В какво мелите орехи, бадеми, лешници?

  • 10 169
  • 16
Ами това е въпросът.

Сега, покрай всичски коледни сладки, се сблюсках с този проблем... Пробвах в машинката за мелене на кафе, но с орехите изобщо не се получи, а с бадемите беше голяма мъка.

В какво мога да меля специално ядки - орехи, бадеми, лешници, кашу?
Виж целия пост
# 1
Аз ги меля в една приставка към миксера, но не знам как се казва всъщност. Поставя се към миксера и си има ножче.  Идеално смила всички ядки. Може да бъдат и по-едро смляни /накълцани само/, зависи за какво ми трябват.
Виж целия пост
# 2
купих си подобно на това
много съм доволна - става за твърдо сирене, ядки, зеленчуци, инд. орехче...

ползвам го за малки количества, защото повечето ядки ги продават настъргани тук,
та ако ми трябват 200 гр. си ги купувам направо настъргани....
Виж целия пост
# 3
купих си подобно на това
много съм доволна
  Аз имам същото и също съм доволна.Понякога обаче не меля ядкиите.а ги счуквам-има хаванчета за тази цел.Случвало се е обаче и да не разполагам с нищо такова,тогава съм слагала ядките в найлонов плик и съм ги "разточвала" с бутилка:))(все едно бутилката е точилка)...
Виж целия пост
# 4
Ами в машинка за мелене на орехи, има такива, не са скъпи, ръчни са, не електрически  Simple Smile
Като на Ася подобно, да  Peace
Виж целия пост
# 5
Имам голям миксер-робот с различни приставки.
В него ги меля до необходимата ситна консистенция.

Имам и хаванче, в което, ако са 5-6 ядки, счуквам.  Peace
Виж целия пост
# 6
В това. Доволна съм. Имам и още една машинка, пак ръчна , но тя ги мели по-ситно и я ползвам по-рядко.
Виж целия пост
# 7
Ами в машинка за мелене на орехи, има такива, не са скъпи, ръчни са, не електрически  Simple Smile
Като на Ася подобно, да  Peace
и аз в такова
Виж целия пост
# 8
В това. Доволна съм. Имам и още една машинка, пак ръчна , но тя ги мели по-ситно и я ползвам по-рядко.

и моята е такава Peace
Виж целия пост
# 9
Аз също имам подобна на тази.
Виж целия пост
# 10
Използвам приставката на пасатора за наситняване и раздробяване (чопър). Майка ми има и хаванче и такъв уред като на Надето Peace
Виж целия пост
# 11
И аз меля с приставката на пасатора.
Там режа и лук и правя кайма и ядки меля и захар правя на пудра захар...
Виж целия пост
# 12
С чопър, имам и гарнитено хаванче и още едно такова от обсидиан, но те са предимно за подправки, понеже попиват мазнината от ядките.
Виж целия пост
# 13
В кухненския робот .
Виж целия пост
# 14
И аз така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия