Много втвърдена и болезнена гърда-какво да правя?

  • 1 055
  • 13
Надявам се някой от кърмещите майки да може да ми помогне.
От няколко дена само едната ми гърда е постоянно втвърдена и много ме боли; предполагам са запушени каналите, защото мн малко кърмна пуска(аз имам кърма от 10тина дни). Изцеждам се с помпа(не знам дали има значение дали кърмя бебето или използвам помпа). Правя горещи компреси и масажирам, ама не може да се оправи. Знам, че е мн опасно това.
Моля ви, споделете, ако знаете как да се оправи това втвърдяване.
Виж целия пост
# 1
Ти само от едната гърда ли кърмиш?Опитай да изцеждаш на ръка и като кърмиш давай първо от тази гърда,докато поомекне.Ако няма подобрение по-добре се консултирай с педиатъра или със специалист по кърменето.Успех! Peace
Виж целия пост
# 2
Давай по-честичко да суче от тази гърда.3-4 дена след раждането,гърдите ми щяха да се пръснат,вдигнах и температура.Не помагаха нито компресите,нито топлите душове,нито цеденето-направих си рани от бясното и безрезултатно цедене-цедях и плачех.Важно е да си спокойна,давай на бебечо да суче той е най-ефикасната помпа Laughing.За всеки случай се консултирай с лекар.
Виж целия пост
# 3
Опитай да изцеждаш хубаво гърдата- докато омекне Peace
Виж целия пост
# 4
При мен помогнаха топли влажни компреси (правех си с вино и хляб и го налагах на гърдата по 1 час като гледах да се увия добре, за да държа компреса топъл). След компреса бебето сучеше винаги първо от тая гърда, а след това аз влизах под топлия душ и доизцеждах кавото е останало на ръка...много топла струя вода върху гърдата няколко минути, после я насапунисвах и с не силен натиск и кръгови движения масажирах по посока на зърното, след това пак на топлата струя и цедя...Компреса си сложих два пъти , бебето възможно най-много да яде от тая гърда. Много ме болеше като захапеше зърното и стисках зъби, но после мн ме облекчаваше. Когато ми бяха най-твърди цедях с ръчна помпа. После ми омекнаха, но болката и зачервяването ги имаше и с много сукане и цедене на ръка под душа мина. Успех ! Hug
Виж целия пост
# 5
И при мен в началото беше така - болезнено, когато бебето засуче, но после изчезваше болката. Ако сложиш бебето на гърда след като си цедила, ще се убедиш че неговото сукане е по-ефективно от всяка помпа Simple Smile При мен най-добро обчекчение при болка, зачервяване и съмнение за запушен канал е давало именно честото поставяне на бебето на болезнената гърда.
Виж целия пост
# 6
Преди кърмене с топла вода обливай гърдата и давай от нея. След кърмене си слагай компрес от зелево листо.
Можеш да пиеш и лецитин - то спомага за отпушване на каналите.
Изцеждай хубаво Peace
Виж целия пост
# 7
Изцеждай по един път на ден до дупка след кърмене,и аз също бях така с двете гърди,топли компреси  преди кърмене и всичко ще се нареди. Peace
Виж целия пост
# 8
Топли компреси с ракия /леко напръскано памучно парче или памук/ и вода по равни части и стягам в сутиена или с превръзка през гърдите. Може и по тясна блуза да използваш за да не се изхлузи. Това само през нощта. През деня топли, почти горещи кърпи налагах на гърдата над леген с топла-гореща вода и докато налагам кърпите цедя над легена. Това може и в банята да се прави. Лично аз съм по доволна от легена понеже се навеждам над него и сменям често горещите кърпи. Топлото прави бързо да изтича кърмата. Научи се да се цедиш на ръка.
Успех и кураж!   bouquet
Виж целия пост
# 9
Сетих се че бях намалила  течностите в този кризисен момент. Яж само колкото ти се яде. Да не   ходиш по съвета на баби да се тъпчеш с храни и течности.
Виж целия пост
# 10
Благодаря момичета за отговорите.  Hug
Моето бебе суче мн малко от гърда, защото 8 дни е бил само на биберон в болницата, след това ми  го дадоха, но сучеше максимум 30 грама, мн често и по-малко(там го мереха колко е изсукал). Затова аз само се цедя с помпата, иначе той като суче толкова малко и се уморява и после не иска допълнителното му количество и след 1 час е пак гладен. Затова реших да я карам само с помпата.
Виж целия пост
# 11
Не трябва да се отказвашда слагаш бебето на гърда, това че иска да суче през един час не бива да те притеснява, много малки бебенца имат нужда да сучат много по-начесто от прословутите три часа, за да се ориетираш дали бебчо изсуква достатъчно трябва да следиш напишканите памперси да са поне 5-6 за денонощие като не даваш друго освен кърма и 3-4 наакани.
А за болезнената гърда топли компреси преди кърмене и ако има възможност студени меджду кърменията, може да се налагаш и с намачкан зелев лист и ако има нужда да пиеш лецитин три пъти по 1200гр., и ако слагаш бебчо да суче ще е най-добре защото, той-най хубаво може да ти изцежда гърдите.
Успех! Hug
Виж целия пост
# 12
Опитай да изцеждаш хубаво гърдата- докато омекне Peace
Peace
Виж целия пост
# 13
Опитай да изцеждаш хубаво гърдата- докато омекне Peace
Peace налоги и топъл компрес,също имах такъв проблем и ползвах помпа  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия