Давате ли втори път от капки за нос

  • 1 200
  • 13
Синът ми има хрема и педиатърката ми изписа Виброцил. Имам една опаковка от предишният път, когат беше болен, ползвана е няколко пъти. Въпросът ми е може ли отново да се ползва и има ли риск да е "инфектирана" от предишния път. Аз измих накрайника със сапун и гореща вода, но все пак се почудих дали пък не трябва всеки път да се ползва ново лекарство...?! Споделете мнения!
Виж целия пост
# 1
Аз ползвам вече използвана опаковка.
Обаче не знам, колко е правилно това! newsm78
Виж целия пост
# 2
Аз също съм ползвала отворено  шишенце с Виброцил.Питах педиатъра каза,че няма праблем.За всеки случай ,когато не ми трябва го държа в хладилник.
Ако някой е по-наясно и на мен ще ми е интересно да чуя.
Виж целия пост
# 3
Аз също съм ползвала Виброцил повторно. То на опаковките на лекарствата си пише трайността след първоначалното отваряне  Peace
Виж целия пост
# 4
Ползвала съм повторно,стига продукта да не е вече изтекъл срок на годност.
Виж целия пост
# 5
Аз нямам предвид срока на годност, а това че при първото ползване детето е било болно и всички бактерии/вируси са полепнали по пипетата, та въпроса ми е дали това не е проблем....
Виж целия пост
# 6
След като си я измила с гореща вода и препарат мисля, че няма проблем. Другото е просто да си купиш нова пипета от аптеката. Струва стотинки.
Виж целия пост
# 7
Аз нямам предвид срока на годност, а това че при първото ползване детето е било болно и всички бактерии/вируси са полепнали по пипетата, та въпроса ми е дали това не е проблем....

Ако пипетата се допира до секретите и после се пъха обратно в шишето с капките е логично и в самите капки да има бактерии...
Не съм се замисляла, аз не допирам капкомера до нослето, като капя капки, защото не виждам как ще успея да ги преброя.
Иначе можеш да ползваш отделен капкомер за капките, който да измиваш веднага след накапване .
Виж целия пост
# 8
Ползвам докато не му изтече срокът на годност.
Почиствам накрайника със спирт.
Виж целия пост
# 9
Да, това с пипетата е добър вариант - да се ползва отделна, но има някои спрейове (например Стеримар), които няма как да не се допрат до секретите, може би трябва наистина след всяко ползване да се почиства със спирт. Днес си говорих с една колежка, която е биоложка по образование и ми каза, че бактериите и вирусите (когато са върху предмети) живеят няколко часа и от кислорода и светлината умират.
Виж целия пост
# 10
На Стеримара много лесно се измива накрайника. Аз го миех само с вода.
Това, което ти е казала колежката не го знаех, не съм се и замисляла даже.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Специално за Виброцила съм ползвала повторно,на повечето други капки доста бързо им изтича срока на годност и не съм.
Виж целия пост
# 12
В листовката за пациента на капкита за нос пише ,че поради хигиенични причини трябва да бъдат изхвърлени 12 седмици след отваряне на капките.
Виж целия пост
# 13
Не,не ползвам нищо повторно(не твьрдя,че е правилно,просто аз така сьм решила)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия