7000 първолаци по-малко днес, 14 хиляди отпаднали от училище преди лятото

  • 1 013
  • 10
Тази годината започва със 7000 първолаци по-малко,
През миналата от училище са отпаднали 14 457 ученици...

http://dnes.dir.bg/2008/09/15/news3378465.html

Да идва девойката със "свежарската" тема за фанфарната и учебниците в амбалажна хартия - да се посмеем заедно.





Виж целия пост
# 1
Не виждам какво се притесняваш?
След три години ще има двойно повече първокласници, но дотогава няма да има нито учители, нито училища. Радвай се, че поне за тези сега може и да се намерят някои оцелели ентусиасти да ги обучават.

Това не е проблемът изобщо.
Виж целия пост
# 2
12 незаети места за учители в Разград, 400 деца от тая година ще учат при родителите си в странство. Това, което не дадоха на учителите по време на стачката, ще го дадат с лихвите, да ги върнат в училище.
Виж целия пост
# 3
Не знам къде са тези 7000 първолаци по-малко,но в София трябва да имаш супер връзки ,за да си запишеш детето в квартално сносно училище.От сега се притеснявам за другата година дали ще се вредим в училището,където навремето учеше синът ми и ме молеха да го запиша,че нямаха деца.
Виж целия пост
# 4
...Това, което не дадоха на учителите по време на стачката, ще го дадат с лихвите, да ги върнат в училище...
                      Ще поживеем, ще видим....
Виж целия пост
# 5
Съгласна съм със Занда - проблемът ще "блесне" в цялата си същност след няколко години, когато първолаците ще бъдат страшно много, но няма да има нито учители (защото ще са отишли да гледат деца в чужбина), нито достатъчна материална база. За спортни бази в училищата да не говорим. Децата ми са в ясленска възраст, отдега се тревожа на какъв хал ще е образованието след 4-5 години.
Виж целия пост
# 6
Разбира се, ако 600 лева примерно са достатъчни да задържиш учител в училище,
те не са достатъчни да върнеш учител в училище, който вече си е намерил работа за 600.
12 свободни места в РЗ са много. В Софето незаетите в ДГ места за възпитателки и помощник възпитателки са към 400.
Не случайно министърчето сега флиртува с пенсионираните учители.
Виж целия пост
# 7
Хаха, как няма да флиртува. Закриха училището на майка ми и за наше щастие, вместо да я пратят на борсата я пенсионираха предсрочно. В рамките на 1 м. си намери 2 работни места, на които ще взима двойно по-голяма заплата от тази, която взимаше в у-щето,но ще работи само с по 1 дете. А кажете сега, дали би се върне в училище, където 30-те децата, "изтървани" от вечно заетите си в общия случай родители, ще и бъдат  поверени? Аз не бих. Предполагам, че и други преподаватели няма да го направят. Не искам и да помислям за разходите, които всяка община ще трябва да направи, за да вкара в ред занемарените и закрити училища. Зор, зор ще има само след 2-3 г.
Виж целия пост
# 8
Не виждам какво се притесняваш?
След три години ще има двойно повече първокласници, но дотогава няма да има нито учители, нито училища. Радвай се, че поне за тези сега може и да се намерят някои оцелели ентусиасти да ги обучават.

Това не е проблемът изобщо.


Гладът за учители ще се увеличава все повече ,но вече няма да могат да бъдат върнати в училищата ,колкото и голям ентусиаст да си ,ентусиазмът ти ще се срине.
Виж целия пост
# 9
... но вече няма да могат да бъдат върнати в училищата...

Не виждам кой ще иска да ги връща.

Виж целия пост
# 10
http://www.big.bg/modules/news/article.php?storyid=66823,а  като че ли прогнозата за сериозния недостиг на учители вече започва да се сбъдва на някои места
http://www.dnes.bg/article.php?id=54214
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия