Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 15

  • 17 385
  • 298
Хайде на Новата ни Темичка  Hug
Да си пожелаем неугасващ ентусиазъм и още повече да успеем да зарадваме децата  Heart Eyes

ПРЕДСТОЯЩО

1. Тържеството на рожденниците от Дом "Щурче" - гр.Средец / избор на дата все още предстои

Списък на деца клиенти на екип "Превенция на изоставането"
Център за обществена подкрепа
/това е центъра зад Вардар/
Децата общо са 26:


- 1 момиченце /близначе/, на възраст 1 г. и 2-3 мес.
- 1 момиченце на възраст 1г. и 6 м.
- 2 момиченца на възраст 1 год. и 9 мес.
- 2 момиченца на възраст 3 год.
- 1 момиченце на възраст 4 год.
- 1 момиченце на възраст 9 год.
- 1 момиче на възраст 12 год.
- 2 момичета на възраст - 13 год.
- 1 момиче на възраст 15 год


- 1 момченце /близначе/, на възраст 1 г. и 2-3 мес.
- 1 момченце на възраст 2 год.
- 2 момченца на възраст - 3 год.
- 1 момченце на възраст 3 год. и 2 мес.
- 1 момченце на възраст 4 год.
- 3 момченца на възраст 5 год.
- 1 момченце на възраст 6 год.
- 1 момченце на възраст 7 год.
- 1 момченце на възраст 9 год.
- 1 момче на възраст 10 год.
- 1 момче на възраст 12 год./color]

НЕОБХОДИМИ НЕЩА:
Дрехи според сезона, бельо, чехли, сандалки, шапки.
Спално бельо, пижами, калъфки за възглавници, възглавници.
Сервиз за хранене, прибори, чашки /сервиза и чашките по възможност пластмасови, че са по-устойчиви ... но и останалите не се изключват/.
4тири от децата /близнаците + момче на 9 год. и момиче на 12 год./ живеят с майка си /бг произход/ и са в крайно затруднено положение. Ще са благодарни на всякаква помощ и най-вече на храна  Praynig
Всяка направено директно в сградата на Комплекса дарение е желателно да бъде придружено с опис на дарените неща.
Свидетелство за дарение ще бъде издадено в края на всеки месец, включващо направените дарения през изминалия месец.


ПРЕДИ ДА ЗАКУПИТЕ ПОДАРЪК ЗА ДЕТЕНЦЕ ОТ ДОМА В СРЕДЕЦ /по случай РД или друг празник/, МОЛЯ ДА ИМАТЕ ПРЕДВИД:
1. Децата са на възраст от 3 до 7 годинки;
2. Играчката не трябва да е с дребни части, които децата могат да погълнатм
3. Играчката да е по възможност максимално безопасна, т.е. да не позволява да се наранят;
4. От хигиенична гледна точка /и по препоръка на ХЕИ/, плюшени играчки е желателно да не се подаряват, тъй като събират прах и няма начин да се дезинфекцират, има риск от алергии. А децата са малки и персонала се старае да поддържа максимално чисто, дори ръцете на децата се мият с дезинфектант!
5, Проверете внимателно играчката или нейното съдържание, ако прецените че не отговаря на по-горните критерии - по-добре не я купувайте  Peace


Какво направихме досега?:
Осъществени дарения през последните месеца, за всички останали - виж предишните Теми   Peace
- 13.09. - Акция "Треска за училище" - събраните учебни помагала и пособия бяха разпределени между: Дом "Щурче" за деца от 3 до 7 год. - гр. Средец, СУПЦ - с.Бата, общ.Поморие /за деца от 14 до 20 год. с лека умствена изостаналост/, Помощното училище в гр. Бургас, Комплекса за социални услуги за деца и семейства в гр. Бургас[/color][/b]
- 18.05. - Тържество по случай РД на дечица от Средец. Имахме: 9 рожденнички и 8 рожденника newsm46. За тържеството бяха осигурени: 17 + 1 бр. подаръци, торта, 18 кг банани, по сокче и по кроасан за всяко детенце. Обща стойност на дарението: 316,58 лв, от които: 105,91 лв. от касата/
- 24/25.06. - Абитуриентски бал - СУПЦ с.Бата. На 24ти бяха раздадени индивидуални подаръци на всички завършващи и напускащи Дома, а на 25ти беше им организиран бал /от едни добри хора  Wink/ в х-л Космос, гр.Бургас
- през май, юни и юли бяха осъществени с помощта на събраните средста /4334 лв./ от 1вия организиран в Бургас ВЕЛИКДЕНСКИ БЛАГОТВОРИТЕЛЕН БАЗАР /от името на ДБМ/, дарения към:
1.Дом “Щурче” за деца от 3 до 7 год.  в гр.Средец.:
Обща стойност на дарението: 1442,54 лв.
2.Социално-учебно професионалния център за деца от 14 до 20 г. с лека степен на умствена изостаналост в село Бата:
Обща стойност на дарението: 1479,37 лв.
3. Помощното училище “Отец Паисий” в гр.Бургас.:
Обща стойност на дарението: 1466,76 лв.


Нашият сайт: http://sitekreator.bg/amelia/   -   в процес все още на дообработка  Peace


Снимков материал:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=113320
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=116593
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=126633
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=156812
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105365
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217131

1ви РД на малката ни благотворителна общност: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=222499


Обща сума в касата към 6ти Август: 197,83 лв. + 30 Евро + 1600 лв. + 55 лв. /в Amelia/

Дадени парички Август:
- Soleada - 50 лв.
- lucyl30 - 10 лв.
- madlena   - 15лв /в Amelia/
- sisi_g        - 10лв /в Amelia/
- krasi72     - 10 лв /в Amelia/
- Аmelia      - 10 лв /в Amelia/
- бакшиш /краставица/   - 10 лв. /в Amelia/

Дадени парички Септември:
-  МЕРЕЛИН - 20 лв
- lucyl30 - 10 лв.
- Ане - 15 лв.
- Amelia - 15
- Мариела Георгиева - 50 лв.
- РУСО - 34 лв.
- Ася - 10 лв. Кампари
- случаен минувач - 2 лв.
- Колежки К - 15 лв.
- shedi - 20 лв.
- addi - 30 лв.
- ресто кафе 4лв.
Общо: 225 лв. /в Амелия/

Направени разходи Август:
- памперси Комплекс за социални услуги - гр.Бургас - 140 лв.


Информация за нуждите в някои от Домовете:

ДОВДЛРГ /3-7 год./ в Средец, с капацитет 60 - настанени понастоящем 59 деца:   
- СПАЛНО БЕЛЬО - за предпочитане бяло /долен чаршаф, плик торба, калъфка/ - за легло с размер 70х140 - поне по 3 к-та на легло - досега са осигурени по 1 комплект на легло, т.е. общо 59 к-та + допълнително чаршафи и хавлии от goguna
- ДЕТСКО БЕЛЬО пликчета+потничета /р-р 28-34/ - бяло - досега са осигурени по 3 комплект на дете
- АНЦУЗИ - ако нямаме възможност за комплект, тогава долнички
- БЛУЗКИ - не ватирани, с дълъг ръкав
- ХРАНА /със сертификат за произход/, ако е от Метро - не е необходим сертификат: най-вече сухо мляко, сирене, кашкавал, но може и консерви както и пресни плодове и зеленчуци. За информация - за 1 ястие с пиле - отиват около 5 кг.пиле, за 1 десерт отиват 14 кг плод. Поради топлото време - през лятото да се даряват не повече от 14 кг плод наведнъж
- ДЕЗИНФЕКТАНТ ЗА РЪЦЕ ПРОФИДИ - използва се както от персоналата, така и от децата
- ПРАХ ЗА ПРАНЕ
- ДЕТСКИ ШАМПОАНИ /20 бр. им стигат за 2 месеца/
- ДЕТСКИ САПУНИ
- ХАРТИЯ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА НА ГОЛЯМО РУЛО /кухненска хартия/


СУПЦ /Социално учебно-професионален център/ - с.Бата, настанени 60 деца на възраст 14-20 години с лека степен на умствена изостаналост
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105365
ПРИЕМАТ ВСЯКАКВИ ДАРЕНИЯ, ВКЛЮЧИТЕЛНО ОБУВКИ ВТОРА УПОТРЕБА


ДДУИ /Дом за деца с умствена изостаналост/ - с.Искра, възраст 5-23 години с умствена изостаналост, физически увреждания. Настанени деца към момента - 48, от тях 10 лежащоболни  Sad , 14 ходят на училище, а 4 на детска градина
Някои от ежедневните им нужди  :
- памперси
- евентуално чаршафи за еднократна употреба
- козметични средства: шампоани, сапуни, клечки за уши
- перилни препарати
- дрехи и обувки, дори употребявани


Имаме готовност да помогнем и на някои майчета с новородени, в беда  Hug


Предишни теми:
Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 14, 13
Бургаски майчета добрички за Великденски базар се стягат всички 12 ,11 , 10
Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 9 , 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1


Майчета /бъдещи и настоящи/ - Вие сте на ход  Hug
Виж целия пост
# 1
Първа. И за да не е само спам: ще се видя днес с вива31. Също така в мен има дрешки, подходящи за деца от 2-4 години. В кой ще е склада?
Виж целия пост
# 2
Запис втора
Склад при мен или евентуално Краси 72 си предложи услугите- има избор Hug
Ако има и някой др. примерно из комплексите да е по удобно на всички аз се ангажирам после да мина да ги събера, само уточнявайте за къде са за Средец или ПУ.
И мисля че не е нужно да се напомня за вида на дрехите, поне да е приличен.
Виж целия пост
# 3
 Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
madlena Peace. Аз мога да поема Славейков, Изгрев и евентуално Зорница. После ще се разберем за транспорта. Peace
Виж целия пост
# 5
Настина празника с торта и подарък е незабравимо изживяване
и най-топлата и хубава дрешка,
не би ги направила толкова щастливи.

Ааа, рожден ден без торта не може. Обаче си мисля, че тези дечица и на нова дрешка биха се зарадвали.
А на мен ми се върти една идея, дали не можем да направим благотворителен базар, на който да се събират употребявани , но в здраво състояние играчки. Всяко детенце в къщи има играчки с , които вече не играе , но са си здрави, и ние майките направо се чудим какво да ги правим и само се прехвърлят из къщи. Можем да призовем децата да донесат играчки, които да бъдат продадени на символични цени с благотворителна цел. Нещо под девиза "От децата -за децата". Так децата ще се отърват от старите си безинтересни играчки  и ще могат да се сдобият с други , по- интересни за тях, на символична цена. Мисля, че може да се получи и малък празник.
 Аз склад мога да предлижа , но нямам транспорт  Confused
Виж целия пост
# 6
За Изгрев и аз мога да сладирам, но не много голямо количество, защото склада ми е върху гардероба Mr. Green

alabalaxx, интересна идея даваш Grinning


Ако се чудите къде са се дянали банерчетата ви, http://imageshack.us/, където ги бях качила, ги е изтрил автоматично Mr. Green
Ако искате пак можете да го копирате от подписа ми.Този път го качих на по-сигурно място Wink


Виж целия пост
# 7
Ася обясни като за идиот как става това с копирането на подписа  Crazy
Виж целия пост
# 8
Мадлен, ако имаш време прочети тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4830.0
а ако нямаш време просто дай цитат на поста ми и и от цитата копирай това:

Виж целия пост
# 9
 Wink
Виж целия пост
# 10
Тук съм..
..чета...
Виж целия пост
# 11
Здравейте момичета,ще приготвя дрешки за Средец,имам останали от децата.
Виж целия пост
# 12
Вчера се видях набързо с вива31. Имаме за касата 50лв. от нея  bouquet
Момичета, незнам дали сте прочели темата за училище Луи Брайл?Моля Ви прочетете я. PeaceАз се наемам да изпратя нещата до София. Peace
Виж целия пост
# 13
Да се включа с цените - чорапи има по 0,50 лв, чорапогащници по 0,80-1,20 лв. Долнища има и по 2 лв. Но МЕРЕЛИН е права, че по всяка вероятност имат, щом не ви казват от какво имат нужда. При мен също има чорапи, мога да ви изпратя. Ако кажете, ще купя неща от пазара  Peace
Виж целия пост
# 14
Найстина може би имат дрехи и затова предлагам за момента само ако можем между нас си нещо да посъберем, не мисля че ще им е излишно, да не се впускаме в покупки, освен чорапи може би, а като си дойде Люси да говори с директораката. А освен това ми се иска и аз да се обадя на тази госпожа, че ми се струва че Люси е мн. добра и дипломатична. Аз съм по лоша  Twisted Evil
Аз се допълвам, ама нещо са ми хаотични мислите. Равия тези чорапи от 0,50 стават ли, имам предвид дали ще издържат повече от едно пране, и тук ще разгледам като спре гадния дъжд. А иначе аз ще финансирам 60 бр. чорапчета, Равия ако ти кажа нали можеш да купиш а аз да ти пратя парите?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия