Детска кашлица

  • 17 899
  • 31
Здравейте, имам син на три годинки и вече от месец и повече е с кашлица.Лекуват го,оправя се и след седмица две се започва от начало.Всичките ми приятелки и познати с малки деца са в същото положение.При нас във Видин е така не знам грип ли е или какво.
Виж целия пост
# 1
Незнам за Видин но и в Бургас и областта е същото положение всяко второ дете кашля И моята дъщеря е така от края на месец август Първо уж беше бронхит=2АБ и бяхме добре горе долу две седмици После пак кашлица сега беше ангина отново АБ и пак една седмица затихна кашлицата Накрая се оказа че третата сливица е малко увеличена и кашлицата е от секрета който се стича от носа и я дави Казаха ни да промиваме често носа с морска вода просто за да не слиза секрета надолу и да не дава усложнения И въпреки честото промиване все още си покашляме от време на време
Виж целия пост
# 2
И дъщеря ми кашля вече месец, нищо не давам за кашлицата, и не съм давала, лекарства имам предвид.

Лекувам я с "народни" средства. От време на време й давам чай от подбел, подсладен с пчелен или боров мед, хапва си мед, когато пожелае, небет шекер също /за отхрачване/. В началото й правих домашния сироп за кашлица с орехите и индришето. И компреса с мед на гърдичките и гърба. Помогна.

Сега продължава повърхностна, не дълбока кашлица, на рядко.
Остатъчна. Ще мине.  Peace
Виж целия пост
# 3
И ние сме така, въпреки че детето не ходи почти никъде. Обкновено започва като вирус, който прави хрема и  стичащите се надолу секрети предизвикват кашлицата. Така влачихме кашлица повече от месец,която уж беше повърхностна и без хрипове и накрая стана бронхит с температура.
Този небет шекер за какво се дава и от аптеките ли се купува?
Виж целия пост
# 4
И ние сме така, въпреки че детето не ходи почти никъде. Обкновено започва като вирус, който прави хрема и  стичащите се надолу секрети предизвикват кашлицата. Така влачихме кашлица повече от месец,която уж беше повърхностна и без хрипове и накрая стана бронхит с температура.
Този небет шекер за какво се дава и от аптеките ли се купува?
Да,има го и в аптеките.Доста бабешки рецепти за кашлица се правят с него,за от кашляне.
Виж целия пост
# 5
Никога не съм чувала за диагноза "детска кашлица". Няма такова нещо - за всяка кашлица има причина, ако некадърните лекари не могат да кажат каква е - това е друг въпрос. Не може да се изпише нещо за кашлица по принцип. Искайте лекарите да ви кажат причините, които пораждат кашлицата, за да лекувате тях.
Виж целия пост
# 6
Днес тъкмо мислех и аз да пускам такава тема.
Направо ми писна от тази кашлица, от както моя ходи на детска почти по цяла зима кашля.  Close

Не знам, лекарката ли ни е некадърна, къде да го заведа да го прегледа истински специалист, но искам да има резултат!!!
Ноември 2 седмици си беше вкъщи да го лекуваме, въпреки че нямаше никакви други симптоми (темп или хрема), спря кашлицата за около 2-3 седмици и после пак започна.

Точно преди почивни бяхме при нашата педиатърка, казах й че си съм си вкъщи да го гледам и искам да се излекува, изписа ни само Флавамед (гърдите му са чисти, сополки отново няма), но този път въобще не се повлия кашлицата!!!

Кажете какво да правя, препоръчайте лекар....
Виж целия пост
# 7
Ние за кашлицата вече трети път ни изписват Вентолин.От него уж ни минава ,но след време всичко се повтаря,кашлица ,сополи даже в момента сме с възпалени уши и сме на Аугментин.Казаха ,че може би имаме бронхиална астма.Нима при толкова много деца с такава упорита кашлица е се една и съща диагноза.
Виж целия пост
# 8
И ние сме така, въпреки че детето не ходи почти никъде. Обкновено започва като вирус, който прави хрема и  стичащите се надолу секрети предизвикват кашлицата. Така влачихме кашлица повече от месец,която уж беше повърхностна и без хрипове и накрая стана бронхит с температура.
Този небет шекер за какво се дава и от аптеките ли се купува?
Да,има го и в аптеките.Доста бабешки рецепти за кашлица се правят с него,за от кашляне.
А как се дава? Направо за сму4ене или има някаква рецепта?
Виж целия пост
# 9
Небет шекера е просто захар на големи кристали и няма лечебни свойства.

Аз от вчера започнах да му давам по моя преценка Еуреспал, поне докато намеря друг лекар да прегледа детето.
И кашлицата му понамаля, през нощта не е кашлял, но не смея да твърдя, че сиропчето е подействало толкова бързо...
Виж целия пост
# 10
И ние сме така, въпреки че детето не ходи почти никъде. Обкновено започва като вирус, който прави хрема и  стичащите се надолу секрети предизвикват кашлицата. Така влачихме кашлица повече от месец,която уж беше повърхностна и без хрипове и накрая стана бронхит с температура.
Този небет шекер за какво се дава и от аптеките ли се купува?
Да,има го и в аптеките.Доста бабешки рецепти за кашлица се правят с него,за от кашляне.
А как се дава? Направо за сму4ене или има някаква рецепта?
Аз лично го слагам в черна ряпа.Издълбавам ряпата,пълня с небет шекер и изчаквам няколко часа.Ряпата пуска сок,а небет шекера се разтапя и давам по една лъжичка няколко пъти,когато се сетя.
Виж целия пост
# 11
Ние за кашлицата вече трети път ни изписват Вентолин.От него уж ни минава ,но след време всичко се повтаря,кашлица ,сополи даже в момента сме с възпалени уши и сме на Аугментин.Казаха ,че може би имаме бронхиална астма.Нима при толкова много деца с такава упорита кашлица е се една и съща диагноза.
Такава диагноза може да ти я постави само алерголог.Личната ни педиатърка месеци това ни разправяше,накрая го заведох и точно след 5 мин. алерголожката каза че изобщо не можем да говорим за астма.И се хвана за главата като чу колко Вентолин е изпил за тоя дето духа.
Виж целия пост
# 12
Вентолина само за алергия ли е??

Защото ние го пихме в комбинация с друг сироп, и то само 4 дена, но пък имаше ефект.
Виж целия пост
# 13
Ама за каква кашлица става дума?
За суха или отхрачваща?
И синът ми има кашлица от две седмици,но кашля само няколко пъти на ден,а като спи-не.
Ако гърдите са чисти и гърлото е добре,къде другаде трябва да се търси причината?
Виж целия пост
# 14
Вентолина само за алергия ли е??

Защото ние го пихме в комбинация с друг сироп, и то само 4 дена, но пък имаше ефект.
И ние вече сме пили два пъти Вентолин и то доста дълги периоди. По принцип се води сироп  за спастични пристъпи.
Педито ми обясни обаче, че се дава в комбинация с отхрачващ сироп като Мукосолван например, защото той отваря бронхите, а Вентолинът кара секретът да излезе (не си спомням какво точно беше обяснението и може да има неточност).
В крайна сметка трябвало да се пият двата сиропа в комбинация, защото само при прием на отхрачващ сироп имало опасност да стане запушване на бронха със секрет.

Ама за каква кашлица става дума?
За суха или отхрачваща?
И синът ми има кашлица от две седмици,но кашля само няколко пъти на ден,а като спи-не.
Ако гърдите са чисти и гърлото е добре,къде другаде трябва да се търси причината?
Например в носа. Дори и да няма водими сополи, в синусите може да има секрети, които да се стичат назад и да предизвикват кашлица. Това само като предположение.
При нас беше така около месец и накрая направи бронхит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия