Възможно ли е това???????????

  • 634
  • 5
Здравей те,мами!Моля,ви кажете ми възможно ли е снощи в 12 часа си изцедих лявата гърда ,от която бебка не е сукала 5 часа и за мое голямо разочарование успях да изцедя само 35 мл, а след това я сложих на другата и тя така се нахрани, та чак спа непробудно до 7.40 сутринта,а съм сигурна ,че и остана мляко в гърдата.Бебка е на 3 месеца.Вече не знам какво да правя.Пия бирена мая,лактогонен чай-български,качила съм 4кг от както съм я родила,пия сокове и много вода и нестава.Мисля,че и стига кърмата,но аз искам да и замръзя,защото ще отсъствам за един ден,а от АМ повърна един път.Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 1
Възможно е и е нормално - с помпата гърдите ти не реагират, не задействат рефлекса на потичане и не успяваш да освободиш млякото, което е навътре в гърдата, а изцеждаш само това, което е около ареолата. Щом ти трябва мляко за замразяване, сложи бебето да суче на едната гърда, а ти в същото време цеди другата - така лесно и бързо се събира значително по-голямо количество кърма, защото бебето задейства потичането и в двете гърди едновременно.
Виж целия пост
# 2
Напълно възможно и нормално, защото:
- Ако не си цедила напоследък, нормално е да не можеш да изцедиш нищо с помпа. Просто помпата не може така да дръпне кърмата, както бебето. За да успееш да събереш количество трябва малко тренировки, след няколко дни цедене, би трябвало количеството изцедена кърма да е повече.
- Гърдите в същност не са контейнери за мляко. Кърмата се произвежда на принципа колкото повече суче, толкова повече мляко се произвежда. Дори и в момента на сукане, когато ти се струва, че няма вече мляко, бебето може да си дръпне още. Ето в тези  статии от библиотеката е описано
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20542.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24949.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24950.0
Ще цитирам малко от едната статия:

"Сигналът да се произведе още мляко е отстраняването му от гърдата. Колкото повече мляко е изсукано, толкова повече мляко ще произведе гърдата, за да го “замести”. За разлика от шишето, няма такова нещо като “празна” гърда. Фабриката постоянно произвежда мляко – дори по време на храненията. Тази система не само осигурява мляко на бебето, когато то поиска, но тя е и в основата на промяната/напасването на количеството мляко, което майката произвежда. С нарастването си новороденото има нужда от повече мляко. То увеличава сукането и майката произвежда повече мляко. Ако майката кърми повече от едно бебе, то тези бебета ще изсукват два пъти повече мляко и майката ще произвежда два пъти повече.

Когато бебето расте и започне да приема твърда храна, количеството мляко, от което то се нуждае намалява. То ще приема по-малко мляко, а гърдите ще отговорят като произвеждат по-малко. Постепенното, водено от детето отбиване използва напълно предимствата на тази система. Интересно е, че с намаляването на количеството мляко, се увеличава концентрацията на защитата срещу болести. Така че, прохождащото дете, което суче само няколко пъти на ден ще получава висока защита."
Виж целия пост
# 3
А трябва ли да цедя гърдите си след всяко хранене?
 newsm78
Виж целия пост
# 4
Не е необходимо да цедиш след всяко кърмене. Така само ще подаваш лъжлив сигнал, че има нужда от още кърма, а то няма да е така. Ще си докараш хиперлактация и запушвания.
Организма ти произвежда точното количество и бебето е това, което регулира процеса, ако е необходимо повече мляко( стига да суче без режим, а тогава когато само изяви желание).
Виж целия пост
# 5
Не е необходимо да цедиш след всяко кърмене. Така само ще подаваш лъжлив сигнал, че има нужда от още кърма, а то няма да е така. Ще си докараш хиперлактация и запушвания.
Организма ти произвежда точното количество и бебето е това, което регулира процеса, ако е необходимо повече мляко( стига да суче без режим, а тогава когато само изяви желание).
По-добра помпа от бебчо няма!!!! И аз бях така, с помпата цедя 10-20 гр и след нея като дам на бебо цицата той си яде. Спрях да се цедя и вече нямам препълнени гърди и като суче бебчо кърмата тогава слиза. Спрях и да търся различни методи за увеличаване на кърмата, да се наливам с течности ( не си падам по многото вода) и най-вече като се успокоих всичко си влезе в релсите!Психологията е много важна! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия