препоръчайте ми имуностимулант за малко дете

  • 21 988
  • 25
Момичета, моля ви, препоръчайте ми имуностимулант за сина ми, който е на година и 5 месеца. Нашата педиатърка смята, че витамините са достатъчно средство срещу есенно-зимните болести, но на мен ми се иска все пак да подпомогнем организма. Фен съм на хомеопатичните средства, макар че без да е избрано индивидуално лекарството не е препоръчително да се взима. Предишната ни лекарка ни беше препоръчала Silicea /хомеопатично средство/ и детето все още си я пие, но на 15 дни. Не знам доколко е ефикасно така...Благодаря предварително за всички идеи!
Виж целия пост
# 1
Не пренасищай организма на детето с няколко вида витамини, стимуланти и тем подобни.

Миналата зима давах на синът ми Фор кидс и съм много доволна. Тази година пак ще го давам.
Виж целия пост
# 2
Аз не бих се решила така своеволно да му давам имоностимуланти. миналата година осенена от същата идея питах педиатъра, какво да му купя. та той на бързо ме разубеди, че не е много хубаво да му се дават такива работи на детето. 
Виж целия пост
# 3
Най-добре е да се посъветваш с педиатъра си  Peace
Ние миналата година пихме AD Liquid, а тази година сме на Саностол + Бронховаксом.
Виж целия пост
# 4
ако не боледувате прекалено често по добре не тъпчи детето с излишни химии
Виж целия пост
# 5
Давам Мултивитаминол на д-р Тайс.
Виж целия пост
# 6
Есберитокс
Виж целия пост
# 7
Аз давам Ехинацея Форте по 15 капки дневно + Саностол
Но задължително се дават 15 дена и след това минимум същият период почивка.
Виж целия пост
# 8
ако не боледувате прекалено често по добре не тъпчи детето с излишни химии
Твърдо ЗА!Пресни плодове и разнообразна храна са по-добрата алтернатива Peace.Големия пие РЕСПИВАКС,но той е с проблемни сливици и често боледува.
Виж целия пост
# 9
Пие Ад Ликуидс фор кидс и хомеопатични по схема след препоръка с хомеопат. Но пък е с алергична астма, затова давам имуностимуланти.Миналата година всеки месец беше с бронхит, дао сега го избегнем. Praynig
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви, момичета!
Виж целия пост
# 11
Ако не водиш детето на ясла, по-добре не му давай имуностимуланти. Храни го с плодове и зеленчуци и качествена храна, доколкото е възможно.
Аз давах почти всичко, излязло на пазара. Педиатърката всеки път изписваше нещо различно, но той си боледуваше често, когато тръгна на ясла. Спря да боледува, откакто започнах да му давам Цитросепт. За мен Цитросепта си остана най-ефикасен засега. А иначе му давах AD Liquid for kids, Изопринозин, Бронховаксом, Цигапан, Ехинацея Форте на д-р Тайс, Саностол, вит. С, но нямаше ефект.
Виж целия пост
# 12
Ако не водиш детето на ясла, по-добре не му давай имуностимуланти. Храни го с плодове и зеленчуци и качествена храна, доколкото е възможно.

Споделям напълно! Peace
Според нашата педаитърка не се препоръчва даване на имуностимулатори на деца под 3 годинки (ако не е наложително).
Виж целия пост
# 13
и аз това давам
Виж целия пост
# 14
Да , на запад не само имуностимуланти но и витамини и хран добавки на деца под 3 години , не е прието да се дават , така че имуностимуланти само ако се налага , ние скоро пихме Изопринозин заради херпангина , но ако не бяхме толкова зле не бих му го дала
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия