Калмари

  • 14 465
  • 13
Днес купих калмари,нарязани на шайби ,с готова панировка.Оставаше само да ги изпържа ,да ама не.Станаха страшно жилави.Каква е причината,бясна съм! #Cussing out
Виж целия пост
# 1
Пържи ли ги в много мазнина и в добре загрята?
Виж целия пост
# 2
Аз за това не купувам, защото калмарите са много капризни, малко да ги изтървеш и стават кофти.
Виж целия пост
# 3
Пържих в много мазнина и силно загрята ,но.....
Виж целия пост
# 4
Пържих в много мазнина и силно загрята ,но.....

stefi.1979 , сетих се, че имаше темичка за особеностите при приготвяне на калмари, може да ти е от полза. Пърженето трябвало да е съвсем за кратко. Самата аз не съм пържила калмари.
Виж целия пост
# 5
Стефи от кои калмари купи ?
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви!От това което прочетох в темичката за калмарите,разбрах че трябва да са пресни,а моите бяха замразени.
Виж целия пост
# 7
Това, че са замразени няма проблем. Трябва първо да ги потопиш във вряла вода, по-точно да ги вариш известно време, иначе стават като гума. Ние също сме купували много калмари, много ги обичаме. Даже последния път купихме замразени, мини калмари. Станаха много вкусни newsm44
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви!От това което прочетох в темичката за калмарите,разбрах че трябва да са пресни,а моите бяха замразени.
Аз също замразени съм правила, от полуфабрикатите /на шайби/,
но в много и сгорещено олио - сполучливи станаха  Thinking
Виж целия пост
# 9
Не е причината, че не са сварени предварително или че са били замразени! Проблемът е в това, че си ги пържила повече от необходимото време Wink. Достатъчно им е съвсем кратко потапяне в нагорещена мазнина и са готови.
Виж целия пост
# 10
Не е причината, че не са сварени предварително или че са били замразени! Проблемът е в това, че си ги пържила повече от необходимото време Wink. Достатъчно им е съвсем кратко потапяне в нагорещена мазнина и са готови.

Точно  Peace Мъжът ми обича и редовно купуваме или от готовите (рядко, понеже са основно само панировка  Crazy) или замразени, или пресни цели туби... Никога не стават жилави, тънкостта е просто да се пържат съвсем малко. Всички морски дарове не търпят продължителна топлинна обработка, стават жилави, да. И готовите замразени шайби не се топят в гореща вода, пържат се директно. Размразяват се само целите  Peace
Виж целия пост
# 11
Искам да приготвя от малките туби - калмари, на скара, трябва ли да ги сваря малки преди скарата, или директно пълнежа и на скарата?
Виж целия пост
# 12
Винаги когато съм купувала готови панирани калмари са жилави купи си цял калмар режеш го на тънки шайби после ги овалваш всяка по отделно в яйце и после в смесени брашно и галета и пържиш винаги стават много хубави и много са вкусни да си ги топнеш в майонеза.
Виж целия пост
# 13
На скарата аз ги слагам размразени  Peace

Правим съ6о не6о мн вкусно: нарясани на шайби калмари,  леко заду6ени в тиган със зехтин и домати (белени)- перфектен ( много вкусен, бърз и лесен) сос за паста   chef
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия