За Allianz-въпрос

  • 659
  • 5
Здравейте,съжалявам,ако темата не е за тук,но исках да попитам,някой знае ли дали и другите банки имат подобна практика като Allianz,а именно:имам фирмена разплащателна сметка в тази банка,фирмата ми по принцип не е голяма,не оперираме с кой знае какви суми.И все пак бях много неприятно изненадана днес.Отивайки да тегля пари от сметката си,т.е. собствените ми пари,ми поискаха такса за теглене 10,00 лв.Таксата се заплаща при всяко теглена на сума,независимо от нейния размер(отнасяло се само за сметки на юридически лица).Все пак ми се видя много,много некоректно и абсурдно направо,да ми искат подобна такса,все пак не става дума за кредитна карта.С една дума,не искат току така да ми дават парите,трябва да си платя.Това правило е ново,явно продиктувано от кризата или не знам какво,много е нагло от тяхна страна.Интересува ме дали и другите банки правят така,защото искам да си преместя сметката?Благодаря за вниманието!
Виж целия пост
# 1
Не във всички банки е така.Можеш да влезеш в Интернет страниците на другите банки и да им погледнеш тарифите.Така ще прецениш коя ти допада най много от към комисионни.В банката която работя ако теглиш суми до 5000лв. на ден нямаш такса за теглене,имаш обаче такса месечно обслужване на сметката в размер на 5лв.
Виж целия пост
# 2
проучи защо ти искат такса и ако не видиш логична причина ги сменяй. за информация прокредитбанк нямат подобни такси за добър ден.
Виж целия пост
# 3
Всяка банка има такси за юридически лица- за внасяне по сметка, за теглене, за месечно обслужване. Обикновено има сума, до която се тегли или внася без такса, а от там нагоре е процент от сумата. Това, което са ти поискали на теб наистина звучи малко прекалено. Разгледай тарифите и на други банки и реши сама, но за съжаление все пак някакви такси винаги ще има.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви за отговорите!Аз,естествено,съм наясно,че такси има,това е нормално,няма безплатна услуга.Но да искаш да изтеглиш 200 лв. например,от твоите пари,и за това 10,00лв...Аз имам 2 кредитни карти,често тегля пари от тях кеш,но като изтегля 200 лв., таксата ми е 5 лв.При това са пари назаем все пак,нормално.Ще се ориентирам другаде,вероятно политиката на Allianz e насочена само към работа с големи фирми и големи обороти.
Виж целия пост
# 5
В повечето банки за теглене на суми в порядъка на 2000- 5000 лв. няма такси.
За 200 лв.- 10 лв. такса.... тия наистина са се забравили малко ( всъщност много). Shocked
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия