Какъв спорт за премахване на целулит?

  • 19 271
  • 24
Някой успявал ли е да премахне или поне значително намали целулита си със спорт? Кой беше той? Фитнес, аеробика, тае-бо, каланетика, пилатес, друго? Споделете опита си - какво, колко време ви отне,  колко интензивно го практикувахте?
Интересуват ме всякакви наблюдения върху спорта и целулита. Не ме интересуват кремове и мазила за премахване на целулит, масажи, LPG-та и други процедури на цени от по 500-600$.
Виж целия пост
# 1
Със спорт не съм чувала да се маха целулит! Когато ходех на анти целулитни масажи дори масажистката ме посъветва да спра спорта докато не минат всичките процедури!

Целулит се маха с качествена храна и много вода ( ОК  масажите няма да ги споменавам  ) .  Peace
Виж целия пост
# 2
Ами аз изходих от там, че казват за LPG (дано не му бъркам името), за да има ефект, трябвало и да се спортува  Thinking

Иначе за масажите, не че имам нещо против, но няма да ходя на процедури, затова и не искам препоръки за такива. На кремове не вярвам, а LPG е много скъпо.
За храната и водата ок, но само с това не става май  Thinking
Виж целия пост
# 3
Плуване, през лятото, в морска вода PeaceДоказан е ефекта на морската вода по отношение на премахването на въпросната гадория.
Иначе за масажите, не че имам нещо против, но няма да ходя на процедури, затова и не искам препоръки за такива. На кремове не вярвам, а LPG е много скъпо.
За храната и водата ок, но само с това не става май  Thinking
Не става, трябва и мазане, пробвай все пак, само със спорт няма да стане, за съжаление Peace
Виж целия пост
# 4
Колко пъти седмично трябва да се плува в морска вода и по колко време? Мога да се пробвам лятото  Thinking

За мазането - ох, не ми се влиза в тия въртелешки, дето купуваш едно, уж има страхотен ефект, а после се оказва, че не е чак толкова страхотен. Точно ти препоръчат друг, хайде купиш него, след някое и друго време и той се оказва, че не бил чудотворен.... И така, докато натрупаш едно чекмедже с мазила по въпроса, куп дадени пари и отново целулит по дупето  Tired

Нещо ей такова искам да сборя
http://www.futurederm.com/wp-content/uploads/2008/06/061008-cell … -secret-model.jpg

отделно подобно е и на дупето, също и отпред по краката се забелязва
Виж целия пост
# 5
Нещо ей такова искам да сборя
http://www.futurederm.com/wp-content/uploads/2008/06/061008-cell … -secret-model.jpg

отделно подобно е и на дупето, също и отпред по краката се забелязва
Къде ме издебна да ме снимаш Joy
Колко пъти седмично трябва да се плува в морска вода и по колко време? Мога да се пробвам лятото  Thinking
Колкото повече толкова повече, каза  WinkМечо Пух
Виж целия пост
# 6
Ох, то лошото е, че в морето не е много удобно за плуване, ама ще я видим тази работа  Thinking
Виж целия пост
# 7
Пина, със сигурност ако минеш на Дюкан ще премахнеш целулита, но ако си слабичка, ще изчезнеш  hahaha
Виж целия пост
# 8
krikri, аз съм на Дюкан (е с леки отклонения) от месец и половина. На път съм да стана слаба, като на снимката, ама целулита като че ли няма промяна за сега  Thinking Това е причината да търся и някакво помощно средство. Аз и с Тае-бо съм се заловила и да видим след месец на какво дередже ще съм. Ако няма промяна, обаче, не знам какво да предприема.
Е, най- хубавото е, че не ми е чак толкова важно, но все пак, ако може, да стана като на младини  Blush
Виж целия пост
# 9
Колко вода пиеш?
Виж целия пост
# 10
Мда, водата  Blush
Ами по 1,5 литра може да се каже пия. Пробвах се в началото по 2,5-3 литра, стоях пред мен с чаша вода и ми беше станало тик да взимам и да пия, то жаждата идвала с пиенето  Laughing  Но... ходех до тоалетната по малка нужда над 20 пъти на ден  ooooh! просто не можех да продължавам. Като изляза и все си мисля къде ще има тоалетна, къде не... Отивам на кино, в ужас бях дали ще изкарам 2 часа без да ходя до тоалетната  Confused - това след като пия по- малко вече, преди това беше ясно, че повече от 30 минути не изкарвам.
И така, сега без да си давам зор - 1,5 литра.

Все пак, до преди 2-3 години не съм пила повече и прочие други разлики особени в живота ми няма, но тогава нямах целулит, а сега имам  Thinking
Виж целия пост
# 11
Ами просто с водата се и "измива" целулита. Поне това е общото мнение.
Виж целия пост
# 12
Сега да разкажа моята история за целулита,


  Преди 3-4 г започнах да ходя на анти целулитни масажи 2 пъти седмично (няма да казвам каква болка е ) по това време моята гинеколожка ми препоръча един диетолог (понеже исках да смъкна малко кг ) и отидох при него.  Реших малко да спра масажите да отслабна и тогава да ги продължа. Правих диетата 3 месеца и отидох да си правя масаж , но като почна аз не усещах никаква болка и я попитах : какво става ??? не ме боли ? А тя : еми как ще те боли като целулита ти е изчезнал.  Тя ми обясни тогава , че когато се храниш здравословно и пиеш много вода целулита изчезва. Аз пиех водата по 2 чаши преди ядене ( ранна зак.,  2 зак, обяд, след. зак. вечеря) !  Peace
Виж целия пост
# 13
Значи да разбирам, че си пила по 2 литра на ден грубо?
Благодаря и за твоето мнение! Може би трябва и да се въоръжа с още малко търпение.
Виж целия пост
# 14
Значи да разбирам, че си пила по 2 литра на ден грубо?
Благодаря и за твоето мнение! Може би трябва и да се въоръжа с още малко търпение.

да м/у 2 - 2 1/2 л. но според мен и храната трябва да включиш  Peace


намерих малко инфо ...по темата за спорта


Избягвайте приема на:
газирани напитки
алкохол
мазни и сладки неща
консервирани храни.

Важно е да спрете приема на сол, тъй като тя вкарва вода в областите под целулита и го кара да изглежда още по-зле. Пийте поне по 3 литра вода на ден. Естествено, това само да ограничите приема на храна няма да е достатъчно, така може да свалите от килограмите и гърдите си, но целулитът би останал. Определено ще се наложи да промените някои навици от начина си на живот, но целулитът изисква време и търпение. Другото, което често се предписва, е много движение. Това не означава по цял ден да се потите в залата, а просто да ппрофесионалист, но това не бива да вравите сутрешна гимнастика, придружена с половин час ходене. Препоръчителните спортове са плуване, фитнес, бягане, ходене и каране на велосипед, по възможност на открито.

ето и източника http://www.bb-team.org/articles/717/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия