До кога се дават пюрета?

  • 2 962
  • 18
Здравейте,мами!Вече се чудя до каква възраст се дават пюрета.За солените виждам,че има на Хип за след 18 мес.,а тези на Семпер и до 3год.Всички макарони,попара или други закуски,  примерно бисквити с АМ, ги подслаждам с плодови пюрета.Досега не съм слагала никъде захар.Предполагам,че до около 2 год е правилно.Вие докога ползвате или сте използвали?Давам и сурови плодове.Задавам този въпрос,тъй като в градинката другите мами отдавна не купуват сладки пюрета и се чудя дали не греша. newsm78
Виж целия пост
# 1
Защо да грешиш? Така или иначе детето ти яде и пресни плодове, с плодовите само му разнообразяваш менюто. Щом на детенце му харесват- давай.
Виж целия пост
# 2
На мен каката ми ядеше пюрета до 4 годишна местни и зеленчукови, а плодовите до 5 годишна. Така че си давай на детето докато ги иска.
Виж целия пост
# 3
Според мен по- добрия вариант за след 8 месечна възраст е плодовете да се дават сурови, а не на пюрета. Иначе за другите (солените)  пюрета - може би до около 1 годинка - след това е добре да свиква с вкуса на храните, които ядем ние и най- вече да се приучава да дъвче.
Виж целия пост
# 4
Подкрепям мнението, че от хранителна гледна точка от плодови пюрета няма особено голяма нужда след седми, осми месец. Пресните плодове са важни и достатъчни.
До около годинка давах от време на време месни и зеленчукови готови, докато синът ми сам ги отказа. Дори и на път не можем да тръгнем с купено бурканче.
Виж целия пост
# 5
подслаждай  с пресни плодове на пазара има разнообразие
веЧе сте големи
Виж целия пост
# 6
И сега да и предложа на моята дъщеря пак ще ги яде.Не виждам проблем.
Виж целия пост
# 7
Дааааа, добър въпрос. И аз се чудих наскоро Thinking Предполагам, ще давам докато не премине напълно на нашата храна. Ако има някакъв дефицит (през зимата, или няма подходящи плодове, например), смятам да продължа да предлагам плодови пюрета.
Виж целия пост
# 8
Няма правило и възраст. Криско още си ги яде  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
аз давах до 10 месеца.
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми започна да отказва пюрета на 11месеца. До 1г вече категорично не искаше да ги яде и преминахме на обща храна.
Плодови пюрета рядко и давах, давах и пресни плодове, особено лятото. Не виждам особен смисъл от плод на пюре, а и вие вече сте големи.

Виж целия пост
# 11
Щом ги харесва детето, да си ги яде, не пречат според мен  Peace Моя син така и не ги залюби месните и зеленчуковите  Rolling Eyes Тук-там полодово хапва, когато нямам пресен плод..
Виж целия пост
# 12
давам за разнообразие
Виж целия пост
# 13
Когато записах Иво на детска кухня, приключихме с пюретата.
Виж целия пост
# 14
Радвай се, че ги хапва. Моят син никак не харесваше пюрета. Аз бих давала все още, ако той имаше желание да ги яде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия