Как да запазя домашно приготвеното пюре

  • 1 453
  • 16
Здравейте,току що приготвих на моята 6 месечна дъщеричка пюре от картофче и морков,но тя е в процес на захранване и въобще не ще и да чуе за пюрета,но все пак искам да го запазя ,за да и го дам и утре ,а може и още един ден.Дайте съвет,как да го замразя .може би в две бурканчета,които да се изварят ли..как става.Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Казано честно за захранване е добре да го приготвяш непосредствено преди да го дадеш. Прави съвсем малка доза, не за няколко бурканчета. Иначе може да го замразиш на порцийки, да, но вече не е толкова витаминозно и полезно, както прясното  Peace
Опитай с тиква или само морков, синът ми категорично отказа да яде картоф например.
Виж целия пост
# 2
моето дете замразена храна не яде...и по-добре Simple Smile
прави по половин картоф и половин морков,за 15 мин. стават,иначе в хладилник-до 48 часа
Виж целия пост
# 3
Домашните пюренца са с трайност като купешките 48ч. Аз ги разсипвам на 2-3 порцийки и ги замразявам.
Блонди е права, че се губят чяст от витамините и полезните съставки, но аз приготвям всичко домашно - зеленчуково, плодово и месно пюре, така че да, замразявам.
Виж целия пост
# 4
Приготвям винаги непосредствено преди хранене.В началото е така - готвиш,хвърляш.Но иначе можеш да съхраниш остатъка в хладилника при положение,че не си бъркала в бурканчето с лъжичката.А картофа като престой за по-дълго време става лепкав така че е най-добре да правиш по-малко количество.
Виж целия пост
# 5
Аз ги замразявам в детски бурканчета
Виж целия пост
# 6
аз ако случайно съм приготвила повече, го наливам в бурканчета и тях ги изварявам. По- добре е да е пресно, но понякога се случва да приготвиш повече.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за отговорите,момичета!Тя моята щерка първо и дадох морков на Гербер,после картоф на Семпер,но хич не ги хареса и дори и половин лъжичка не изяде,та затова и направих домашно,но защо и него не хареса незнам.Даже ги поразбърках с кърма,но уви...явно ще продължаваме само да се кърмим.На вас в началото така ли беше трудно и откога проядоха пюренца.
Виж целия пост
# 8
Аз правя пюренцата ден за ден, но ако остане максимум го държа от днес за утре  Peace
Голям проблем със започването на пюретата не сме имали, но моята сладурка не е кой знае какъв любител на АМ и затова и рано се захранихме. В началото както явно не иска не насилвай. Ако днес не иска изчакай няколко дни и опитай пак. Все ще ги прояде  Peace
Виж целия пост
# 9
Приготвеното пюре от деня може да съхраниш в хладилника до другия ден иначе се замразява във фризера  Peace
Виж целия пост
# 10
Даже ги поразбърках с кърма,но уви...явно ще продължаваме само да се кърмим.На вас в началото така ли беше трудно и откога проядоха пюренца.
Да, беше трудно в началото. На всеки нов вкус плачеше и се чумереше. Понякога давах първо АМ, после пюренце. Понякога само АМ. Процесът при нас беше бавен. Даже и сега се чумери на новите вкусове, които й предлагам и едва на третата-четвъртата лъжичка започва да ги приема, или - ги отхвърля/окончателно/.
Виж целия пост
# 11
Слагам един буркан в хладилника за следващия ден, а останалото във фризера. Имам кутийки за замразяване, на авент контейнерите за кърма също стават, форми за лед и т.м. Не изварявам нищо.
В началото е така. Не се притеснявай  Grinning
Виж целия пост
# 12
Благодаря ви много!Днес смятам да и дам тиква,но се чудя как да и я приготвя,някакви идейки.. Hug
Виж целия пост
# 13
Аз правех за 2 дена от един вид,съхранявах в хладилник.
Виж целия пост
# 14
Замразяването на бебешка храна трябва да става само в пригодени за замразяване съдове- контейнери на Авент или други подобни. Замразяването в стъклени бурканчета не е добро решение, защото стъклото , от което са направени не е пригодено за промени в температурата от - 20 до +60 градуса. При замразяване в буркани се отделят миниатюрни частички от стъклото и попадат в храната. За справка и още за приготвянето и съхраняването на бебешки храни има много добър сайт за ползващите английски. http://www.wholesomebabyfood.com/FreezePage.htm
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия