До колко кг. тежко може да се вдига след секцио

  • 14 902
  • 40
Интересно ми е колко време трябва да се пазя да не вдигам тежко и колко кг. е препоръчително да не се надвишават (изключвам бебето). Говоря за пазарски торби и други подобни тежки неща (много пазаруваме на веднъж и за това са тежки торбите). 
Виж целия пост
# 1
До 3 кг. и половина ми е казвал моят лекар.
Виж целия пост
# 2
А колко време?
Виж целия пост
# 3
   "Тежко" е относително за различните хора - за някой това са 5 кг, за други са над 10 кг. зависи в каква кондиция е организма и до колко тонизирани са били мускулите преди секциото.

 
Виж целия пост
# 4
И двете ми раждания са със секцио.Когато родих Ани и се прибрахме в нас,нямаше как да не взимам Кирил,той така ми се радваше и ме целуваше.Говоря за 5 ден след операцията.А тогава Кики тежеше 15 кг. Носила съм го,въпреки ,че не го препоръчвам на никого!!!!!Нямах последствия,но все пак е опасно
Виж целия пост
# 5
първите 20 дни с епазех повече ,след това си вдигах количката Mr. Green
Виж целия пост
# 6
първите 20 дни с епазех повече ,след това си вдигах количката Mr. Green

И аз някъде толкова  Peace
Виж целия пост
# 7

Около месец.
Това е само по лекарска препоръка.
Ясно е, че ако родиш бебе 4.5 кг ще го носиш и няма да разчиташ на друг.
Въпросът е да не вдигаш наистина тежко като бебето + количката.
Виж целия пост
# 8
Казаха ми от болницата да не вдигам по тежко от бебето поне 2 месеца след операцията,не че  съм го спазила ,но към края на 2рия месец се престрах с чистене и носене на разни неща,та така ме сряза операцията..... Shocked все едно току що ме бяха оперирали,не можех да ходя чак!Като си починах вечерта ,на другия ден ми нямаше нищо,но вече не се правих на герой!Хубаво е да се пази човек и да не прекалява,всичко трябва да е умерено Peace
Виж целия пост
# 9
На мен пък никой не ми е казвал да не вдигам тежко  newsm78 .
Количката никога не съм я вдигала-тя затова си има колела-да я тикаш,не да я носиш  hahaha
Виж целия пост
# 10
Aз още се пазя и не вдигам количката, тежък леген с пране и т.н.
Виж целия пост
# 11
Всичко е до организъм, но трябва да се пазиш поне няколко месеца  Peace
Виж целия пост
# 12
Уни го е казала много точно и правилно - тежкото е относително понятие и за всеки организъм е различно.
Пазарските торби не са нещо тежко, но си имай едно наум.
Виж целия пост
# 13
Честно да си кажа не съм се пазила - вдигала съм си сама и количката и детето съм си къпела и т.н.  Peace
Виж целия пост
# 14
Около месец се пазех горе-долу !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия