Оризова каша

  • 479
  • 8
Мили мами имам въпросче. Simple SmileПонеже искам да пробвам бебчо дали ще яде оризова каша, а тука в Бургас никъде не продават готова такава, искам да си направя домашна.Проблема е, че нямам с какво да смеля предварително ориза.Имам една кафемелачка, но тя е в окаяно състояние...Може ли препечения ориз първо да го сваря и тогава да го пасирам? Имам хубав пасатор, и мисля че ще ми свърши работа. Благодаря предварително.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Искре, като свариш ориза, с малко от водата, в която е врял ще се пазира идеално. Но не мога даси представя, че в цял Бургас няма една оризова каша на нестле или оная лечебната на Блевит... Не че те убеждавам да си купиш, ама не си видяла хубаво бе човек  Wink
Виж целия пост
# 2
Искра, дано ти отговорят повече мами,понеже и аз щях да питам същото Grinningо . По-скоро дали е нужно изобщо да се пече при положение,че го вариш и после пасираш?
Виж целия пост
# 3
Четох, че е хубаво да се започне с домашна, защото в готовите има консерванти, оцветители и т.н. Най-вече заради това искам с домашна.Не съм успяла още да обиколя всички детски магазини, така че не мога да кажа със сигурност дали  наистина няма, поправям се.. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Хубаво е не само да се почне, но и да се кара с домашни... Но все пак за разнообразие или за случаи на пътуване, готовите инстантни са добър вариант. Аз също захраних с каша, при това инстантна, защото дълго време дъщеря ми приемаше само по лъжичка - две, и не ми се цапаше да готвя толкова малко. Иначе сега готвя с удоволствие, ама вече се изяжда Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Така и така ще си я правиш...пробвай с кафяв ориз, много по- вкусна става, но незнам дали може да се започне с такъв
Виж целия пост
# 6
Разбира се, че можеш първо да го свариш и после да пасираш. Даже в такъв случай не е необходимо въобще да запичаш оризовите зърна. Но удобството на брашното е, че ако бебенцето яде по-малко, можеш да сготвиш точно 2 лъжички, дето се вика, а две лъжички сварен ориз няма как да ги пасираш!

Разтърси се по диетичните магазини – продават готово оризово брашно от бял ориз. Другият вариант е просто да помолиш някоя приятелка да ти смели ориза! В такъв случай можеш да купиш и кафяв ориз – много по-полезен и вкусен е. Симона много обича такава кашичка с някакъв плод вътре – вече изяжда по цяло бурканче от големите!

Успех в захранването!
Виж целия пост
# 7
Благодаря за идеите!Непременно ще пробвам с кафявия ориз. feeding
Виж целия пост
# 8
Аз захраних с оризова каша - домашно приготвена.Купих си кафяв ориз,измих го и го изсуших на слаба фурна,(както пише в библиотеката)после го смлях с пасатора.Голяма игра4ка е ooooh!
Предполагам,4е с някакъв друг вид мела4ка,става по-бързо,но като си поиграеш веднъж с пасатора,ще имаш говов смлян ориз за дълго време.Съхранявам го в голям стъклен буркан и когато ми потрябва,накисвам колкото ориз  ми е  нужно от предната ве4ер  и готово.
По принцип сама си правя кашите и от елда и царевица,но тях предварително не ги меля - първо варя,после пасирам.Фино цареви4но брашно,има по4ти навсякъде ,така,4е само ще го свариш ,когато стигнете да се захранвате и с цареви4на каша.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия