Не ми пипайте детето!

  • 15 448
  • 289
Здравейте мами!
Синът ми е на два месеца.Още с появата му се примирих,че и други хора ще имат достъп до него освен мен и съпругът ми.Знам,че бабите и дядовците си обичат внуците и искат да им се радват т.е. преглътнах посещенията на свекърва ми без дори да се е обадла че ще ни посети,преглътнах и факта,че постоянно го размяткват това дете без дори да се сетят да си измият ръцете(понеже на моят мъж му е неудобно да им го каже,а аз винаги ще бъда чужда там и не е уместно аз да правя подобни забележки) и какви ли не още неприятни за мен неща.Но днес вече беше прекалено-моят мил съпруг дал детето на почти непозната жена да го подържала малко(едвм му почистих после малките ръчички от космите по тях) #Cussing outИ на въпросъм ми защо го направи,той ми отговори "Ами защото нямаше как да й откажа".Представяте ли си?!Откачих!Направо ми идеше да го #2gunfireЗдравето и хигиената на детето не са ли по-важни от това да се пресрамиш и да откажеш на някого да подържи,такова малко бебче,мисля че всеки би проявил разбиране защо му отказваш.Аз лично съм отказвала не еднократно да бъде гушкан от чужди хора.А дори и да има сърдити въобще не ме интересува,детето му е по-важно от техните капризи.
Моля ви кажета ми ако прекалявам.Съпругът ми така твърди.Но аз така ги чувствам нещата.Моля ви споделете дали и вие се чувствате,или сте се чувствали като мен,когато някой чужд човек взима детето ви на ръце?
Благодаря ви предварително за споделените мисли и чувства Hug
Виж целия пост
# 1
Аз смятам, че е въпрос на вътрешно усещане. Ако прецениш,че не искаш да го пипат, не давай!
Предполагам, че все пак не отказваш на всички. Моята давам да я пипат и носят ако съм в настроение, но май съм от тези дето нямат нищо против като цяло.
По въпроса с хигиената си абсолютно права, разбира се.  Naughty
Виж целия пост
# 2
Ами следващия път направо го  #2gunfire
Как ще дава бебето на непозната жена бе! Ми ако е болна???
А на родителите му най-добре обясни кротко и миролюбиво, че е добре да си мият ръцете, когато пипат бебето или пък помоли мъжа си да говори с тях. Абсолютно съм съгласна, че здравето на дедето е най-важно.
Аз вече съм малко по-либерална, че бебето порасна и без друго лапа всякакви глупости, но като беше малко бях много свирепа.
Хич недей да се церемониш, гледай бебенцето да е добре.
Виж целия пост
# 3
Честно да си кажа, ако някой дойдеше в нас, когато Алекс беше бебе и не влезеше да си измие (от вратата в банята) ръцете, незабавно му го напомнях.

Ти какво имаш предвид под "чужди хора"? Познати ли? Непознати? Щото на мен непознати не са искали да ми държат бебето, не че и щях да им го дам, де. Но, ако са ми познати - що да не ми подържат детето.
Виж целия пост
# 4
На приятели и роднини го давах още от съвсем малък да го гушкат. Нямаха нужда от напомняне да си мият ръцете. Непознати не са го гушкали.  Поговори с мъжа си и с родителите му относно хигиената и въобще всички неща, които те притесняват. Все пак става въпрос за твоето дете и е напълно уместно според мен да изискваш определени неща, дори да си  "чужда" в къщата.
Виж целия пост
# 5
Мисля, че въобще не трябва да ти е неудобно да кажеш на родителите на мъжа си да си мият ръцете, пък и да се разсърдят какво толкова, най-важно е хигиената за детето за да не прихване някоя бактерия. За непознатите хора и на мен не ми е било винаги приятно, но поне винаги съм питала дали са им чисти ръцете, а ако не съм в настроение просто казвах, че бебето е още много малко или се страхува от непознати и ей такива оправдания съм си намирала.
Виж целия пост
# 6
Под чужди хора имам в предвид познати,не приятели или роднини,а просто познати хора с които може да си кажеш :Здравей!" и нищо повече,като тази жена която го е държала.
А за миенето на ръцете-когато идват моите родители да го видят ги предупреждавам да бъдат с чисти дрехи и като влязат ги пращам в банята да си измият ръцете,в противан случай не им позволявам въобще да го докоснат.Мисля че така е редно.Дори педиатър с който обсъждахме ваксините ми каза че хигиената е по-важна от ваксините.Колкото и хубава ваксина да му сложиш на детето ако няма необходимата хигиена то пак ще се разболее от дадената болест.Докато ако има хигиена,а няма ваксина-вероятността е много по-малка.
Виж целия пост
# 7
Разбирам те.  Tired На мен все ми се налагаше да правя забележки на свекърите ми като се приберат отвън, преди да пипат детето, да си мият ръцете. И хич не ми беше неудобно. Само че се чудя на тях как не им беше.   newsm78 Ама това е друга тема. А на непознат човек не би ми и хрумнало да го давам.  Rolling Eyes Според мен не прекаляваш, въпреки че осъзнавам, че го казвам от позицията на болезнено ревнива майка Blush , каквато бях в началото.
Виж целия пост
# 8
Това с миенето на ръцете е малко.... кофти тема. Аз на свекърва ми също се притеснявах да кажа директно.... ама се случи така веднъж бяха на гости с една нейна братовчедка - и двете не си измиха ръцете като дойдоха, а веднага награбиха и напипаха бебето ми. И аз най-спокойно казах, че тъй като ръцете са му постоянно в устата ще му ги измия. Малко кофти ситуация беше, но оттогава мие ръцете най-редовно.

А това мъжа ти да дава бебето на непозната е много странно - накарай му се едно хубаво, че да не се повтаря.
Виж целия пост
# 9
Аз с мъжът ми съм говорила много на тази тема,дори и на висок тон,когато се налага като днес например.Но....явно няма резултат,ще трябва да сменя тактиката.Преди малко се прибра вкъщи,обсъдихме всичко отново и обеяа да не се повтаря(така каза и предишният път) .Стискайте палци да не ме е излъгал Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Не съм давала непознати да гушкат дъщеря ми. Това просто е абсурд-не знам кой какъв е и от какво е болен например. Обясни на мъжа ти това и здраво се намесвай. По въпроса за свекърва ти-мойта се опитваше да прави така в началото-обясних й че за мен са важни 2 неща-хигиената на детето и дневният режим, която ще рече като дойде да го види веднага от вратата в банята и да ме предупреждава за посещението си като го съобрази с часовете за спане на малката. Тя се понамуси, ама сега е перфектна. Обажда се, пита удобно ли е, въобще дресира се жената. Иначе свекър ми е супер-даже тай й прави забележки вместо мен. Като идва му казвам-татко, дръж за малко Елена за ръчичка, да затворя вратата например. А той ми вика, а не не още не съм се измил, нека да не пипам. Рядко досетлив и свестен човек.
Виж целия пост
# 11
На Запад е нормално всеки да може да пипне детето. Под всеки нямам предвид разни съседи или минувачи по улицата, а всички близки и/или желаещи. Посещенията в болницата започват веднага след раждането, гушкането, разнасянето и прегръдките - също. Никога не съм си вардила детето, но и никой не е нахалствал, де. Според мен нямаш причини за тревога, спокойно, нищо няма да му стане на бебето ти  Simple Smile Важното е да не са болни.
Виж целия пост
# 12
Аз съм същата като теб.Много мразя да ми пипат детето с неизмити ръце.Направо  newsm61.И изобщо не ме е грижа кой щял да се разсърди,че съм го пратила да се измие.Така че не се притеснявай не си единствената Peace

П.С.също не обичам да му се радват непознати. no
Виж целия пост
# 13
Честно да ти кажа, не мисля, че прекаляваш. Аз бих реагирала по същия начин. Само мои много близки гушкат бебето- например сестра ми и майка ми, за баща му се подразбира, но свекърва ми като ни беше на гости не ми беше хич приятно да го гушка. Мисля ,че съвсем нормално реагираш.
Виж целия пост
# 14
На мен ми е приятно когато хората искат да гушнат детето ми. И аз не бих била съгласна да го  пипат с немити ръце, но мисля че ти прекаляваш. Какво значи "едвам му почистих после малките ръчички от космите по тях"?.Тази жена да не е някакво животно?.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия