бебешки гащички и пелени вместо памперси

  • 37 025
  • 351
здравейте,
всеки момент трябва да рода. Замислила съм се в началото да не ползвам памперси (ако може и изобщо). Какво ще кажете за пелените за многократна употреба и бебешките гащички. Прочетох само за едни английски.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че с тях на бебето ще му е по-добре.  Peace
Виж целия пост
# 2
Хм, дъщерята на моя приятелка (сега е на 10) към 6 месечна направи дайпър-дерматит и се наложи да мине на пелени. Значи, процедурата е следната: вземаш плат - памучен, ленен, изобщо, какъвто ти дойде - да е мекичък, переш и гладиш всеки път, сгъваш на "парче" - демек, безкрайно удължен правоъгълник, мушкаш между краката на бебето и отгоре слагаш дрешки. На всяко напикаване всичко - чаршафите, одеялата, дрешките, якето, ако е с такова, твоите дрехи, ако си я прегърнала - стават мокри от урина. Переш, сушиш, гладиш отново. Същата работа е и с акитата. Ако има сериозна медицинска причина за това - да, но иначе ми е трудно да си представя нормален човек, който доброволно би си го причинил. Пък и едва ли излиза кой знае колко по- евтино, като сметнеш тока и препаратите за изпирането на дрехите.
Виж целия пост
# 3
И защо ще си спряташ тоз екшън?!?! newsm78
Нито на теб ще ти е кеф-нито пък на бебето...
Виж целия пост
# 4
Не бих си причинила такова нещо при наличието на памперси,но ти си знаеш
Виж целия пост
# 5
Може да е с цел опазване на околната среда.
Иначе в този екшън и аз не съм участвала.
 Simple Smile
Виж целия пост
# 6
В днешно време да използваш пелени за многократна употреба вместо памперси  #Crazy......
Виж целия пост
# 7
http://www.bambinomio.bg/ Мисля че това ще ти е полезно. Аз още нямам дете, но когато дойде момента мисля да ползвам това. Има и комплект за проба, може да си го вземеш него да видиш как ще понася на бебето и на теб. А и излиза много по евтино от памперсите и щади околната среда.
Виж целия пост
# 8
Синът ми има тези. Като памперсите за еднократна употреба са, т.е. едно цяло парче, а не отделно пелени и гащи.  Има едно допълнително подложка вътре, което можеш да махаш и слагаш по желание. Имат много закопчалки и се нагласят в зависимост от големината на детето, така че да не протичат.

Ако мислиш да ги ползваш от самото начало ще ти трябват минимум 8-9, предвид, че бебето ака на почти всяко хранене. Синът ми почна да ги ползва на около месец и нещо някъде и на мен ми бяха достатъчни 6 на брой, но тогава вече акаше и пишкаше по-нарядко. Хамалогия имаше от гледна точка на това, че запирах на ръка нааканите памперси. С времето тези процедури намаляват, защото бебетата акат все по-рядко, а ако успееш да го изакваш в тоалетна или гърне,  запирането  става напълно излишно. Пъхаш в пералнята и готово.
Виж целия пост
# 9
Околна, неоколна среда - аз не бих взела пелени за многократна, освен ако бебо има непоносимост към памперсите - по цяла нощ да сменяш напишкани пелени, които ще дразнят кожичката на детето, вместо да ви е сухичко и да се гушкате и наслаждавате на тези безценни и блажени моменти.....незнам.... Аз не бих издържала на това....за мен това си е взаимен тормоз. Иначе съм се интересувала за въпросните многократни пеленки и тези с пробния комплект ми се видяха най-добри. каквото и да решиш - дано ти носи удовлетворение и леко раждане на здраво бебенце ти желая  bouquet
Виж целия пост
# 10
Не зная каква е причината , ти си знаеш, но напиши в някоя търсачка ЕБХ (естествена бебешка хигиена). Интересно е! Ние частично използваме метода и бързо ще свалим пелените. Сега нямаме шест месеца. Peace Grinning
Виж целия пост
# 11
Решението ти повлияно ли е от някаква конкретна причина?
Не искам и да си помислям как щях да я карам без памперси, животът щеше да е труден  Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Имам ярък спомен от бебешките времена на сестра ми,когато още нямаше памперси.Не бих си причинила това умишлено в никакъв случай!Безкрайно пране,сушене,гладене,повиване....Губене на ценно време,което да посветиш на малкото човече,огромни разходи за ток,вода и перилни препарати...Вечна тревога да не се е подмокрило и да не стои мокро...Непрестанни обувания и събувания да провериш сухо ли е...Не,благодаря!Всичко може да бъде толкова лесно!Дано не звуча като някой глезла,но щом памперсите така или иначе вече съществуват,защо да си създавам излишни ядове?Пък и на мен вече ми е широко около врата,защото моето дете ползва памперс само когато спи или сме на разходка,с много малки изключения.Сигурно си имаш основателна причина да не искаш памперси,ти си знаеш.Просто споделям спомените си.
Виж целия пост
# 13
стели76 е много права за загубата на ценно време, както и другите мами преди нея! вместо през малкото свободно време, което имаш, докато детето спи, да си почиваш, ти ще переш, сушиш и гладиш! не бих си го причинила! и така не ми стига съня!
Виж целия пост
# 14
Съжелявам, че по-рано не бях намерила тази информация за био пелените  Sad, надявам се да ти помогне на теб. Ще следя какво пробваш и дали наистина е хубаво  Hug
http://shop.danet.bg/index.php?cPath=167&osCsid=c4a424cd571e … 0bbe8381cc9ae4e52

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия