Добронамерените съветници?!

  • 1 954
  • 23
Как бихте отговорили на близък, който непрекъснато ви съветва как да си гледате бебето, давайки ви за пример собственият си опит, ако вие всъщност никак не одобрявате неговите разбирания и не ви допадат съветите и опита му, без да го обидите?!
Виж целия пост
# 1
ако не ти е в къщата,съгласявай се с нея,пък си го гледай както си знаеш Peace
Виж целия пост
# 2
Като му кажеш,че за теб това което правиш е най-правилното и щом ти така си преценила така ще бъде Peace и готово,а ако тръгне с големи обяснения направи така както ти е казала Пали.
Виж целия пост
# 3
Ми най-лесното е да се съгласяваш и казваш добре, пък вкъщи си правиш както смяташ ти самата.
Виж целия пост
# 4
Аз пък не смятам, че трябва да се съгласяваш. Трябва да ги режеш, за да спрат един път завинаги. Обясни със спокоен тон, че мнение се дава, само когато го поиска някой.
Виж целия пост
# 5
Как бихте отговорили на близък, който непрекъснато ви съветва как да си гледате бебето, давайки ви за пример собственият си опит, ако вие всъщност никак не одобрявате неговите разбирания и не ви допадат съветите и опита му, без да го обидите?!
Ще го обидя, без да ми мигне окото.  Naughty Каквото повикало, такова се обадило.
Виж целия пост
# 6
Винаги съм благодарила, когато съм получавала съвети, но ако те не са съвпадали с вижданията ми по въпроса, веднага след това съм казвала, че детето го гледам аз, и го гледам по начин, който смятам, че е по-добър. Досега моите методи винаги са били по-добри, което е доказано от сравнителния анализ на резултатите при мен и при даващите съвети  Laughing
Виж целия пост
# 7
Като му кажеш,че за теб това което правиш е най-правилното
Peace
Виж целия пост
# 8
Как бихте отговорили на близък, който непрекъснато ви съветва как да си гледате бебето, давайки ви за пример собственият си опит, ако вие всъщност никак не одобрявате неговите разбирания и не ви допадат съветите и опита му, без да го обидите?!

На майки и свекърви напомнях, че последните им спомени датират отпреди 20-30 години и нещата са се попроменили, а на приятелки .... ами никога не сме си досаждали с акъли за децата, въпреки че похватите ни са били доста различни.
Теб кой те трови?
Виж целия пост
# 9
 Що пък без да го обидя?Аз режа грубо от раз.
Виж целия пост
# 10
Що пък без да го обидя?

'Щото са добронамерени.
Виж целия пост
# 11
Що пък без да го обидя?

'Щото са добронамерени.
Да бе, мерси от такива добронамерени съветници.Мразя да ме съветват относно отглеждането на детето и да ми навлизат в личното пространство.Ако имам нужда от помощ и чуждо мнение сама си ги искам.
Виж целия пост
# 12
Ще обясня да си гледат техните деца и да не се бъркат в моя живот. Ще предупредя, че ако искат да си останем близки, трябва да си спестяват "добронамерените" съвети.
Виж целия пост
# 13
Ако само си приказва, изобщо няма да му отговарям щом ми е близък и не искам да го обидя.
Нека си говори, не ми пречи. Ако обаче реши да навлиза в личното ми пространство с действия, точно и ясно, без обиди, обяснявам аз какво мисля.
Виж целия пост
# 14
Първоначално ще обясня,че имам достатъчно източници/и научни/ как да отглеждам детето си.Ако продължат да ми натякват мненията си ще стана и по-груба.Винаги първо започвам с добро,ама после #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия