Tefal Actifry

  • 31 394
  • 27
Някой има ли това чудо на техниката ?
http://store.bonapeti.tv/index.php?main_page=product_info&cP … p;products_id=140
Виж целия пост
# 1
И аз чакам отзиви, хвърлила съм му око, ако е и на 50% поне вярно...
Виж целия пост
# 2
Тук ги рекламират, също съм им хвърлила око. 
Дано се включи някой, който се е престрашил вече и има впечатления.
Виж целия пост
# 3
Аз из разни чужди форуми четох, доста добри отзиви...Той не е нов продукт де..мненията бяха от 2004 та чак до наши дни  Thinking
Виж целия пост
# 4
Аууу, че то това е супер бре Shocked Плени ме фразата "без миризми", ненавиждам мириса на пържено, което е и причината в нас почти никога да не се пържи.
Виж целия пост
# 5
        Върши работа  Peace Малко по-сухи стават картофките, отколкото във фритюрника, но пък няма миризми, няма трудно миене...  Grinning Откакто съм го взела, го ползвам постоянно, доволна съм.
Виж целия пост
# 6
Ох, да ви кажа, ясно ми е, че това е хубаво. Тефал няма да се изложат с някоя глупост, иска ми се да го взема... Ще започнем с обсъждането вкъщи  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
А, някой си го е купил - супер! Разкажи малко повече! На какъв принцип работи? Нещо като готвене на пара ли се получава? Какво пържиш в него освен картофи? Мога ли примерно да си изпържа тиквички, кюфтета, риба? Как се мие - разглабя ли се някак? Това, което се маха - може би е кошница, става ли за миялна, или на ръка миеш? И как така няма мирис на пържено, заради филтъра ли или нещо друго?
Извинявай, че те заринах с въпроси Embarassed Обаче така се въодушевих за този фритюрник, че направо утре си го поръчвам Laughing Само кажи, че става за всичко Praynig
Виж целия пост
# 8
А, някой си го е купил - супер! Разкажи малко повече! На какъв принцип работи? Нещо като готвене на пара ли се получава? Какво пържиш в него освен картофи? Мога ли примерно да си изпържа тиквички, кюфтета, риба? Как се мие - разглабя ли се някак? Това, което се маха - може би е кошница, става ли за миялна, или на ръка миеш? И как така няма мирис на пържено, заради филтъра ли или нещо друго?
Извинявай, че те заринах с въпроси Embarassed Обаче така се въодушевих за този фритюрник, че направо утре си го поръчвам Laughing Само кажи, че става за всичко Praynig

   Така-а-а...  Grinning  Фритюрника представлява един тефлонов тиган, с бъркалка в средата и с плътно затварящ се капак. През отвор влиза горещ въздух, бъркалката постоянно разбърква това, което се пържи /върти се бавничко/. Продуктите хем се пекат от горещия въздух, хем и се запържват лекичко, защото нали има и малко олио...
     Аз, тъй като не съм най- домакиня... Embarassed /нали домашните задължения се отразявали зле на психиката/ Simple Smile,  засега съм пържила картофи - и сурови и бланширани, правих едно пилешко - режа го на ленти, овалвам в царевично брашно и пускам да се врътка.... много вкусно стана. Пуснах и едни полуфабрикати - кордон бльо-то  малко се посмачка от бъркалката, ама се изяде  Laughing
    Само един минус има - малко по-бавно става, отколкото във фритюрника, ама пък нали здравословно... пък и не мирише, а и много лесно се почиства  newsm44  - и в миялна съм го пускала, и на ръка, един път даже само с домакинска хартия обрах...
    В петък ще пробвам тиквички стават ли  Laughing
  
Виж целия пост
# 9
Нашият фритюрник изгоря и сега търсим да купуваме нов. Този си го харесах макар и доста скъп и днес цял ден четох ревюта за него. Има много оплаквания, че се чупи много бързо връзката между капака и тялото, храната се приготвяла много бавно и таймера бил излишен, защото едва се чувал. Иначе хората са доволни от приготвеното в уреда.
И само да добавя, че от трите нови фритюрника на Тефал пуснати тази година, двата са с дефекти в електровръзките и призовават купилите ги да ги върнат. Оказа се, че не всичко на Тефал е качествено.
Става въпрос за Англия.
Виж целия пост
# 10
Хм, щом има бъркалка, няма да става за всичко Confused Кюфтетата примерно би направил на кайма.
Виж целия пост
# 11
Хм, щом има бъркалка, няма да става за всичко Confused Кюфтетата примерно би направил на кайма.
Белинда, то ти стига ако правиш пържени картофи, тиквички, патладжан... Но пък ако наистина принципа е с бъркалка пържени кюфтета, омлети и разни панирани неща май няма да стават, то последните май и във фритюрника не стават де.  Thinking Абе незнам цената му е доста височка като за фритюрник, ако се чупи лесно незнам дали си струва инвестицията.  Иначе за лесното почистване вярвам , моите тигани на тефал се почистват само с кухненска хартия и после хоп в миялната.
Виж целия пост
# 12
 Thinking не може ли да се маха бъркалката?
Аз имам някакви смътни спомени, че видях такова нещо и на друга марка, на по-ниска цена, ще проверя отново и тогава ще се изкажа пак.
Виж целия пост
# 13
        Не може да се маха бъркалката. Вярно, че е малко по-бавно, но пък е само с една лъжица олио  Grinning  Аз го използвам за това, което преди пържех във фритюрника - картофи и полуфабрикати. Кюфтета по принцип ако пържа, го правя в тиган. А това, че е по-бавно, ами за мен не е проблем... така по-трудно мога да загоря нещо  Mr. Green, а пък дори и да ги забравя - не загарят, а изсъхват от горещия въздух. На мен ми допадна, удобен ми е, а и панираното  месце става с хрупкава коричка...  chef
Виж целия пост
# 14
Във връзка с последния си постинг, объркала съм се с това - http://www.electroworld.gr/site/datafiles/catalog/c54271-1l.jpg
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия