Помогнете за избор на мъжко име

  • 2 564
  • 34
Здравейте,

Помогнете ми за избор на мъжко име. Мъжът ми е евреин, така че трябва да се връзва с фамилията, да има хубаво значение /вярвам във символиката на миената/. Трябва името да е еврейско, но да е популярно и международно. Май много сложно стана  newsm78. За сега се колебаем между Матей, Самуел, Исак и Натан. На вас кое ви харесва най-много? Приемам всякакви нови идеи.

Много благодаря

 
Виж целия пост
# 1
Натан с ударение на първото "а" е едно от любимите ми мъжки имена.
Виж целия пост
# 2
На мен ми най-много ми харесва Матей.
Виж целия пост
# 3
Самуел  Peace  бих добавила и Давид
Виж целия пост
# 4
На мен ми най-много ми харесва Матей.
Peace
Може би и Йосиф
Виж целия пост
# 5
и аз съм за Матей
Виж целия пост
# 6
Самуел  Peace
Виж целия пост
# 7
Самуел, Давид, Адам, Аарон Peace
Виж целия пост
# 8
 Матей  Peace
Виж целия пост
# 9
Самуел
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви много.  bouquet
 Виждам, че повечето предлагате Давид като алтернатива – и аз много го харесвам, но мъжът ми се казва така, та не съм много сигурна, че детето трябва да има същото име като таткото. Май бях чела разни бабини деветини преди време за това. Ще мислим още, междувременно ще съм благодарна на още нови предложения
Виж целия пост
# 11
На една моя приятелка брат и се казва Вениамин или нещо такова, то не е ли пак еврейско? Съжалявам, ако бъркам нещо. Simple Smile Та то е хубаво.
Виж целия пост
# 12
Всичките ми харесват,но като че ли Матей и Натан най-много ми допадат.  Peace Малко съм пристрастна,защото аз самата искам да кръстя сина си Матео (ама няма да стане Crazy).
Много ми харесва галеното Сами за Самуел! Peace

Успех! Grinning
Виж целия пост
# 13
Сами е сладко, но Самуел ми изглежда като с правописна грешка... Самуил ми звучи по правилно, ама май малко излиза от изискванията на авторката на темата...
Виж целия пост
# 14
Матей ми харесва най-много. Самуел също не е лошо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия