ПАК за тея КЛИМАТИЦИ - моля !

  • 625
  • 3
Може би вече ви омръзна с тези теми, но мен пък ме заболя главата да чета от една седмица насам.
Изчетох де що има, но така и не можах да стигна до решение. Ще се радвам ако ми помогнете.
Toshiba RAS13SKU
Panasonic CS/CU-RE 12HKE или CS/CU 12HKE
Hitachi RAS14EH1

Не мога да избера между тях.
Разбрах, че трябва да е инверторен, да не е Китайски, но питанките ми се свеждат до:

1. Кой от тях шуми най малко, като имам предвид както вътрешното, така и външното тяло/не искам да съм на мястото на съседите си, ако климатикът шуми/

2. Знам, че по принцип не става, но така или иначе се налага с 1 климатик да отопляваме/поддържаме темп./ стая от 15 кв., коридор и още една стая 16 кв., зная,че другата стая няма да се отоплява както първата, но целта е да се поддържа някаква температура. Затова решихме да вземем 12 - ка - как мислите?
Виж целия пост
# 1
Темата за климатиците е тук : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332811.100
 А от личния ми опит- 32 кв. помещение НЕ успя да се стопли с климатик 12-ка в студа! Така че май ще си топлиш стаята с климатика  и коридора само!
Виж целия пост
# 2
тЕя  Shocked климатици, които си изброила... част от тях не са написани коректно...
Да не говорим, че с 12-ка не можеш да стоплиш и да поддържаш Т за която говориш, в цитираните от теб помещения.
Айде малко четете, бре... Не е трудно и не боли.
Виж целия пост
# 3
Не малко, а даже прекалено много четох, та затова съм в това положение.
Ако не бях чела въобще нямаше да се чудя май.
ОК, играя на тото, разбирам.
Благодаря ви за вниманието.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия