Втори, трети и т.н. шансове

  • 6 269
  • 46
Един човек (по-скоро жена) иска да й дам трети шанс. Скоро обаче четох една книга с едни мъдрости, които в по-голямата си част не бяха кой знае какво, обаче една мъдрост запомних добре - "Винаги давайте на хората втори шанс, НО НИКОГА ТРЕТИ"
На какво мнение сте вие за вторите, третите и т.н. шансове в живота. От вашия личен опит потвърждава ли се горната поговорка за това, че след втория шанс човек ако не се е променил, то значи никога няма да се промени. Имали ли сте случаи във вашия живот в които човек наистина да се е променил чак на третия шанс. Или даже и втори шанс в някои случаи ви се струва много.
С една дума - заслужава ли си понякога да дадем и трети шанс или третия шанс си е жива загуба на време и нерви.
Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Ти искаш ли да и го дадеш?
Виж целия пост
# 2
Ти искаш ли да и го дадеш?

Не знам дали има смисъл. Ако след третия трябва да дам и четвърти... Накъде отиваме тогава...
Виж целия пост
# 3
Май арабите казваха, че ако нещо се случи веднъж, то може никога повече да не се повтори, но ако се случи два пъти, със сигурност ще се потрети.
Щом питаш и се питаш, вече си и го дал.
Виж целия пост
# 4
даването на трети шанс за мен е вече прекалено...

но ако обичам човека, винаги ще го дам, колкото и на ум да имам...
Виж целия пост
# 5
Докато обичам някого, значи шанса му съществува. Не мога да давам шанс дори и втори, ако в мен нещо е умряло. Има ли любов , има шанс.
Виж целия пост
# 6
Няма смисъл, щом след втория не се е оправила няма да се оправи и при трети и четвърти ще ти иска даже.
Виж целия пост
# 7
Това с даването на 2-ри, 3-ти, n-ти шанс го възприемам по-скоро като даване на шанс на самия себе си.
Във всякакъв смисъл.
Виж целия пост
# 8
Борисе, дай подробности. Така не става, понеже много зависи.
Виж целия пост
# 9
Тони, подробности по-добре да не давам защото тя не пасе трева а и аз съм с истинското си име тук.
Не е нещо фатално, но все пак се замислих по принцип за "третия" шанс. Някои хора твърдят че даже и "втори" шанс не давали а какво остава за "трети". В смисъл ако човек сгреши един път добре ли е да му се даде втори шанс и ако дори и при втори шанс нещата не се оправят, "третия" шанс заслужава ли си
Виж целия пост
# 10
Ако не пасе трева, значи и това ще схване, така че давай. И зависи кви са ти приоритетите, зависи колко ти е близка мацката. Освен ако не си некъв ебаси железния принципен пич, който и към непознат и към жената до него се отнася по един и същ начин.
Дай жокери още, дай. За*би обобщенията и поговорките.
Виж целия пост
# 11
Принципно, а и в следствие на личен опит, ще ти кажа, третият шенс е вреден двустранно - и за даващия го (продължава да инвестира в нещо неработещо), и за получаващия го (свиква да лежи на тази кълка с "още един шанс" и практически изобщо никога няма да се промени). Става дяволски кръг.
Виж целия пост
# 12
Давам колкото трябва шансове. Мека Мара съм. Обаче знам, че всичко винаги се нарежда по най-добрия за мен начин.

Имай вяра във вътрешния си глас. Той рядко лъже, да не кажа никога  Laughing
Виж целия пост
# 13
Давам шансове само ако имам интерес.
Иначе никакви втори, камо ли пък трети.
Виж целия пост
# 14
Патка-добродушка съм и давам. Ама взе да ми писва вече и ще я карам на този принцип - 1, 2, чао.
И ти го раздаваш добро дете и ...знам ли, може да си вредиш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия