Фалстарт с кърменето

  • 1 039
  • 14
Кърмата ми тръгна, а с нея и всички проблеми.
Ужасно големи, натежали и болезнени гърди.Разранени зърна, висока температура, силна треска нощем ... и разстройство, което не знам дали е от това.
Днес едва сега успях да стана от леглото.Добре че при Жорко настъпи някакъв обрат- вече спи непробудно и дори се налага да го будя да яде.При което той заспива на гърдата ми.
Снощи до 1 часа съм се цидила, стискала, правила горещи компреси и съм се къпала с гореща вода, за да мога да си цедя гърдите.Под душа.Прежалих и кърмата и всичко, само и само да си облекча болките.
Забравих ... понеже гърдите ми се много пълни, съответно Жоро трудно успява да засмуче зърното и правя какви ли не магии за да му помогна.
Някакви съвети?

Бебето ми е на 6 дни.
Виж целия пост
# 1
Пробвай да изцедиш малко мляко преди кърмене.Така гърдата ще омекне и бебето по-лесно ще засуче.Ако гърдите ти са нетърпимо твърди и болезнени няма нищо лошо от време на време да цедиш по малко да те облекчи.Високата температура може да е от кърмата,но най-добре се посъветвай с лекар
Виж целия пост
# 2
Разбирам всяка написана дума от теб напълно-върнах се в първите дни и месеци-надявам се да не изкараш толкова запушвания като мен,но описанието ти е много прясно в ужасената ми памет-запушвах се така 4 месеца и така с часове до през нощите цедях под горещите душове,температурите,маститите,шока и сълзите...Не мисля,че има обаче нещо,което да ти помогне-трябва бебето да порастне и да дърпа по-мощно,за да отпушва гърдата,или да мине време,за да спрат запушванията,които при мен не спряха.При мен бебето ми не сучеше-за това ти си късметлийка,като мине още месец ще може да дърпа по-добре от гърдите и да ги отпушва.Виж,аз за да спра да рева от болки и яд,че така се случва постоянно,намерих начин да се облекчавам-лекар ми каза за инжекции окситоцин мускулно-като си биех кърмата текваше,т.е. запушването се махаше.Не знам дали бебето може да я пие тази кърма-аз не смеех да я давам и я хвърлях,заради окситоцина,но метода си беше малко болезнен-въпреки,че за мен той беше най-безболезненото решение....и единственото,което ми помагаше,защото дори и електрическа помпа не ме отпушваше.
Виж целия пост
# 3
Честит ти Жоро - голям юнак да расте Heart Eyes
Тези първи дни наистина могат да са много трудни, пък и с второ бебе кърмата често е твърде много.
Горещите компреси са само едното лице на медала - те се правят преди кърмене, за да потече по-лесно млякото. След кърмене и между кърменията обаче спокойно може да ползваш студени компреси и зелеви листа (за не повече от 24ч) - те ще облекчат отока и донякъде болките и ще се чувстваш малко по-комфортно, пък би трябвало до ден-два да отмине този етап с ужасното препълване.
Искаш ли да опиташ и ей тази магийка - тя помага хем за потичане на млякото, хем за омекване на ареолата, за да стане по-лесна за захапване от бебето:
http://www.drjacknewman.com/video/RPS%20by%20mother,%20with%20guidance-1.wmv
Имаш ли отоци на глезените - въпросът е важен, за да се види дали не се пропуска нещо важно, което да усложнява момента с препълването. А Жоро как пишка и ака - какви са на цвят аките и колко пъти за денонощие цапа памперсите?
Тутурутка - окситоцинът не е пречка да се кърми и дава на бебето кърмата. При кърмене в твоето тяло по естествен път се отделя окситоцин, който предизвиква потичането на млякото - и макар че окситоцинът в ампулите е синтетичен, а не естественият, не пречи на бебето по никакъв начин.
 
Виж целия пост
# 4
Имаш ли отоци на глезените - въпросът е важен, за да се види дали не се пропуска нещо важно, което да усложнява момента с препълването. А Жоро как пишка и ака - какви са на цвят аките и колко пъти за денонощие цапа памперсите?
Тутурутка - окситоцинът не е пречка да се кърми и дава на бебето кърмата. При кърмене в твоето тяло по естествен път се отделя окситоцин, който предизвиква потичането на млякото - и макар че окситоцинът в ампулите е синтетичен, а не естественият, не пречи на бебето по никакъв начин.

Нямам отоци.
Жорко си пишка и ака почти преди или след всяко хранене.Акото му е жълто-зелено на цвят:)

Мерси за съветите!

И ще си използвам темата за да ви попитам още нещо.
Да го будя ли за да яде? Ако не го събудя, понякога прави паузи и от по 6 часа.Педито каза, че не е хубаво паузите да са повече от 4 часа, но знам ли.. Confused
Виж целия пост
# 5
Щом няма отоци, значи нещата ще се оправят до ден-два Grinning
Лекарката ти е права - не го оставяй да проспива повече от 4 до 5ч максимум веднъж за денонощие (ако може, нека да са по време, когато и ти можеш да поспиш), а в останалото време го буди, ако не се събуди сам след около 3ч - много е малък и може да е още сънлив, а е важно да се храни.
Виж целия пост
# 6
Много благодаря за отговорите и съветите  Hug
Виж целия пост
# 7
Да допълня към предходните съвети-пий лецитин  1капсула на ден /1000мг/ против запушванията:peace:
Виж целия пост
# 8
И аз съм горе-долу със същия проблем. Бебо днес прави седмица. Гърдите ми се пълнят много. Стават напрегнати, с бучици по тях. Цедя с помпа. Събирам около 120-150 гр. По-добре е от преди 2 дена, но днес имам едни бучкания в гърдите и зърната. Нормално ли е? Не е болезнено. И сега си измерих температура 37.1. Опасно ли е? Или е от препълването на гърдите. Иначе бебето суче по около 20 мин и накрая си заспива на гърдата. Имам чувството, че си цока млякото, което така си и изтича, измаря се и заспива. После се буди след около 2 часа  и има признаци да е гладен. Може ли да не се нахранва достатъчно. Понякога плаче и след като е накърмен и го сложа в кошарката. Ака и пишка при всяко хранене.
На мен ми биха окситоцин в родилното, когато се наляха гърдите на третия ден и ме накараха да кърмя и да се изцедя, та се пооправиха нещата тогава.
Виж целия пост
# 9
Амбър, честит ти син! Да расте здрав и силен  Hug
След Хедра няма какво да допълня.

bubabo, може да приложиш описаното от Хедра - топли компреси преди кърмене, студени след кърмене. Компреси от зелеви листа за не повече от 24 часа.
След кърмене не е задължително да се изцеждаш. Може постепено през ден да намаляваш изцеденото количество с 10 мл, за да може гърдите да реагират и да не се получава запушване. Температурата е нормалана, изобщо не е висока, от физиологичната хиперлактация е. След няколко дни ще се регулира, все пак я следи отвреме-навреме. Буденето на бебето след 2 часа е ок, не е причина да се притесняваш в количеството кърма. Повечето кърмени бебета точно по този начин реагират. Ако се разплаче веднага след кърмене, докато го слагаш в кошарката, може да предложиш отново да посуче на същата гърда. Когато стигнеш момента, когато изцедената кърма след хранене е не повече от 10 мл, спокойно може да предлагаш и двете гърди на кърмене, след като бебето самичко се е пуснало от първата.
Виж целия пост
# 10
Момичета, стискам ви палци да издържите болките и неразположението. Ако спазвате съветите, които са ви дали момичетата тук, нещата бързо ще си дойдат на мястото, кърмата ще се урегулира и няма да имате проблеми!



Честит син, Амбър, Бубабо!

УСПЕХ!
Виж целия пост
# 11
Честито бебче  bouquet
Дано скоро постигнете добри резултати с кърменето Hug
Виж целия пост
# 12
При мен нещата се нормализираха, но честно ... това кърмене нон-стоп ме побърква.Имам чувството, че само това правя.Денонощно.
Виж целия пост
# 13
То си е така - първите няколко седмици само това правиш, денонощно и до побъркване Laughing
За щастие после нещата се нормализират - само малко търпение дотогава Hug Опитай да намериш и положителното - кога друг път ще ти се удаде случай така напоително да се гушкате с бебето - ужасно бързо порастват и този период на свързаност с мама така светкавично отлита... Heart Eyes
Ако използваш кърменето, за да правиш други любими неща - гледане на филми, четене на книжка, разговори и т.н., вероятно няма да ти е толкова досадно и побъркващо. Бебето няма нищо против да се занимаваш и с други неща - на него гърдата и усещането за теб му стигат на този етап Grinning
Виж целия пост
# 14
Много благодаря за отговорите. Hug
Снощи пак се будеше през час. В 9 ч му даход да суче, след това понеже мрънкаше му дадох и изцедена кърма с шише и спа до 14 ч. Нахраних го в 14 ч и сега пак е буден. Явно не изсуква достатъчно. Заспива си на гърдата и всички методи за събуждане не играят. Остава май да се храним през час докато се свикне да се храни като хората.
Лека ни всички
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия