На Празниците с бебе и поучителните роднини?!

  • 3 088
  • 28
Привет мамчета!  Simple Smile
Идват празниците, които ще посрещнем с близки роднини, и никак не искам да си развалям настроението, нито да режа остро добронамерените , но непоискани съвети, наставления и поуки от роднинте, които непрекъснато като направя нещо на бебо, или не направя, чувам: Не, така, не иначе, Така, онака.... и много се дразня, като че ли съм малоумна и не зная какво правя, не съм информирана, само защото те имали опит, а аз сега го трупам. Как деликатно да пресека в зародиш тези учители, за да не ми утровят празничните вечери. Че каквато съм недоспала, преуморена кипвам бързо?! Дайте предложения моля?!
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Sofi,skapi4ka ne se pali tolkoz,makar 4e e lesno da se kaje.Az imam 2 deca i znam za kakvo mi govori6.V nikakav slu4ai ne se vturvai da prigotvq6 kakvoto i da bilo za ve4erta,ostavi vsi4ko na tqh taka po malko 6te ti davat akali,ti si stoi do bebo,a ako nqkoq baba re6i da ti govori ne6to izslu6ai q izkaji tvoeto mnenie i im dai da razberat 4e uvajava6 savetite im no ti 6te re6i6 koi ot tqh da izpolzva6 i koi ne.Ne se qdosvai za6toto bebo vsi4ko use6ta kogato mama e qdosana osobeno ako karmi6,ne znam na kolko e .Otpusni se i ne se pali.Veseli praznici   bouquet
Виж целия пост
# 2
Sofi,skapi4ka ne se pali tolkoz,makar 4e e lesno da se kaje.Az imam 2 deca i znam za kakvo mi govori6.V nikakav slu4ai ne se vturvai da prigotvq6 kakvoto i da bilo za ve4erta,ostavi vsi4ko na tqh taka po malko 6te ti davat akali,ti si stoi do bebo,a ako nqkoq baba re6i da ti govori ne6to izslu6ai q izkaji tvoeto mnenie i im dai da razberat 4e uvajava6 savetite im no ti 6te re6i6 koi ot tqh da izpolzva6 i koi ne.Ne se qdosvai za6toto bebo vsi4ko use6ta kogato mama e qdosana osobeno ako karmi6,ne znam na kolko e .Otpusni se i ne se pali.Veseli praznici   bouquet
Ако почнеш и на кирилица да пишеш - цена няма да имаш Wink
Виж целия пост
# 3
Просто им кажи, че има нови методи за гледане, старите се променят. Ти си майката и искаш най-доброто за детето си. Правиш или не нещата така, както смяташ, че е редно.
Виж целия пост
# 4
Гледаш да не обръщаш внимание, защото многократно ще чуеш съвети. )))
Друг вариант, ако ще се събирате повечко роднини, молиш майка ти да предупреди останалите да не ти се месят и да не говорят много много. )))))
Трети вариант ако станат твърде настоятелни - обясняваш деликатно, че детето е твое и ти решаваш как да постъпваш и да го гледаш. )
Виж целия пост
# 5
И при нас беше така-"това защо така,а не иначе","ама направи това","направи онова".Но аз съм си нетърпелива и избухлива по природа и срязванията бяха кратки,болезнени и ефективни.Казвах нещо от сорта на "То детето родители си има."Или "КОйто е имал деца,си ги е отгледал.Сега е мой ред!" Mr. Green.Или просто игнорация.На "Направи това",аз правя съвсем обратното или изобщо го пропускам покрай ушите си.Разбира се,зависи на кой го казвам и какви са съветите...Но при нас досега е нямало кой знае какви полезни съвети,така чеее....
Във всеки случай доста хора се отказаха на бърза ръка да ми дават наставления.Само майка още не се е поучила,но тя е страхотен инат.
Виж целия пост
# 6
НЕ се подковавай още от сега.Може всичко да мине без коментари. LaughingПонякога и аз се чувствам малоумна и то получавам съвети от дядовци най-вече на улицата. #Cussing out
Виж целия пост
# 7
Za6to se darji tolkoz na kirilica,kakvo ne vi haresva na latinicata
 newsm78
Виж целия пост
# 8
Za6to se darji tolkoz na kirilica,kakvo ne vi haresva na latinicata
 newsm78

Това сериозно ли го питаш?!? Защото пишеш на български, а българският език ползва кирилицата.

Четенето на български с латиница, или иначе казано шльокавица, е неприятно и трудно.
Забележи, че си единствената, която го прави, и, ако не намираш друг убедителен аргумент, то поне се води от правилото "В Рим като римляните". В този форум "римляните" пишат на  кирилица.

Съжалявам за отклонението от темата  Peace На празници като в делниците - "свикни" близките си от рано да не дават съвети, когато не си ги поискала. За празника си намери съюзник в семейството - майка, сестра - които могат да парират с хумор подобни съвети и да ти помогнат да се измъкнеш от неприятната ситуация.
Виж целия пост
# 9
Ние празнуваме без роднини. Казвам, че ще се съберем по друг повод и се срещам с тях поотделно. Малко се сърдят, но им минава.
Виж целия пост
# 10
Пий едно вино и си ги пускай покрай ушите. Празниците не са моментът да поставяш родата на място. Виж, след като минат, пусни секирата в действие Twisted Evil Аз чух съвети за отглеждането на първия ми син точно два пъти, в първата му седмица. Реакцията ми явно е била красноречива, защото вече 4 години ни звук, ни стон Laughing
Виж целия пост
# 11
Пий едно вино и си ги пускай покрай ушите. Празниците не са моментът да поставяш родата на място. Виж, след като минат, пусни секирата в действие Twisted Evil Аз чух съвети за отглеждането на първия ми син точно два пъти, в първата му седмица. Реакцията ми явно е била красноречива, защото вече 4 години ни звук, ни стон Laughing

Абсолютно.  newsm10. С "родата" се правиш на артист, куртоазията да е на почит, после ти си знаеш. Трудно се усъвършенства от непримирими личности, но е въпрос на философия.
Виж целия пост
# 12
Празниците винаги ги празнуваме с роднини. Съответно и когато Ади беше бебе пак с роднини - свекърите, братовчедките на мъжа ми с по-големи деца, леля му, баба му ... Все негови роднини, понеже моите живеят доста далеч. Да ти кажа, че живеем в една къща със свекърите, но на отделни етажи и всеки си върти домакинството. Можеш да си представиш колко такива неискани и остарели съвети съм получила, нали  Laughing Много се ядосвах в началото и хич не оставах длъжна - режех си ги наред  Mr. Green
На първата Нова година малката беше на 2 месеца, обаче аз се поуспокоих и въпреки, че ревнувах от роднините, когато гушкаха и целуваха бебето, успях да не го покажа и дори се отпуснах. Оставих свекървата да се радва на внучето, пък ние с моя съпруг се насладихме на вечерта. Да ти кажа честно, хубаво е да има някой покрай теб, който да се позанимава с бебето, докато ти се смееш на нечии шеги, радваш се на празника и изобщо можеш да се наприказваш с близките, които не виждаш често. Но това го казвам сега, когато вече гледам трезво на живота и си мисля, колко излишни нерви съм изхабила  ooooh!
Пожелавам и на теб да изкараш хубави празници, остави на роднините да се порадват на бебето, отпусни се, а всички коментари и съвети просто отрежи с фразата: Тази вечер не приемам съвети и няма да споря с никой Simple Smile КОнтрирай роднините още в самото начало на вечерта и всеки опит за неискани поучения потушавай в зародиш.
Успех!
Виж целия пост
# 13
Гледаш да не обръщаш внимание, защото многократно ще чуеш съвети. )))
Друг вариант, ако ще се събирате повечко роднини, молиш майка ти да предупреди останалите да не ти се месят и да не говорят много много. )))))
Трети вариант ако станат твърде настоятелни - обясняваш деликатно, че детето е твое и ти решаваш как да постъпваш и да го гледаш. )

Ох, Мирама, принципно си права и дано и се получи на авторката.
Аз последния път не издържах на съветите на свеки в стил колко кофти майка съм и как нищо не разбирам и като казах, че детето си е наше е ще го гледаме както решим се проляха крокодилски сълзи. Буквално при това. И след като 9 години пред мен се говореше колко добра снаха съм и разни такива в един момент станах чудовище. Свеки реве с глас, свекъра сърдит колкото си искаш, а аз станах някаква използвачка на която не можело да се разчита за нищо и какви цветисти ги чух просто няма да повярваш. Та съвета ми е да внимаваш дори с деликатното обясняване, че понякога стават инфекции. Аз лично хиляда пъти съжалих, че съм изпуснала тази реплика, а не съм пропуснала всичко покрай ушите си пък да правя каквото си знам.
Виж целия пост
# 14
Значи според мен това е иzраz на радост към малкото. Имаш иzбор или да им го оставиш и да го дондуркат както си искат (нищо няма да му стане) и ти да правиш нещо друго. Само не им се драzни, праzниците свършват и после пак ще си го гледаш както си zнаеш или да ги отрежеш с "Детската ни лекарка и консултантка каzа, чЕ твоа са отживели методи , не са катуални и не са правилни и ни каzа да правим така ... и ние гледаме детето по тоzи начин и се съветваме с нея. Ей на добре е , оцеляло е и така ще бъде гледано. Точка.". 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия