Нормално ли е?

  • 1 475
  • 28
Синът ми е на 1,5г. но когато е седнал на земята не може да се изправи сам. Неговите връстници нямат този проблем Sad
Дали това е нормално?
И как да го науча да става директно от земята без да лази до някакъв предмет на който да се хвани и да се изправи Tired
Виж целия пост
# 1
Едва ли сама можеш да го научиш.
Моето дете проходи на 9 месеца, но се научи да се изправя сама от седнало положение една на  1г. и 1 м.
Виж целия пост
# 2
подавай му отгоре играчка която иска да стигне за да има стимул. с времето ще се научи. не се притеснявай.
Виж целия пост
# 3
Ние се научих ме около 1 месец след като проходи. Тоест на 1,1г. Може да става сам от клекнало положение. Когато е седнал започва едно дупене, едно подпиране с ръце на земята и така се изправя.
Ако сериозно те притеснява говори с педиатъра си дали има някакъв проблем детето с двигателното развитие.
Не ми се вярва да е така, просто някой деца по-рано се научават друго по-късно.
Успех.
Виж целия пост
# 4
Според мен е напълно нормално!
Моята дъщеря се научи да сяда от легнало положение, но не директно още на 9 месеца. Застава в поза за лазене и тогава посяда, е все още си сяда така! Изобщо не ще да си пъне коремните мускули или просто не се сеща!
Някои дечковци си намират някакви начини за справяне и ако те ги устройват, не се юркат много. На моя близка детенцето й се е научило да се изправя на 3 години! Няма двигателни проблеми, нито пък умствени! Просто е по мързеливичка!  Laughing
Виж целия пост
# 5
Синът ми беше по същия начин,аз му показах няколко пъти как да се изправя,после му помагах като му сгъвах кра4етата и така се нау4и за 1 седмица Peace проходи на 9 месеца на 1г и 1 м.почна да се изправя от седнало положение,но много пъти му правех забележка като тръгнеше да лази Embarassed
Виж целия пост
# 6
подавай му отгоре играчка която иска да стигне за да има стимул. с времето ще се научи. не се притеснявай.
Успех! Тоо време му трябва на детето.
Виж целия пост
# 7
Не се притеснявай! Нормално е!
Виж целия пост
# 8
А кога е проходил?
С какво е облечен и обут, докато се опитва да се изправи? Дебелите дрехи и обувки или тесни панталони много ограничават движенията.
Моята дъщеря първо се научи да се изправя и чак след това проходи, но като гледам често се случва и обратното.
Виж целия пост
# 9
Не се притеснявай,дай му време.
Виж целия пост
# 10
Притеснявам се защото проходи преди около 3 месеца.  Tired
В къщи е с пантофки които не са твърди, а и дрехите винаги са му широки, дори и само по чорапки да е няма намерение да се надупи и да стане ами пролазва хваща се за секцията, масата или каквото му е удобно, понякога и за моят крак и се изправя Tired
Но дрехите и обувките смятам че не би трябвало да са от значение ,нали като е навън той е с по твърди обувки. Не знам вече какво да мисля, но иначе се катери като коза Grinning
Ще пробвам със всички съвети които ми дадохте Peace
Виж целия пост
# 11
здравей, моят син е на 1,7. според мен е нормално - децата се развиват различно и ще ти дам пример за това. имам племенник, който е с три месеца по-малък от моя син. преди три месеца ни бяха на гости (не живеят в България) и аз като теб изпаднах в ужас. той ходеше и се изправяше доста по-добре от моя син. ставаше си сам от място, само с крачетата - без дори да се подпира с ръце. опитах се да покажа на моя син как да става, без да лази до някъде както ти си написала, за да се хване и изправи. е нищо не помогна. чак след около две седмици ми направи впечатление, че прави опити самичък и ето, резултата е вече на лице - изправя се без проблем. не се притеснявай, ще започне да го прави в момента в който се почувства сигурен Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Ted_, на моя Стефан едно детенце му показа как, неволно. Той проходи на 10 м., но до година и 2-3 мес. не знаеше как да се изправя. Една вечер бяхме на гости, имаше момиченце колкото него, която 2-3 пъти се изправи и на следващия ден Стефан вече ставаше сам от земята.  Grinning Максим проходи по-късно, на 1.2, обаче е много стабилен и може много неща, точно защото гледа от батко си.
Не се притеснявай, нямаш поводи за страхове!  Hug
Виж целия пост
# 13
И ние първо се научихме да се изправяме и после проходихме.Но за изправянето я учих аз и се дупех заедно с нея да й покажа как да става. GrinningДоста време ми отне да й показвам,но не се отказах.Децата са като малки кученца.Трябва да им обясняваш и повтаряш постоянно,колкото и да ти е писнало.Не се притеснявай!Ще се научи! Wink
Виж целия пост
# 14
подавай му отгоре играчка която иска да стигне за да има стимул. с времето ще се научи. не се притеснявай.
Успех! Тоо време му трябва на детето.
Само допълвам ,че когато се почувства готово "ще го направи"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия