otnovo toksoplazmoza

  • 1 053
  • 2
Zdraveite na vsi4ki! Ne za parvi pat vlizam vav forumite na BG mamma no ot dnes ve4e imam i registraciq  Sunglasses. Temata za toksoplazmozata ne e nova i e davkana ve4e mnogo pati, no az imam edno vapros4e i dano nqkoi da mi pomogne.
Predi 5 meseca napravih spontanen abort i go prejivqh meko kazano dosta tejko, vapreki 4e bqh edva v 6-ta sedmica. O6te predi tova da se slu4i mi napraviha vsi4ki izsledvaniq. Rezultatite ot toksoplazmozata bqha IgG POSITIVE 9.7IU/ml (pri nad 3 - polojitelen) i IgM NEGATIVE 0.249I (pri polojitelen nad 6). Dokolkoto az znam tezi rezultati pokazvat 4e v momenta nqmam toksoplazmoza i dori imam izgraden imunitet sre6tu bolestta. Ne e li taka? Lekarqt mi kaza 4e bila leka forma i nqkvi takiva.... newsm78. Izpisa mi Rovamicin, koito ne mojah da namerq, no ima drugi zamestiteli. Ne sam gi kupuvala i ne sam pila ni6to. Spored vas nalaga li se nqkakvo le4enie pri tezi rezultati?
Blagodarq vi predvaritelno!
Виж целия пост
# 1
nejna -здравей.Преди няколко месеца и аз си правих изследване за токсоплазмоза, защото знаех, че ми предстои инсеминация и исках всечко да е изпипзно.От дете съм израстнала с котарак у дома-, а сега вече омъжена и  също имам котарак и точно за това исках да се изследевам.Резултатът , не го помня като единици, но лекар ми го разчете и каза, че някога съм изкарала болестта и сега имам образувани антитела срещу нея.Тоест, няма как вече да се заразя и че мога да съм напълно спокойна при една бременност.Споделих го с момиче от форума, което също има котки и е правила изследване . Тя ми каза същото, че тези антитела смамо може да ме радват.
Дано този разказ ти е от помощ.
Виж целия пост
# 2
Моите резултати са:Toxoplasma gondii Ig G -121.10(+) и Ig M 0.38 (-). Точно така ми обясниха, че съм прекарала болестта някога и съм си изградила имунитет, който предпазва плода от разболяване от тази болест.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия