Що е то душевен оргазъм...и има ли почва у нас...закъсняло петъчно-интелигентна.

  • 6 540
  • 25
Та...така, мисълта ми е пак за секса, но за моментите, които носят душевно удовлетворение - както когато прочетем нещо хубаво, гледаме хубав филм или представление, съзерцаваме хубава картина...питането ми е кое кара душата ви да ликува по време на секс...което обаче е различно от чисто физическото и телесно усещане за удоволствие. То несъмнено двете са много тясно свързани, но все пак... В моментите на интимност има неща, малки неща, жестове или не знам, може би за всеки различни, които понякога чувам да се дефинират като душевен оргазъм...
Е, питам какво е то за вас като усещане и какво го предизвиква...

Темата може да е петъчно-ориентирана, но ми се ще да е по-интелигентно и духовно ориентирана, без обичайния за петъчните спамо-чат. Благодаря предварително за вниманието...
Виж целия пост
# 1
Моментите, които спират дъха ни ли?
Виж целия пост
# 2
Ами да, сигурно и така могат да се нарекат...аз затова казвам, че може би всеки ги нарича по различен начин...но мисля, че идеята съм я обяснила  Blush
Виж целия пост
# 3
По време на секс душата ми ликува от това, че съм с любимия човек,
от това, че съм именно с него, а не с някой друг, от целувките му и
от нежните му ласки, от моментите, в които ми казва, че ме обича и
от начина, по който ме гледа, от това, че съм в състояние да му се отдам
напълно и да се оставя изцяло в ръцете му, без да се притеснявам от нищо
...

колкото повече изреждам, за толкова повече неща се сещам...
и което е по - хубаво - спомням си много такива моменти, в
които съм изпитвала душевния оргазъм, който имаш предвид
ester

Хубава тема  bouquet
мисля, че ще се включа отново
Виж целия пост
# 4
Добре, ester , такъв специален, интимен, нежен, чувствен момент за мен бяха миговете, когато кърмех детето си. Невероятно беше и ми липсва това усещане.
Оргазмувам душевно винаги, когато за първи път мярна  морето от пътя.  Всяка година е все така. Не знам дали ще "преболедувам" това вълнение.
И да. Има почва у нас душевният оргазъм. Иска ми се да  вярвам, че не сме оскотяли до тройката кебапчета с гарнитура.
Виж целия пост
# 5
някой успех, или късмет може да дадат по-дълго качествени емоции от чисто физическия оргазъм.
а също така да предразположат по-честата поява на класическия оргазъм ...
Виж целия пост
# 6
Моето усещане за душевен оргазъм е, когато ми затуптявя сърцето и "ми се обръща коремът", по същият начин, както става, когато гондолата се спуска от върха (става дума за онези гондоли от лунапарка). Всичко това завършва със сълзи в очите, но не горчиви, а от другите.
До тук обясних какво зо мен е душевен оргазъм.
Получавала съм го много пъти. Ще дам някои примери:
-случайно попаднах на едно тържество в детска градина, тогава нямах деца, и през цялото време гледайки дечицата се чувствах по гореописаният начин.
-вчера слушайки разказът за миналият уикенд на колежката ми, която е прясно влюбена и много щастлива.
-преди няколко дни, когато разбрах,че една позната, която прави опити да има детенце от 12 години, е бременна
-когато след спор се окаже,че съм права и опонентът признае. Ако се и извини удоволствието е двойно.
Знам,че не съм по темата, обаче душевен оргазъм за мен е това. Може би, когато човек е влюбен е в някакъв постоянен душевен оргазъм. Незнам.
Виж целия пост
# 7
 newsm78 Добре де, аз мисля, че авторката пита "кое кара душата ви да ликува по време на секс"
Виж целия пост
# 8
да вкараш гол на световното и да класираш отбора за следващия кръг е в повече от това да го вкараш на някоя мадама ....
душевен оргазъм не се употребява в сексуален смисъл ...
Виж целия пост
# 9
Не съм съгласна, че не се употребява в сексуален смисъл... да, повечето случаи се употребява като метафора за нещо различно от сексуалното, но на мен ми е интересно именно другото...предимно в сексуалния му смисъл. Но все пак...всеки може да пише каквото иска....
Виж целия пост
# 10
Все пак, за да съм по темата се сетих за нещо:
Когато по време на секс мъжът ми ми каже "Моят ... е правен за твойта .....".Не го казва всеки път, но съм го чувала поне 10 пъти (имаме  сексуални отношения от 6 години, женени сме от 2 и половина).
Виж целия пост
# 11
Излитайки със самолет, има един момент траещ секунди - точно когато се отделяш от Земята... обожавам тези секунди!

после ще допълвам...
Виж целия пост
# 12
Дълъг разговор с приятелка, сняг, камина, вино - това може да ме докара до душевен оргазъм.
Разходка в есенния парк, рано сутрин, също.
Изобщо всяко усещане, което кара душата ми да трепти от удоволствие, може да ме докара до подобно блажено състояние.

Хубава тема, Естер.   bouquet
Виж целия пост
# 13
В различните ми етапи различни неща ме водят до душевен оргазъм. Но чашата вино и приятният разговор винаги ми спретват оргазмуване.
Виж целия пост
# 14
Бъдете така добри и прочетете заглавието на темата до края. Не спирайте до "оргазъм" . Не напразно последната дума е "интелигентна". Нали, естер?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия