Редно ли е при наличието на стафилококова инфекция да се бие ваксина?

  • 9 794
  • 14
Здравейте! Обръщам се към вас, защото винаги сте ми помагали.За което ви благодаря! Hug Проблемът ми е следният: Според вас редно ли е да се бие ваксина на бебето ми, след като се оказа че е със стафилококова инфекция?Бебето ми е на 55 дни, а още не му е бита първата ваксина след родилния дом, от който хвана и инфекцията де,(хепатитната), а идва ред на втората...Според педиатъра ни може да му бием васкината, но мен ме е страх. Защото знам, че още не му е минало.Все още му сълзи оченцето, хърка му нослето и кашля(това най - ме притеснява).Според лекарката сега стафилококите са намалели, но знам ли...Не е ли по редно да му вземем секрет, да видим, пък после ваксините?Потърсих естесвено и второ мнение  и другото педи казва, че може да му се бие ваксината, ама мен си ми е доста притеснено.Моля ви, ако и вие сте имали същия проблем как се процедира при вас? Забравих да ви кажа, че 10 дена го лекувахме с антибиотични капки в носа и очичките, незнам дали дадоха резултат...е по-малко кашля и нослето му хърка, но не изчезнаха симптомиите съвсем...Дали да не давам и антибиотик през устата?На няой минавало ли му е без такъв?Не ми се иска на толкова малко бебе... А и още нещо да зи питам.Нормално ли е бебето ми да не изяжда едно и също количество на всяко хранене?Ние сме предимно на АМ, три пъти за денонощието е на кърма, за толкова имам Sad Някак си загуби апетит, преди си ядеше колкото има в шишето беше много лаком, а от 10 дни апетита му намаля изяжда 80мл. и почва да бута биберона и да ми се усмихва.Аз естествено след 5 мин. му го бутам пак, ама не винаги изяжда по 120мл., колкото е за възраста му. Много съм притеснена, моля ви помогнете ми! Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Здравей! Моето дете е на 1.10г. В родилния дом се зарази със стафилококова инфекция. Нослето му постоянно е запушено и хъркащо. Взимахме периодично секрет след определено лечение, което включи мазане на носа с бактробан и антибиотик през устата, но стафилококите все са си там. Колко ли курса на лечение  проведохме, но ефекта е нулев. Аз също се консултирах с 2- ма педиатри, които ми казаха, че това не е предпоставка да се отлагат ваксини. И ние му ги слагахме. Но преди това щателно преглеждаха детето дали е напълно здраво. В интерес на истината ние не сме имали кашлица обаче. Успех!
Виж целия пост
# 2
niel, за ваксината с право се притесняваш - не смея да давам съвети, защото не ми е това работата. За твое успокоение, питай и трети лекар, но решението пак ще е твое. От опита ми с голямата ми племенница знам, че стафилококите са ужасно упорити и дори след дълго лечение продължават да живеят в организма и не могат да се изчистят съвсем. Поне при нея е така. Мисълта ми е, че може още дълго време да се проявяват разни симптоми, и съответно да се налага да се отлага ваксината...

А за храненето - аз също непрекъснато се притеснявах, че детето не изяжда 'дозата' на всяко хранене, но не я насилвах - какво толкова може да стане, ако не изяде всичко? При следващото хранене ще си навакса. Ти под час ли го храниш или когато заплаче от глад? Щом наддава и не нервничи, и щом си пълни памперсите редовно - значи му стига. За сравнение ще ти кажа, че на 6 месеца моята дъщеря изпиваше адаптирано мляко, колкото по книга би трябвало да пие бебе на 3 Simple Smile Децата са с различен апетит, и, колкото и да е изнервящо, ако се опитваш да вървиш непрекъснато с шишето или биберона, може да има обратен ефект. Възможно е и кърмата ти да е станала по-хранителна и затова понякога по-късно да огладнява...

Май не помогнах много, точно такъв проблем преди ваксинация не съм имала, дано да се включи някоя майка, която да сподели опит 'от първа ръка'.
Виж целия пост
# 3
Не е редно, дори при редовна грипна хрема не се бие ваксина...какво остава при бектериална ифекция...и какво като са намалели, нали още е с инфекцията детето....нашата педи ни пташе преди ваксина има ли болен в къщата....какво остава детето ако не е съвсем в ред....не си играй с живота и здравето на детето си по-добре...

не знам...консултирай се поне с още един лекар...на мен така ми е руска ролетка...ваксините сами по себе си са достатъчно опасни....
Виж целия пост
# 4
На дъщеря ми сложиха Пентаксима при наличието на стафилококи. И не само на нея, а и на доста други бебета. Освен, че беше кисела един ден (ама тя и без това все си е кисела) други проблеми не сме имали.
Виж целия пост
# 5
три пъти за денонощието е на кърма, за толкова имам Sad
За преборването на стафилококовата инфекция не мога да помогна, съжалявам. Ако обаче имаш желание да увеличиш кърмата си, предлагам ти да прегледаш статиите в Библиотеката на подфорум "Кърмене". Много майки с опит в кърменето ще ти помогнат с удоволствие, ако им зададеш въпросите си. 
Hug 
Виж целия пост
# 6
Аз не бих позволила да му я сложат,но това си е лично мое мнение,всеки сам решава за собственото си дете.
Виж целия пост
# 7
Консултирай се и с друг педиатър за да си спокойна.Аз лично не бих позволила да сложат ваксина при положение че кашля и е със запушено носле.
Виж целия пост
# 8
Направих си труда да се обадя на педито, защото взехте, че ме притеснихте и мен. И ето какво ми каза:
Наличието на стафилококова бактерия само по себе си не е опасно, а увеличава податливостта към различни вируси. Когато детето е здраво, не кашля, няма обилна хрема и други симптоми, ваксини спокойно могат да се бият. От друга страна, лечението на стафилококи е дълго и не може да се отлагат до безкрайност задължителни ваксини.
Това е, цитирам почти дословно.  Simple Smile

Детето яде, колкото му се яде. Остави го и не го насилвай, ако качва нормално. Не се вторачвай в таблици разни, те са приблизителни. Успокой се и пробвай по-скоро да си увеличиш кърмата, ако имаш желание да кърмиш, разбира се.
 
П.П. За кърменето, мога да те посъветвам да разледаш библиотеката в кърмаческия форум, на мен много ми помогна.
П.П.2 Стафилококите ги лекувам с хомеопатични лекарства на Боарон и въпреки скептицизма ми, симптомите отшумяха почти напълно при дъщеря ми. Недей да назначаваш сама лечение, а потърси второ мнение и за това. Успех.
Виж целия пост
# 9
Много ви благодаря момичета!И аз съм на мнение, че трябва да изчакам поне още малко.Нещо ме спира да му бия тази ваксина.Вярно, че лечението е дълго но, май е най-добре да се сложи когато детето е с почти отшумяли симптоми. А, за кърменето, да имам огромно желание да сме само на кърма, но имам чувството , че ми намалява с всеки изминал ден.Още един път от сърце благодаря! Hug
Виж целия пост
# 10
Направих си труда да се обадя на педито, защото взехте, че ме притеснихте и мен. И ето какво ми каза:
Наличието на стафилококова бактерия само по себе си не е опасно, а увеличава податливостта към различни вируси. Когато детето е здраво, не кашля, няма обилна хрема и други симптоми, ваксини спокойно могат да се бият. От друга страна, лечението на стафилококи е дълго и не може да се отлагат до безкрайност задължителни ваксини.
Това е, цитирам почти дословно.  Simple Smile

Наличие на бактерия каквато и да е без изразени симптоми е "носителство". Само че при това носителство на фона занижен имунитет от ваксина, може да предизвика текуща инфекция, причинена от бактерията.
Лечението на стафилококи и каквато и да било друга бактерия не е дълго, стига микробиологията и антибиограмата към нея да са направени със съвест, и този, който е гледал посявката да е категоричен в това което вижда. Когато е изолирана правилната и действително наличната бактерия и когато е даден правилния антибиотик - лечението е успешно, иначе е дълго и трудно.  Едно от най-достоверните изследвания на МБ е чрез компютърния метод Мини Апи, но за съжаление аз все още в Сф не съм намерила къде да направя такова на сина ми. В пета градска при наличие на апаратурата и въпреки платеното изследване, го направиха по стандартния метод, на който аз нямам вяра.

Виж целия пост
# 11
Консултирай се и с друг педиатър за да си спокойна.Аз лично не бих позволила да сложат ваксина при положение че кашля и е със запушено носле.
Peace
Виж целия пост
# 12
според мен педи е преценил ситуацията в съответния случай
Виж целия пост
# 13
според мен педи е преценил ситуацията в съответния случай

Ти пък откъде разбра? Хвърли на боб може би и по този начин разбра:
1. Какъв стафилокок точно е изолиран - вид и щам /последното при добра лаборатория/;
2. В какво микробно число е изолиран патогения организъм;
3. Каква е съответната антибиограма за изолираната бактерия.

Жената пита  не е ли редно първо да вземат секрет - тоест до сега детето се лекува напосоки.
От хепатитната ваксина почти съм сигурна, че няма да има реакция, но след нея идва ДТК първи прием или Пентаксим - там вече може да има усложнение.

Да, и мен ме уверяваха че носителство на бактерия не е проблем. Само че часове след слагане на Превенар вече бяхме със запушен нос  и висока температура и тичах в неделя да давам секрет за изследване.




Виж целия пост
# 14
Аз слагам ваксина само ако сме здрави всички в къщи. Ако не, отлагам. И винаги съм ЗА второ мнение
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия