Как да почистя филтрите на аспиратора

  • 5 129
  • 14
Аспираторът ми е марка "Фабер".Филтрите са постоянни,но не са почествани скоро,опитах с обезмаслител на Мистър Мукул-ефект нула.Моля за идеи-по-силен обезмаслител или други трикове.
Виж целия пост
# 1
направо в миялната машина
Виж целия пост
# 2
 Peace в миялната,всичко пада
Виж целия пост
# 3
Обезмаслител "Meglio"
Виж целия пост
# 4
Свалям ги, накисвам в банята с Фрош или Циф  и с четка търкам Peace
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за бързите отговори  bouquetСега отивам да опитам.
Виж целия пост
# 6
По принцип е добре да се почистват веднъж на един - два месеца, в зависимост от употребата, за да не се задръстват. Когато се мръсни и кпд-то на аспиратора пада.
Виж целия пост
# 7
Сваляш, пръскаш с обезмаслител, изчакваш 20-тина минути, мяташ в миялната. Стават като нови.
Виж целия пост
# 8
Сваляш, пръскаш с обезмаслител, изчакваш 20-тина минути, мяташ в миялната. Стават като нови.

А понеже рамката на филтрите е пластмасова, няма ли някаква опасност за нея в миялната? На каква температура ги миете?
Виж целия пост
# 9
На икономична, мисля е 55 градуса. Ама моите нямат пластмаса, само инокс са.  Thinking
Виж целия пост
# 10
На икономична, мисля е 55 градуса. Ама моите нямат пластмаса, само инокс са.  Thinking

Хм...ами не знам тогава моите дали да ги пускам...да не ги прецакам нещо..  newsm78 До сега съм се мъчила на ръка, ама не е много гот...
Виж целия пост
# 11
Има 2 вида пластмаси - които издържат в миялна и които не. Можеш да пробваш твоите филтри от коя са, но първо проучи има ли резервни и на каква цена Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Има 2 вида пластмаси - които издържат в миялна и които не. Можеш да пробваш твоите филтри от коя са, но първо проучи има ли резервни и на каква цена Rolling Eyes

Добра идея!  Joy
 newsm10
Виж целия пост
# 13
Аз ги бях забравила да ги чистя тия филтри бая време и в един момент като опитах - нито търкане помогна, нито пъхането им в миялната.
Тогава ги напръсках с препарат за почистване на фурни - от онези спрейове, които се пръскат, чака се и след това се бърше. Напръсках ги здраво, изчаках половин час и след това станаха като нови Simple Smile
Виж целия пост
# 14
и моите в миялната. става страхотно  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия