Върна си нощното хранене на 2 години?!?

  • 3 202
  • 23
Такаааааааа. Много пъти съм давала акъл тук, сега имам нужда от малко такъв.

Дъщеря ми ще навърши 2 години след по-малко от месец. И от известно време си е върнала 1 нощно хранене с АМ между 3 и 5 всяка сутрин. По принцип обича АМ и пие в доста големи количества. Отделно от това умира за сирене и кашкавал. Тръгването й на ясла обаче беше съпроводено от доста боледуване и някъде там по пътя започна да се буди нощем и да пие мляко. Прави го почти насън, но ако се опитам да не й дам бутилката, настава рев, вой, разсънва се и в края на крайщата става по-зле, отколкото просто да й дам млякото и след 5 минути отново всички да спим.

От една страна си давам сметка, че това е остатък от боледуванията й, когато караше само на мляко. От друга като чуе някой, че на 2 години още пие мляко нощем, едва ли не ме обявяват за ненормална. Знам, че и за зъбите не е много добре... Thinking Но пък всеки опит да не й го дам, завършва трагично...

Има ли и други такива деца? Трябва ли да се притеснявам според вас? Какво е мнението ви?

Благодаря предварително на всички!
Виж целия пост
# 1
Голямата точно на 1.6г.се отказа да си пие млякото,някой деца може и по-късно.Даже и на кутийте на млеката пише до 3 години,не се притеснявай.
Виж целия пост
# 2
Аз акъл не мога да дам, защото нямам опит, но само ще кажа, че мнението на околните ще е последното нещо, което би ме вълнувало. Гледай на Симонесата да и е добре и да е спокойна. Мисля си, че е някакъв период и ще отмине. Може да е стресирана от боледуването, последвалото връщане на ясла и това да я успокоява. Знам ли  newsm78 
Виж целия пост
# 3
Голямата точно на 1.6г.се отказа да си пие млякото...

Да, ама Симона много отдавна беше отказала нощното хранене, още на 5-6 месеца, ако не и по-рано. И сега се върна отново. Thinking

...Може да е стресирана от боледуването, последвалото връщане на ясла и това да я успокоява.

Абе и аз така си мисля. Ама знам ли...
Виж целия пост
# 4
Аз бих давала мляко през нощта. Предполагам, че това е някакъв период, който рано или късно ще отмине.
Виж целия пост
# 5
В кърмаческия има дечица, които са на 2-3 годинки и пак се будят нощем да поцокват... Давай си и мляко щом има нужда... По-важно е детето да е спокойно, а не какво мислят другите.
Моят син например от доста време е без памперс, дори и през нощта. Да ама ето, че почна да се напишква нощно време. В началото почти веднага се събуждаше и аз го преобличах, но наскоро забелязах, че всъщност може и напишкан да продължи да спи. Реших да му върна папреса за известно време през нощта, въпреки съветите, че веднъж като съм го махнала това било връщане назад сега...
Виж целия пост
# 6
Нимче, Веско продължава да си иска мляко през нощта - веднъж, два, три пъти. Не го спираме. Когато е готов, тогава ще спре да търси. Забелязахме обаче, че ако през деня е играл много, движил се е и е спал по-малко, през нощта нищо не може да го събуди. Някой дечица пият вода, други мляко, важното е да му е добре на детенце  Hug
Виж целия пост
# 7
Какво да ти кажа. Няма как, да го спреш насила.
Синът ми пиеше мляко нощно време до 2.6м./ и при това кисело/. По три шишето от по 330мл. Постоянно му говорех, че трябва нощно време да спи, а не да пие и така в един момент сам реши, че не иска повече и го спряхме от раз.

За момента, единственото което можеш да направиш, е да и даваш млякото. Simple SmileПротивното ще доведе само до безсънни нощи и за двете.
Виж целия пост
# 8
Ним,Криси не е пиел мляко нощем като бебе,но за сметка на това от 2 месеца си го търси всяка сутрин между 3 и 5 часа.Направо откачам с това нощно ставане,което е съпроводено и със задължително местене при нас на спалнята иначе само мрънка.
Виж целия пост
# 9
 
  Алекс никога не е спирал и продължава да си цока най-безсрамно всяка нощ по няколко пъти.
  Не ходи на градина,не е имал кой знае какви силни стресове.....
  Давам си сметка,че сега нощите  са ми също толкова безънни,както  бяха и преди 2 години. Confused

  Ним,надали това е глезотия от страната на Симона!Приеми го и си я храни през нощта,докато тя самата не се откаже. Peace
Виж целия пост
# 10
Благодаря много на всички за изказаните мнения.  bouquet

Всъщност... като изключим евентуалната вреда за зъбите, не виждам нещо чак толкова страшно в нощното мляко... освен накъсването на съня ми, ама това е мой дерт, не на детето.
Виж целия пост
# 11
И ние минахме през този период но не продължи дълго - времвнно явление.
Виж целия пост
# 12
води се по детето,то знае от какво се нуждае
Виж целия пост
# 13
Моя син така като го гледам изобщо не мисли да се отказва от млякото. Laughing
Заспива обед и вечер с мляко и почти всяка нощ си иска,че и по няколко пъти даже Crazy
Количествата са порядъчни Mr. Green

Не съм се замисляла досега,според мен децата си усещат най-добре и ако не им се яде просто няма да искат.
Така че не се притеснявай Peace А за зъбите не го мисли,защото тя все пак не е постоянно с биберон в устата,а за малко,така че Wink Peace
Виж целия пост
# 14
На 2 години е вече, рядко пропуска да метне едно мляко преди разсъмване....  Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия