Слуз в акото

  • 5 093
  • 33
Здравейте на всички. С такива заглавия съм прочела много теми,но и аз искам да споделя.Детето ми откакто се е родило все има проблеми със стомаха.Все разстройства,разни протеуси,уж непоносимост към белтъка на млякото....И така и още не се е разбрало всъщност какъв е проблемът.От месец и половина ака с мнооого слуз.Мисля,че го боли и стомахчето,много пръцка. Пихме какво ли не първо за разстройство,че имаше и такова.Направихме посявка-нищо.Гледаха го на ехограф-нищо.Ходихме в София при доц.Ковачева и сега е на безмлечна диета-но ефектът маи пак е същия.Сега пие соево мляко,яде ориз и картофи с пиле.А той почва да разбира вече и иска много неща да похапне.Много ми е мъчно да му отказвам нещо и много се безпокоя всъщност какво му е? До сега нямаме диагноза ,а и както върви май не е белтъка на млякото. Вече не знам какво да предполагам че му има. Някой да е имал същия проблем?На какво може да се дължи тази упорита слуз?
Виж целия пост
# 1
И дъщеря ми имаше този проблем. Според педиатъркана ни, слузта била признак, че детето се храни с нещо, което създава проблеми на храносмилателната му система. Не е нужно да е алергия, просто детето трудно обработва тази храна. Най-често става дума за адаптирано мляко. Моята дъщеря има АБКМ и яде соево мляко. Ако я оставя един-два дни само на него, има много слуз. Когато яде повече твърда храна, слузта изчезва.
Нямам педстава каква може да е причината при вас, но ако се опасяваш от алергия, най-добре иди да му направите кръвен тест.

П.П.Какво соево мляко ядете? Прегомин ли? Ако не е с висока степен на хидролизация, нищо чудно и с него да има проблем, защото половината от децата с проблеми към кравия белтък, имат алергия и към соята.
Виж целия пост
# 2
Това най-вероятно е хранителна алергия.
Моят син имаше абсолютно същият проблем от бебе.
Непрекъснати разстройства,зелени акита,колики и страшно много слуз.
И понеже в началото не попаднахме на компетентни лекари(както се оказа)тази алергия от хранителна стана на астма.
Потърси непременно консултация с алерголог...дори и да нямате дихателни проблеми,тези стомашно-чревни раздразнения могат да станат и хронични.
Най-добре е да се направи кръвен тест за хранителна алергия,както е писала мамата по-горе,и да се назначи съответно лечение.
Успех и кураж  bouquet
Виж целия пост
# 3
Ами за сега се консултираме с детски гастроентеролог. За това и почна да пие Фризосой ама маи работата стана по-зле.След седмица пак ще ходим да видим какво друго лечение ще ни предпише.А проблемите със слузта са от месец и половина някъде. До тогава си ядеше почти всичко.
Виж целия пост
# 4
Спри млякото и всички мл. продукти за 1 седмица примерно.Може да му даваш картофи ,пилешко месо,плодове,зеленчуци,сок(без консерванти),ориз.Твърда храна-хляб,солети,бисквити.Банани-много са полезни за храносмилателната с-ма.Пробвай за няколко дни -една седмица и следи дали ще има подобрение
Виж целия пост
# 5
Ние сме на 7 месеца и имаме слуз/малко/ само когато давам пюре с месо.Сега го спряхме за един месец и се оправихме.Явно при вас е от някоя храна.
тази алергия от хранителна стана на астма.
 bouquet
Как е възможно?
Виж целия пост
# 6
Посъветвай се с лекуващия лекар за Лактофлора.
Преди години когато ходихме при Ковачева си пиехме от него,сега също като употребяваме антибиотик ,пък и за всеки случай,защото сме си още с алергия и чревната ни флора не винаги е в отлично състояние,за сега той ни спасява.
Виж целия пост
# 7
Посъветвай се с лекуващия лекар за Лактофлора.
Преди години когато ходихме при Ковачева си пиехме от него,сега също като употребяваме антибиотик ,пък и за всеки случай,защото сме си още с алергия и чревната ни флора не винаги е в отлично състояние,за сега той ни спасява.
Лактофлор пихме вече.Сега сме на Биогайа-пак са лактобацили ама в доста по-скъп вариант.
Виж целия пост
# 8
Спри млякото и всички мл. продукти за 1 седмица примерно.Може да му даваш картофи ,пилешко месо,плодове,зеленчуци,сок(без консерванти),ориз.Твърда храна-хляб,солети,бисквити.Банани-много са полезни за храносмилателната с-ма.Пробвай за няколко дни -една седмица и следи дали ще има подобрение
Ами ние сме на такава диета повече от месец.Само дето пие Фризосой ама млякото не мога да спра защото той други течности отказва да пие.
Виж целия пост
# 9
Колко време го пихте и няма ли подобрение от него?
Предполагам ,че сте пили този на капсули и си го разтваряла в малко течност? Rolling Eyes
До колкото разбирам в храната ви присъстват и храни съдържащи глутен,бисквити,солети,тестени изделия.....,пробва ли без тях,защото глутена е един от основните дразнители на  чревната флора при деца с алергия?

Виж целия пост
# 10
В понеделник ще ходим отново при доц.Ковачева да видим какво тя ще ни предложи да правим по-нататък.За сега ще се въздържа от други диети. Дано не е глутенът,че него по-трудно ще го изключим.
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай ,глутена не е основната храна на човека.....дано да не е все пак......
Кажи на Ковачева с какво го храниш детето ,но ако сте без изследвания ти си човека,който да прецени от какво му се получава дразненето на чревната флора.....
Виж целия пост
# 12
И моето дете е с храносмилателни проблеми. От както се е родил все е така. Каква ли храна не съм изключвала и подобрения няма. Обърнете внимание на глутена. А кръвния тест е безсмислен. Не показва точни резултати и само се мъчи детето с тази венозна кръв.
Ето ти линк за Цьолиакията http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=337998.0
Виж целия пост
# 13
Благодаря ти Ради за сайта.Днес го преглеждах доста подробно. При моето дете единственият симптом са честите разстройства и слузта.Коремчето не му е голямо,според мен не го болят краката.Радостен и контактен е. Ама от днес акото му стана доста воднисто пак. А няма причини да е така. То вярно че глутенът не е основна храна ама като чета колко се усложнява храненето без него  Sad. Възможно ли е човек да има алергия към картофи или ориз. То това са му основните храни напоследък. Е и сухари,бисквити,солети а и малко хляб.
Виж целия пост
# 14
Ние сме на 7 месеца и имаме слуз/малко/ само когато давам пюре с месо.Сега го спряхме за един месец и се оправихме.Явно при вас е от някоя храна.
тази алергия от хранителна стана на астма.
 bouquet
Как е възможно?
Ами и аз не знам как,но факт е че стана.
Много проточихме нещата май..аз така си мисля.
Много ни мотаха по гастроентеролози ли,какво ли,не знам.
Обаче детето си е било направо за алерголог още при първите симптоми на слуз и въобще стомашно-чревни проблеми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия