алергия от Аугментин-чуденка

  • 13 782
  • 36
Малкия е на 3 години пи аугментин заради възпалено ухо.Днес е седми ден от първия прием и направи страхотен обрив,който впоследствие прерасна в подуване на едното коляно,глезена,гушката,лицето и пъпките станаха огнени.Биха му урбазон спешно и лекарката каза,че е от антибиотика,та питам ако е алергичен към него чак на седмия ден ли ще се получи реакция и какво да правя оттук нататък.Незнам да е ял нещо необичайно и да е от някаква храна.
Виж целия пост
# 1
повече не трябва да го даваш ивсеки път като ходите на доктор трябва да предупреждаваш,че има има алергиякъм аугментина.В краен случаи може да го даваш с някакво противоалергично -например Ериус.Но най-добре да не го пиете повече!
Виж целия пост
# 2
Преди 2 год.малкия се разболя на морето.Попаднахме на "много "компетентна лекарка, която ни изписа Аугментин.Аз разбира се, почнах да го давам и детето на 4-ия ден си изрина.
И аз много се учудих на късната реакция, но вече звъннах на нашето педи и се оказа, че дозата ,която съм давала е много голяма за килограмите на детето.!!!!
Виж целия пост
# 3
абсолютно възможно е да е от АБ-то, но може и да е съвпаднало с някаква храна. Алергиите са необясними много често и причините могат да бъдат най-разнообразни. Поради слаба имунна система е възможно всичко да стане. Тези обриви като големи плюски ли са? Едни такива ту се появяват, ту уж изчезват.. и като изчезват, става един червен пръстен около петното? То има различни проявления разбира се, но много внимавай. Макар че е възможно да е от АБ-то, според мен избягвай известно време да му даваш млечни продукти, домати и цитросови плодове и сокове. Поне за малко. Но се консултирай и с лекар за това  Peace
Виж целия пост
# 4
Ние сме на 5 години и преди месец направихме алергия от Дурацеф точно на 7-мия ден, при положение, че пиехме и антиалергични капки (по причина алергична астма). Ходихме на алерголог, каза, че е нормално до 14-тия ден от първия прием на антибиотика да се прояви  алергия. И аз си мислих, че е от храната. Но алергията от медикамент е много характерна - като жарено от коприва, по ръцете, крачетата, лицето и ушната мида. Трябва да ти изпишат антиалергичен препарат. И малко безмлечна диета. Успех!
Виж целия пост
# 5
Малкия е на 3 години пи аугментин заради възпалено ухо.Днес е седми ден от първия прием и направи страхотен обрив,
Аугментина е от пеницилиновата група. Алергията може да се прояви и по-късно, не на 1ви прием. Но то с много лек-ва е така. Занапред тр да знаеш, че е алергичен към пеницилините, да му изписват други групи. Подуванията, предполагам също са от алергията. А как е ухото? Колко му е утайката?
Виж целия пост
# 6
подуването на колената и глезените почти изчезна,сега му се поду лакътя и има нов обрив,но не е пъпки а едни такива плоски петна и подутини.Пак му слагат урбазон.Аугментин го е пил и преди,сега му го изписаха за трети път и затова не можем да разберем дали е от него,досега не беше се получавало това.Снощи спа седнал милия,понеже не можеше да мръдне от болка.
Виж целия пост
# 7
от аугментина синът ми повръщаше веднага след приема му,а дъщеря ми когато го пи за пръв и последен път се изрина адски по цялото тяло.трябва да си запомниш аб и да знаеш че към него детето ти има алергия.
Виж целия пост
# 8
забравих да ти напиша че при дъщеря ми обрива се получи чак когато почти си беше изпила аб и тогава ми казаха,че алергията не се е проявила веднага а с натрупване в организма.
Виж целия пост
# 9
сега се спуках да чета в нета,възможно ли е да има ревматизъм,довечера като идва личната ще я питам.Всичко тръгна от стрептококи в носа,двуседмично лечение с капки съдържащи ципрофлоксацин,след това възпаление на ухото и лечение 7 дни с аугментин и сега това  подуване и обриване.Пише,че ревматизъм може да се появи след стрептококова инфекция и вече не знам какво става
Виж целия пост
# 10
Не е ревматизъм! Миналият месец дъщеря ми направи алергична реакция към Дурацеф, който сме пили и друг път. Ходихме на алерголог. Точно в това се изразява алергичната реакция - в обриви, болки в коленете и ставите. След урбазона, предписаха ли ви антиалергичен сироп. Ние пихме 10 дни Ериус и бяхме на лека диета - без много млечни продукти, яйца и т.н.. А дъщеря ми направи алергичната реакция, въпреки че пиеше антиалергични капки по време на приема на антибиотика. Явно са й дошли малко повече антибиотиците!
Виж целия пост
# 11
само да допълня - дъщеря ми се обрина на следващия ден, след като изпихме антибиотика. Обривите продължиха да излизат още 10-тина дни, а болките в коленете и ставите - около седмица. Изписаха ли ви антиалергичен сироп за след урбазона? Алерголожката ни изписа Ериус за 10 дни и малко по-диетична храна - без много млечни продукти, яйца, шоколад.
Виж целия пост
# 12
само капки фенистил и калциев глуконат
Виж целия пост
# 13
не се притеснявай, но трябва да има строго лекарско наблюдение, за да не получи алрегичен шок някакъв. Тия обриви изглеждат много гадно, точно едни големи плюски такива. Баба ми също имаше такива, тя обаче с месеци не можа да се оправи и накрая с хомеопатия беше ок. На мен ми минаха за 2-3 седмици, след инжекция, ериус и строга хранителна диета.
Виж целия пост
# 14
сигурно ли е ,че сте давали ципрофлоксацин.аз знам,че не се дава на деца под18г http://www.actavis.bg/NR/rdonlyres/4FA651E3-3A74-42D4-8589-55C39 … rofloxacin_BG.pdf и този урбазон... ако може спри всички лекарства
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия