Проблем при смяна на адаптираното мляко

  • 1 375
  • 11
Здравейте момичета
Имаме нужда от съвет бебка е на 1 м досега я хранихме с PRE NAN защото се роди мъничка но от 3 дни вече мина на NAN 1 и има запек не знам дали е от смяната на млякото или от самото мляко ако е смяната би трябвало да се регулира стомахчето
педиатърката компетентно каза "случват се такива неща" #2gunfire

имали ли сте подобен проблем
благодаря за отговорите
Виж целия пост
# 1
Когато преминахме от кърма на мляко,педиатирката каза-НАН.Хубаво,обаче-запек,запек,запек...е,сменихме до с мляко против запек!Така че според мен е от НАН-а.
Виж целия пост
# 2
Учудвам се, защото Ради никога не е получавала запек от НАН-а. Още от раждането беше на него и не е имало проблем, а доста сме го сменяли. От начало в родилния дом я захраниха с НАН ХА. После започнахме с НАН 1, но се оказа че има лек ГЕР и минахме на НАН АР до 7-мия месец, след това НАН 2. Сега пие Нестле Джуниър. Проблеми никакви Thinking.
Виж целия пост
# 3
Различните млека действат по различен начин на всяко бебенце. Може и да е от млякото, затова пробвай с друго. Йоан се запичаше от Фризолак, но НАН му влияеше добре и не е имал никакви проблеми.
Виж целия пост
# 4
От НАН децата се запичат. Това ми го каза педиатърката и ми препоръча Фризолак или Аптамил. Аз давам основно Аптамил и много рядко Фризолак. Не сме имали проблеми с коремчето докато не започнахме с пюретата и то за много кратко се запече (това е нормално).
Виж целия пост
# 5
О ние се запичахме от всички млека, оправихме се само от млякото на Нутриция, НУТРИЛОН ОМНЕО. Трябва да пробваш различни млека докато намериш това с което се чувства по добре, аз смених поне 4-5 вида и марки адаптивни млека, докато педиатърката ми каза да пробвам с това.
Виж целия пост
# 6
НАН захича страшно много, Петинка посиняваше от напъни, минахме на фризовом, но ефектът беше за месец и после запека се върна/други майки ми казаха, че бебета привиквали към фризовома и той просто не им действал след време/. От днес сме на милумил, надявам се това да помогне. раждах с момиче на което близнаците бяха много малки. те са на милумил от самото начало и нямат никакви проблеми- наддават много добре и са без запек.
Виж целия пост
# 7
Мисля, че просто не съм чувала за бебе на адаптирано, което някога да не се е запичало - дори и веднъж. Явно просто малките мишки минават през този период. И Елица го преживя някъде по вашето време, опитвах да сменям млякото, бърках с термометъра и т.н. След третия път реших, че повече няма да мъча детето. Всичко постепенно се саморегулира. Ние сме на Аптамил, сега акаме веднъж дневно като по часовник - към 16 ч.
Виж целия пост
# 8
Преминаването от един вид мляко към друг трябва да става постепенно, а не от раз. Така поне каза нашия педиатър.
Ние бяхме в началото на Аптамил 1, после преминахме на Аптамил АР, а сега се връщаме пак към Аптамил 1.
Имахме запек, докато не започнах да му давам повече кърма. Според мен си зависи от това как ще го понесе бебето.
Виж целия пост
# 9
Ами има NAN AR - той е регулиращ и против повръщане и против запек. Пробвайте с 1-2 кутии и минете пак на NAN 1.
Моите и двете са на НАН вече 9.5 месеца пък не са се запичали, но някои деца се запичат и от Нан и от Фрризолак и от Милумил.
И ние сме минавали плавно от 1 на друго мляко - примерно изяждали са 2-3 кутии PRE NAN + NAN1 смесено преди да минем изцяло на NAN 1.
Виж целия пост
# 10
И ние сме на НАН-никакви проблеми, а първоначално бях купила Фризолак. Дадох два пъти последователно от него добавка и в резултат - обилно фонтанно повръщане и запек.
Виж целия пост
# 11
Ох, смяната на млеката е нещо, което вече не бих препоръчала на никой. Поне мойта Петя не се чуства никак добре, ако млякото й се смени, макар че заради различни проблеми се наложи да сменим няколко млека. Вече съм убедена, че голяма част от проблемите- повръщане, запек и дори обрив са именно заради смяната на няколко млека в рамките на три месеца  smile3515 Преди три дни лекарката ми препоръча да сменя Фризовома с Милумил, заради запека, който продължава да ни тормози вече втори месец. Да ама бебче започна пак да повръща. Запекът си продължава, а детенце е толкова криво и се храни нередовно. Днес стиснах зъби и пак минах на Фризовом- надявам се нещата да се върнат в старите си рамки, защото се измъчихме и бебче, и аз
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия