мами?Simple SmileКак се унаследява?Simple Smile Баба ми по амйчина линия е биал бременна с близнаци. За съжаление е трябвало да направи аборт.Имала вече три деца, лекарите и били казали, че не може да има повече.
Имам ли шанс за близнета?Simple Smile Много искам:)

Аз знам, че през поколение се раждат близнаци (в род, в който има близнаци, естесвено). Е в родата на мъжа ми няма близнаци, в моята също, обаче аз съм бременна с две  newsm78.
Виж целия пост
# 2
Не знам дали се унаследява.

Баща ми е близнак, прадядо ми по майчина линия - също, девер ми има близначки... дет са вика от три страни имам предпоставки, ама не!
Виж целия пост
# 3
Къде в рода ви е имало близнаци мили мами?Simple SmileКак се унаследява?Simple Smile Баба ми по амйчина линия е биал бременна с близнаци. За съжаление е трябвало да направи аборт.Имала вече три деца, лекарите и били казали, че не може да има повече.
Имам ли шанс за близнета?Simple Smile Много искам:)

Здравей, ние сме аналогичен случай. Баба ми по майчина линия, Бог да я прости, е била бременна с близнаци също, но след три родени деца, е решила да абортира. Всъщност след аборта са й казали, че са били близнаци. Нейна сестра има близнаци - момче и момиче. Моята първа бременност - на ранни години, завършила с аборт, беше с едно бебе.
Та има разни теории - ненаучни, които казват, че точно през поколение, по майчина линия, жената има вероятност да роди близнаци. Има и теория, която казва, че това по-често се случва с втора бременност. Не знам дали е вярно, но имаш шансове Simple Smile Grinning
Виж целия пост
# 4
В нашите 2 рода - никъде
Виж целия пост
# 5
В моя род няма близнета,обаче  на мъжами и от двете страни. Но не се пада дае през поколение а през две. Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 6
Зарових се в нета по въпроса за близнаците - това, което прочетох е, че при еднояйчните няма наследственост - случва се по случаен признак.
При друяйчните обаче има - НО само по майчина линия към дъщеря. Т.е. наследствено е образуването на две яйцеклетки при един цикъл.
Друг фактор за появата на двуяйчни близнаци са стимулациите за забременяване.
Има и трети вид близнаци - нещо като полуеднояйчни, оказа се - механизмът е, че яйцеклетката се радвеля на две еднакви преди оплождането, а после тези две се оплождат от два сперматозоида. Наследствеността от майката е една и съща при двете деца. 
Виж целия пост
# 7
Ние имаме и от двете страни-дядо ми е близнак,и на мъжа ми майка му е близначка.Имам и братовчеди близнаци,едните са еднояйчни,другите-не. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Moeto skromno lichno mnenie e che tova e neshto na kusmet, ili boja rabota ili koi kakto iska da go nareche. Kazvat unaslediavalo se prez pokolenie....az sum bliznâk i sum maika na bliznaci...a v roda predi tova gi niamame nikude...i az mu tarsia logikata na tova unaslediavane...obache sum chuvala i drugo stanovishte, che ako edna jena niama dulgo vreme deca, sled tova shansa za bliznaci e mnogo goliam...fakta che na maika mi sa kazali che sled parvoto dete poveche niama da ima deca a 11 godini po-kasno sme se rodili potvurjdava doniakude tova. Neznam kolko e medicinski izdurjano, no zatova i zapochnah s "moeto skromno lichno mnenie".
Виж целия пост
# 9
Съгласна съм с mamiD, няма точни данни за унаследявяне, пък и според мен, като се разровиш достатъчно, във всяка фамилия има някъде близнаци. Със сигурност се увеличава шанса за многоплодно бременнст след стимулация на яйчниците при лечение на стерилитет - но това хич не е безобидно, и след спиране на продължително приемане на противозачатъчни таблетки. И пак с две думи - Божа Работа!
Виж целия пост
# 10
Освен че има наследственост по майчина линия при разнояйчните близнаци, прочетох още, че е по-вероятно да заченете близнаци, ако сте над 30 г. - хормонално нещо се променя и вероятността за две яйцеклетки е по-голяма, както и ако сте по-едра.... Последното не знам защо, може би пак хормоните.
Виж целия пост
# 11
Свекърва ми е близначка-сестра..и има  вероятност и аз да имам, така ли? От моя страна няма...Би било чудесно Hug
Виж целия пост
# 12
Зарових се в нета по въпроса за близнаците - това, което прочетох е, че при еднояйчните няма наследственост - случва се по случаен признак.
При друяйчните обаче има - НО само по майчина линия към дъщеря. Т.е. наследствено е образуването на две яйцеклетки при един цикъл.
...

Абсолютно точно казано, но имам само едно уточнение. Не е задължително да се предава от майка на дъщеря, а зависи от силата на гените. Генетично аз съм унаследила рода на баща ми, където двуяйчните близнаци преобладават над единичните раждания и жените имат по 2 овулации в рамките на 1 цикъл. Вярно е обаче, че зависи от жената, макар при нас и в родата на таткото да има двуяйчни близнаци.
Виж целия пост
# 13
Ние имаме много в рода, но не през едно поколение. Ама мен ме стимулираха за да забременея и не знам от какво се е получило. Всъщност няма значение, важното е че ги има. newsm06 Мисля, че това е божи дар.
Виж целия пост
# 14
БАБТА НА МОЯТА МАЙКА ДВА ПЪТИ Е ИМАЛА БЛИЗНАЦИ ЕДИТЕ СА БИЛИ ЕДНОЯЙЧНИ НО ДРУГИТЕ ДВУЯЙЧНИ. LaughingмОЯТА ДОКИ КАЗА ЧЕ МОИТЕ БЕБЕТА ЗА РАЗНОЯЙЧНИ ЗНАЧИ СЪМ ГИ ПРИДОБИЛА ПО НАСЛЕДСТВО Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия