Как бихте постъпили на мое място?

  • 2 990
  • 21
Историята ми е следната,ще бъда кратка:подадох молба за развод,но докато влезе в сила решението съпругът ми почина,сега не могат да ми кажат дали съм развеена или вдовица,а има и заем за изплащане и свекървата и девера ми предлагат следното-ще поемат заема,но в замяна искат сина ми да се откаже от всичко,което му се полага от баща му,движимо и недвижимо имущество,тоой е на 6г. и понеже не може да взема решени е искат аз да подпиша.Споделете как бихте постъпили в такава ситуация?Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 1
Забравих да спомена че за в момента той е единствен внук.Това не мога да си го обясня,което изискват от мен.Просто ми стана много обидно,все едно че те вече го отписват.Приемам вашите съвети.
Виж целия пост
# 2
Все едно дали сте разведени или вдовица,синът ви е единствен и пряк наследник на бащта си.
А ти като негова настойница и майка,можеш да контролираш движимо и недвижимо имущтестово.
Да не си посмяла да се отказваш от това което е на детето ви,все пак това е и спомена от бащта му.Провери добре в банката за дълговете които е имал съпруга ти,и виж дали сте подписали застраховка живот която се прави от всяка банка при теглене на кредит,има клауза в слу4ей на смърт,би трябвало да покрие вси4ко.Не се съгласявай на игрите на свекърва ти.Детето ви е единствен наследник и ти като негова майка.Успех
Виж целия пост
# 3
Все едно дали сте разведени или вдовица,синът ви е единствен и пряк наследник на бащта си.
А ти като негова настойница и майка,можеш да контролираш движимо и недвижимо имущтестово.
Да не си посмяла да се отказваш от това което е на детето ви,все пак това е и спомена от бащта му.Провери добре в банката за дълговете които е имал съпруга ти,и виж дали сте подписали застраховка живот която се прави от всяка банка при теглене на кредит,има клауза в слу4ей на смърт,би трябвало да покрие вси4ко.Не се съгласявай на игрите на свекърва ти.Детето ви е единствен наследник и ти като негова майка.Успех

Напълно подкрепям  Peace
 Sick за пореден път се удивлявам, какви хора има  #Cussing out
Виж целия пост
# 4
В банката проверих но тази клауза важи при естествена смърт,а в моя случай е самоубийство и заема се изисква от наследниците,даже и чичото каза,че по принцип заема трябвало сега се изплаща от сина ми.
Виж целия пост
# 5
Не съм сигурна 4е е то4но така.Има застраховка живот.Провери.Иди при адвокат банково дело.А ако в краен слу4ай се окаже 4е трябва да се изплаща от детето,пак има врати4ки,дай под наем това което има и с парите изплащай кредита,но един ден детето ще има нещо от бащта си,ако искаш можеш и да продадеш една 4аст за да върнеш кредита,но остави и на детето да има спомен от бащта си.А "милият 4и4о и баба ги прати по дяволите "
Виж целия пост
# 6
Така смятам да направя,а иначе много го обичали,но чичото искал вече да си влезе във владение,те даже не го изчакаха да изстине,едва минаха 40 дни от смъртта му.
Виж целия пост
# 7
Ясна ми е картинката,за ал4ността граници няма.Но важното е да не им се поддаваш и да не те е страх.А "4и4ото може да остане с птъст в уста,искам да му видя физиономията ако му кажеш 4е ще тябва да ти плаща наем".
Пак повтарям вземи копие от договора с банката и иди при адвокат.Има слу4аи  който банката опрощава кредити при смърт,непълнолетие,соц.слаби. и т.н. Информирай се.
Виж целия пост
# 8
НЕ подписвай нищо
преди да се посъветваш с добър адвокат
както са казали и момичетата преди мен

Детето със сигурност е наследник на всичко на мъж ти!

Когато с адвоката ти се изясни картинката
ще имаш опции какво точно можеш да направиш

Успех!
Виж целия пост
# 9
В никакъв случай не подписвай.Ще се справиш някакси със заема. Ей, докъде стигат хората...Сега всичко е в твои ръце, не го забравяй. Трябва да си съвсем наивна ,за да го направиш.
Виж целия пост
# 10
И на една моя приятелка мъжът й се самоуби. Не знам колко се е интересувала, но от банката точно така са казали: че при самоубийство не опрощават заемите. Има случаи, в които се опрощават, но са много малко. Тя изплати вече заема. Но все пак и моя съвет е да се позаинтересуваш, да поразпиташ, да се посъветваш с адвокат. В никакъв случай не се съгласявай на предложеното ти от свекървата. Все някак, криво ляво, ще се справиш със заема. Колко е той всъщност? Ако не е тайна. Но да лишават собствения си внук от полагащото му се ... не, просто думи нямам.
Виж целия пост
# 11
Заемът е 5000,но ако се продаде колата и обезщетенията,които се изплатят смятам 4е ще се покрие или поне ще остане малка част,но сега си мисля и друго ако се подпиша те може да лишат сина ми и от полагащата му се пенсия от баща му.
Виж целия пост
# 12
Отдели малко време и пари и се консултирай с адвокат. Занеси всички документи по заема и каквито още ти поискат и така.
Това са твърде сериозни въпроси за обсъждане във форум.
Виж целия пост
# 13
Заемът е 5000,но ако се продаде колата и обезщетенията,които се изплатят смятам 4е ще се покрие или поне ще остане малка част,но сега си мисля и друго ако се подпиша те може да лишат сина ми и от полагащата му се пенсия от баща му.

И аз да кажа - не подписвай! Ако толкова настояват, ще им кажеш да изчакат детето да стане на 18 и да реши само дали иска или не наследство от баща си. Не си струва да се чудиш, пък и заемът ти не е чак толкова голям. И наистина е хубаво да чуеш мнение на адвокат.
Виж целия пост
# 14
Съжалявам за загубата ти ! Сина ти си има запазена част и никой не може да му я отнеме , тъй като тя му се полага по закон. При подписване на каквито и да е споразумения , те се наследяват от останалите наследници до размера на запазената част т.е след като тя бъде определена , това могат да се правят подялби. В момента ти не си разведена , а си вдовица по закон , тъй като няма влязло в сила решение на съда , с което се прекратява брака и в следствие на горното ти също имаш запазена част , която наследяваш. Вземи договора от банката и прочети много внимателно клаузите , въпреки че по-скоро няма да откриеш клауза , която да урежда случай на самоубийство , то се урежда най-вече при застраховка живот ,въпреки че там съ\що има изключение . По отношение на заема е валиден факта на настъпване на смърт , което обаче не опрощава дълговете на починалия и те се поемат от наследниците. Възможно е банката като приоритетен / не е точният термин , извинявай не се сещам в момента/ има право първа да се удовлетвори и най -вероятно това ще стане от общото наследство , така че изчакай банката да се удовлетвори по отношение на заема от наследството , виж размера на запазената част и какви движими и недвижими имоти включва и тогава , ако останалите наследници искат да делят нещо да делят , но от това става след спогодба за делба , одобрена от съда.Успех и бъди внимателна!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия