Кога да дам месцето?

  • 487
  • 8
С бебчо newsm32 папкаме 5 пъти дневно(така е от 2-2,5 месеца).
Менюто ни е следното:
07.00-08.00 часа-185 мл мляко(150 вода+5 лъжички мляко х 4,3 грама) Misc Baby Bottle;
10.00-10.30 часа-35-40 мл сокче;
12.00-12.30 часа-150 грама зеленчуково пюре+1/3 жълтък kyllmg+1 лъжичка мляко(само сухото вещество);
16.00-16.30 часа-млечна каша с ориз и царевица-150 мл.вода+9 лъжички х 4,3 грама eat;
19.30-20.00 часа-плодово пюре-около 150 грама feeding;
21.00-21.30 часа-35-40 мл сокче;
23.00-23.30 часа-205 мл мляко(180 вода+6 лъжички мляко) Misc Baby Bottle

Въпроса ми е:Кога да въведа месцето Animal Pig?Явно трябва да замести някое от посочените хранения,но кое?Сигурно ще трябва да ги редувам през ден newsm78?Като гледам най-разумно ми се вижда да заменя плодовото пюре понеже така или иначе давам плодов сок... Thinking
Дайте идея!Вие как процедирате?
Мерси на всички имащи намерение да споделят опит  bouquet  bouquet 
Виж целия пост
# 1
Месото е основно ядене, трябва да замести заленчуково, а не плодово /то се дава м/у храненията като междинна закуска или за десерт/.
Дай го на обяд като започнеш с 2-3 лъжици и следиш за реакция и увеличавай дозата. Въпреки, че в готовите пюрета е много малък процента на месото, но за всеки случай дай малко в началото и дохрани с това, което вече детето е понесло добре. Аз започнах с пилешко, но ако прецениш може и пуешко или заешко. Предпочетох готовите пюрета, защото е по-еднородна консистенцията. Сега вече яде домашни Wink Аз давам 2 пъти в седмицата Wink
Виж целия пост
# 2
Заместваш обедното хранене.През ден зеленчуково,през ден месно.Аз не съм давала 2-3 лъжички,а направо цялата доза за обяд,Но въведох месото на 6 навършени месеца.
Виж целия пост
# 3
На обед. До скоро давах през ден в зеле4уковото пюре по 2 куб4ета от лед, тъй като аз готвя. Сега ве4е всеки ден като един ден е само зелен4уково.
Запо4нах със заешко и пилешко и все още не съм вклю4ила друг вид месо.
Виж целия пост
# 4
На мястото на зеленчуковото пюре(12.00-12.30 часа) даваш директно месно, поне така ни каза на нас педиатърката и не сме имали проблеми  Peace
Виж целия пост
# 5
Аз давам през ден месно, през ден зеленчуково с половин жълтък. И двете ги давам винаги на обяд.
Виж целия пост
# 6
Аз давам през ден месно, през ден зеленчуково с половин жълтък. И двете ги давам винаги на обяд.
И аз така от навършени 6.5 месеца.
Виж целия пост
# 7
Аз давам през ден месно, през ден зеленчуково с половин жълтък. И двете ги давам винаги на обяд.
И аз така давах след като навършихме 6 месеца. Вземах от пюретата на Гачев. Първо започнахме с няколко лъжички, дохранвах с адаптирано млеко. Когато свикна с вкуса давах по цяло бурканче или колкото и се яде.
В 8 месец я записах на млечна кухня. Там готвеха предимно с пилешко месо.
Виж целия пост
# 8
Аз редувам със зеленчуците, но давам пиле, пуешко, телешко и после зеленчуци. Тъй като и в месните манджи има доста зеленчуци
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия