Забременях( : Преборих се със ............

  • 2 992
  • 19
Натоящи и бъдещи мами ,отдавна ми се иска да пусна такава анкета.Надявам се резултатите вдъхнат надежда на тези, които са в началото и са уплашени от поставената им диагноза.Може да споделите и пътя по който сте минали,за да стигнете до тук.
Виж целия пост
# 1
Много са ти малко опциите. Моите проблеми са все в графа "Други".

Като цяло съм противник на всякакви статистики. Процентите не топлят особено.
Виж целия пост
# 2
Моля, направете възможно да се гласува за повече от една опция.
Виж целия пост
# 3
Аз лекувах ендометриоза преди да забременея. Цикълът ми изобщо не се възстанови след инжекциите Диферелин. Накрая си направих тест, който за мое най-голямо щастие се оказа положителен.  Peace
Виж целия пост
# 4
Посочих мъжки фактор, но глаголът "преборих се" не е съвсем уместен. Спермограмата беше отчайващо лоша и само по себе си водеше към икси, но все пак, чудото се случи.
Виж целия пост
# 5
1. Тубарен стерилитет - само 1 тръба, проходима, но силно нагъната
2. Мъжки фактор - отчайваща спермограма и с много бързо влошаване,
3. ЛУФ Синдром.
Бременност от 2-ро ИКСИ Peace
НЕ съм попълнила анкетата, защото резултата няма да е коректен
Виж целия пост
# 6
Преди първата бременност изживях силен стрес, който всъщност още не е приключил. Борих се с него.
След аборта ми не знам с какво ще се боря, все още не ми е ясно.
Виж целия пост
# 7
Не мога да се включа в анкетата, защото се борихме с няколко проблема:
1. СПЯ - завишен пролактин и инсулинова резистентност като симптоми
2. Мъжки фактор
Виж целия пост
# 8
здравейте! При нас бе основно мъжкият проблем - лоша спермограма. При мен нямаше кой знае какви проблеми, освен нередовен цикъл и доста силен стрес. Забременях от първи опит ИКСИ, сега съм в 9-та седмица.  Praynig
Виж целия пост
# 9
Направих възможно да се гласува с повече от една опция.Извинете
Виж целия пост
# 10
 Eндометриоза (нелекувана) и ЛУФ синдром плюс не особено добра спермограма на мъжа ми. Явно водещия проблем е бил ЛУФ синдрома защото забременях след първи опит ИКСИ, за което благодаря но екипа на доктор Стаменов, който ме накара да повярвам ,че това е възможно.
Виж целия пост
# 11
При нас беше мъжки фактор проблема. Прави ми впечатление от анкетата, че това е най-честия проблем. Забреченях ИКСИ.
Виж целия пост
# 12
.................. Crossing Arms тази анкета ми се струва ненужна Sick
Виж целия пост
# 13
Тръбите ми са много нагънати и малко прходими. Забременях от 1-вия опит ин-витро и сега имам две прекрасни слънчица, които ми стоплят сърцето всеки Божи ден и виждам, че си е заслужавала борбата цели 6 години. Успех на всички  Peace
Виж целия пост
# 14
Хех, аз не можах да избера повече от 3 опции, а мойте са 5:

1. Генетични и имунологични проблеми (пише се с "е" Wink)
2. Тиореидит на Хашимото
3. СПЯ
4. Инсулинова резистентност
5. Стрес

За СПЯ, Хашимото и инсулиновата резистентност бях при д-р Коларов, който ми препоръча единствено диета, която явно подейства! Забременях естествено след 3-4 месеца опити. А яйцеклетките ми наистина не се пукаха! За Хашимото ми изкараха акъла, че трябва да "терминирам бременността", защото не бях започнала лечение преди да забременея. Така че лекувайте се, преди да забременеете! Тироидните хормони са много важни!

Но...в крайна сметка...ВСИЧКО Е НАРЕД! БЛАГОДАРЯ ТИ, ГОСПОДИ! Стискайте палци, още малко остана. Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия