Посъветвайте ме!!!!/спешно/

  • 2 187
  • 23
Банята на съседите е до спалнята ни.Отвора за В и К е в нашата спалня.Дори са поставили вече тръбите.Как да постъпя?/дано ме разбрахте, ще дам още пояснения ако е необходимо/
Виж целия пост
# 1
Как във вашата спалня  Shocked
Аз май не разбрах.
Виж целия пост
# 2
Как във вашата спалня  Shocked
Аз май не разбрах.

Аз също. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Дай сега още малко пояснения защото нищо не се разбира. Какво правят тръбите във вашата спалня. Отрежи ги тогава какво се чудиш
Виж целия пост
# 4
Ами е така.От банята и тоалетната на съседите голямата тръба ,която е за мръсен канал е в отвора на циментовия под на нашата спалня.Даже са разбили 1-2 тухли от стената на спалнята за прекарат големите тръби.Сега виждам банята през дупката.Но ще замажат и готово.

  още малко пояснения Отвора на плочата който е за тръбите на В и К е направен 20-30 см в страни и е влязъл в нашата спалня.И вместо да пробиват нова дупка за тръбите правят завой и хоп в нашата спалня.Като направят замаска на пода ,няма да се виждат.
Виж целия пост
# 5
Поискаха ли ти разрешение?
Виж целия пост
# 6
Какво прави каналът за мръсната вода във вашата спалня? Така ли е било по първоначален проект, това е пълен абсурд. Те хубаво ще го замажат, но при всяко влизане в банята от страна на съседите - ти ще чуваш водата. Да вземат да оставят дупката, поне и да ги виждаш. Кажи сега какъв е проблемът. Че те правят баня там където не трябва, че вие сте усвоили вашата баня и сте я направили на спалня.
Виж целия пост
# 7
Тяхната баня по проект ли си е там или са направили преустройство на апартамента?
Виж целия пост
# 8
Проекта е правилен.Банята си е на мястото.Нашата спалня също.Само отвора на плочата е сгрешен с 20-30 см в страни.И не са пробили нов отвор т.с.нова дупка за тръбите ,а са направили завой с извита тръба за да успеят да вкарат тръбите в съществуващия отвор.Та проблема е ,че ще се чува и недай боже да има авария.Как ще се прави ремонт та дори и след 10 години.Всичко се случва.
Виж целия пост
# 9
Пълен абсурд.Абсолютно им забранете да правят това.И да са го направили-да го махнат.Какъв завой-нали това е предпоставка за запушване в бъдеще.Затова се казва "вертикален щранг"-към него се присъединяват приборите и ф110 не трябва да прави чупки.Изключение-места,където може да се ревизира.Но пак не ми е ясно-ще има една чупка на вашия етаж и още една долу-за да си вкарат пак тръбата в банята на собственика под вас ли?Т.е. 2 чупки.Абсурд.Някой нещо променя без вие да знаете.
Да си бият нов отвор където трябва.Извикайте си ВиК проектанта.Той трябва да си подпише екзекутивен чертеж-т.е.чертеж с нанесена корекция.Това после се представя за акт.16.Никой читав проектант няма да се изложи и да подпише такова нещо.Обадете се и на надзорната фирма.Направат ли ви белята-ще има да ги гоните после и да им казвате колко години са гаранционните срокове.
Виж целия пост
# 10
Не разрешавай подобно безумие.
Това, че някой е сгрешил нещо, не означава, че през спалнята ти трябва да минава мръсен канал  Mr. Green. Строителната фирма не издава ли "до тапа" т.е. ако съседите не правят преустройства, защо слагат тръби и не са ли те вече сложени от строителя ?
Виж целия пост
# 11
Сега се връщам от строежа.Апартамента е на първи жилищен етаж над магазини.Нагоре тръбите вървят правилно/не съседите правят ремонт,а тази грешка е на строителя/.В и К изпълнител се опитва да ме убеди ,че няма проблем.Щели да ми сложат силикон от по хубавия +изолация на пода ,за да не се чува шума на водата и нямало никога да има авария.След несъгласие от наша страна, ни казаха,че ще трябва да платим.Казах,че ще платим колкото е необходимо само ако ми кажат за какво плащам.Дойде и инвеститора  и той спокойно ,спокойно, ами ще го оправим.Само ,че сега за тях нещата се усложняват ,защото под мястото, където трябва да се направи отвор на съседите, ел.специалистите са дръпнали едни дебели кабели т.е.на тавана на магазините..Което значи,че и те на са работили правилно.Само ,че аз каква вина имам.Утре продължавам по всяка вероятност с по висок тон.

Много благодаря са съветите.Малко трудно обясних проблема ,но сте ми полезни.
Виж целия пост
# 12
Хич не се връзвай на строителя! Каквото и да сложат, за да прикрият грешката с тръбата, във всички случаи тази тръба ще си е там, където не и е мястото! Аз бих настояла да си оправят проблема с тръбата и да не ми навлиза в моята територия, за която съм си платила! Това е безумие и некадърност! Едва ли толкова нямат средства да преместят тая тръба - та какви безумни цени плащат на квадратен метър новодомците! Настоявай си за правата и защити своето спокойствие!
Виж целия пост
# 13
Здравей, аз съм чула , че е забранено мокро помещение да е над сухо! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
........Щели да ми сложат силикон от по хубавия +изолация на пода ,за да не се чува шума на водата и нямало никога да има авария. ....
 

Той лично ти обеща, никога да не стане авария ли    hahaha Joy .
Не мога да повярвам, колко нагли може да са хората понякога. Разбира се, че няма нищо да плащаш допълнително - платила си, за да получиш апартамент в определен вид, техните грешки са си за тяхна сметка.
Настоявай да махнат канала от твоята спалня веднага.
Успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия