"Загъване" на ушите

  • 7 680
  • 56
Здравейте! Имам проблем с ушите на бебко. Като си лежи винаги си подгъва ушите. Дори като спи аз му оправа ушенцето назад, а той след мен си завърти главата и пак го загъне. Притеснявам се че ще станат много щръкнали. Опитвах да ги лепя с лейкопласт ама всяка вечер трябва да го сменям, за да мога да почиствам отзад, а разлепването е много трудно и той много плаче. Ако може някой да ми даде съвет какво да правя, ще бъда много благодарна.
Виж целия пост
# 1
Някой хора слагат шапчица, от тези тъничките памучни, та може да пробваш. Стига бебко да търпи шапката.
Виж целия пост
# 2
Не с лейкопласт Naughtyима специални лепенки за това-питай в детските магазини.
Виж целия пост
# 3
Аз също си играх да оправям уши по цяла нощ едва ли не, но те си дойдоха на мястото в един момент. Самички.Simple Smile
Сега вече дъщеря ни е над годинка и не са й щръкнали.

Мисля, че лепенките са подходящи в друг случай.
Виж целия пост
# 4
Моят син беше същият  hahaha спи, аз му ги оправям, а той надигаше главичка и пак си ги подгъваше и така докато ми писне на мен, на него не му писваше  Laughing
Не съм лепила с нищо, сега са му леко щръкнали, но според баща му са добре, как няма да са, ушите им са еднакви  Joy
Виж целия пост
# 5
И мойта маймуна подгъваше ушички, в резултат на което сега не са от най-прилепналите, но пък и не мога да кажа че са много щръкнали...
За лепенки бях разпитвала, но това беше преди почти 4 години, и тогава нямаше, та ... единственото спасение е шапчица Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Не си мъчи бебчето с тези лепки! Дъщеря ми беше същата. Най редовно си подгъваше ушие и аз се тревожех че ще щръкнат, но няма такова нещо. Ако е гентично заложено да са щръкнали, няма как да ги спасиш, както и обратно.
Виж целия пост
# 7
Вземи му една синя хубава спортна лента за главата и я слагай преди да заспи, без това сега е по-хладно и няма да го притеснява. Ние така процедирахме, тъй като и мойто бебе си прегъваше ушите непрекъснато   Peace
Виж целия пост
# 8
И моят син си ги прегъва,особено дясното ухо защото  спинка повече на дясната си страна и то е малко по щръкнало от лявото,което малко ме притеснява,мислех да ги лепя с лейкопласт,но на тази нежна кожичка ме е страх,че ще го заболи при махането.Сега ще потърся от тези лепенки и ще пробвам Peace
Виж целия пост
# 9
И моят си ги прегьваше,в началото все ги намествах,после видях,че няма смисьл,защото след 2 мин. пак е така.Сега ушите са му прекрасни Mr. Green
Слагай шапчица или лента,както са те посьветвали и други мамаи.Не го мьчи детенцето с тия лепенки Peace
Виж целия пост
# 10
Нашият син се роди с едно много подгънато уше и едно не чак толкова. И аз така се мъчих да му ги оправям докато спи, не съм лепила лепенки. Сега са горе-долу добре от самосебе си.
Виж целия пост
# 11
И бебката си ги подгъваше като спи и са и щтръкнали.Лепях ги,слагах лента, но уви. Mr. GreenНай-се ядосвам,че моите и на мъжа ми не са щтръкнали,а на бебката са.Добре,че е момиченце,та ще пускаме дълга коса LaughingПри нас нямаше управия.Аз така и не намерих лепенки за ушички.
Виж целия пост
# 12
Формата на ушите е генетично предопределена, а не се придобива /освен ако насила не ги деформираш/. Т.е ленти, лепенки и т.н. само притесняват децата, вместо да променят формата. Едната ми дъщеря се роди с много клепнали ушички и също ги подгъваше постоянно. До края на 1-та годинка, обаче, ушичките й си придобиха съвсем нормална и правилна форма /дори са по-оформени от тези на сестра й, която се роди с "перфектни" уши/. Peace
Баща ми пък е роден също със стърчящи уши - баба ми разказваше, че ги е лепила, слагала е шапки и какво ли не. Оправиха се, ама чак след години - беше на около 35-40 г., когато отиде и си направи пластична операция. Сега също е с много прибрани и оформени уши.  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Моят син беше същият  hahaha спи, аз му ги оправям, а той надигаше главичка и пак си ги подгъваше и така докато ми писне на мен, на него не му писваше  Laughing
Не съм лепила с нищо, сега са му леко щръкнали, но според баща му са добре, как няма да са, ушите им са еднакви  Joy
Това все едно съм го писала аз Wink
Виж целия пост
# 14
Няма страшно, няма да щръкнат, нито ще прилепнат за главата му, ако му ги залепиш с лепенки  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия