Кърмене и кисело мляко

  • 639
  • 4
   Моята бебка Елица е на 10 месеца и все още активно се кърмим-сутрин,следобед,вечер и даже по цяла нощ търси да суче.Биберон залъгалка въобще не се научи да ползва,а нощем пие чай като смок и въпреки това изнася среднощни концерти и се успокоява само когато я кърмя.
    Чудя се дали да пробвам да й дам кисело мляко с бисквитка за вечеря,за да й държи сито и да не ме тормози през нощта?Досега никога не е близвала кисело мляко,но се притеснявам да не й хареса повече и да се отбие.А пък аз кърма имам в изобилие,даже мъжът ми се шегува,че ще отваряме мандра.
     Какво ще ме посъветвате?
Виж целия пост
# 1
Детенце е достатъчно голямо, за да опита кисело мляко, но изобщо не се заблуждавай, че като е сито, ще спи като пор - нЕма такъв филм Mr. Green
Ако все пак решиш да пробваш - захранваш както всички други продукти - по малко и не вечер, после следиш за реакция.Като посвикне - можеш да се пробваш да си подсигуриш няколко часа спокойствие нощем, но аз лично не вярвам да стане номерът WinkНики каквото и колкото и да изяде вечер - пак не спи Sad
Виж целия пост
# 2
Ами аз например бих изчакала до навършване на годинката за въвеждане на киселото мляко. Но и навършени 10 месеца са приемливи, ако държиш да опиташ.

Не мисля, че детето ще се засити от бисквитата с киселото мляко и ще спи цяла нощ. Буденето не е от глад - просто сънят му е такъв - някои бебета си спят по цяла нощ, други се будят и след навършване на годинката. Мнението ми е, че детето се буди не за да яде; а и кърменето нощем не толкова го храни, а по-скоро го успокоява и приспива. Възможно е да го мъчат също така и зъбчета, или да се буди от жегите (ако е топло у вас).
Виж целия пост
# 3
Аз дадох краве мляко (косило и прясно) след годинката, но на вашата възраст вече й предлагах вечеря. Щом имаш кърма - направи й ги тия бисквитки с кърма - като попарка. Или й дай пасиран зеленчук след като си я кърмила... Но както са ти писали, няма такава бира - и сега - почти на 15 месеца, вечеря си яде, суче за заспиване, а си се буди по няколко пъти на нощ. Зъби! (не че е гладна, но гърдата я успокоява)
Виж целия пост
# 4
  Благодаря на мамите,които ми отговориха.Явно при нас нощното кърмене  има успокояващ ефект.Все още нямаме нито едно зъбче и може това да е причината за безсънните нощи в момента.Иначе като чуя,че някоя мама си хвали бебето,че спяло по цяла нощ на мен ми се струва като научна фантастика.
    Може пък и сортът да ни е такъв.Баткото като бебе ревеше денонощно.Елица уж е подобрено издание,но и тя се оказа нощна птица с глас меден загорски.Търпение му е майката!Все някой ден ще се оправим и надявам се да се наспим!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия