38.5 - какво да правя?

  • 1 516
  • 15
Ами на хомеопатия сме, знам, че до 38.5 нищо не се прави, но сега накъде? Хомеопатката не вдига телефона. Алотопичния лекар ще ми каже да дам нурофен. Моля посъветвайте ме. С някакви подръчни средства може ли да се смъкне. Не иска да пие никакви течности, пробвах с кърма от лъжичка.
Виж целия пост
# 1
По скоро Панадол вместо Нурофен.
Виж целия пост
# 2
Да, но мен ме интересува как може да се избегне алотопичното лекарство. Основният ми проблем е съпротивата от страна на семейството ми към хомеопатията, непрекъснато ме агитират да му давам лекарства и аз доста се паникьосах, защото бебето ми е малко, просто не знам какво да правя.
Виж целия пост
# 3
На колко е бебето? Сложи му свещички, ако има за неговата възраст. Нищо, че е алопатично.
И ние сме на хомеопатия, но като няма накъде, ползваме спешно това, което е под ръка и след това нещата се оправят.

Ако продължи дъ вдига най-бързо и лесно се сваля с мокро чаршафче - вода и оцет. При моите действаше до 10 минути.
Виж целия пост
# 4
Да, но мен ме интересува как може да се избегне алотопичното лекарство. Основният ми проблем е съпротивата от страна на семейството ми към хомеопатията, непрекъснато ме агитират да му давам лекарства и аз доста се паникьосах, защото бебето ми е малко, просто не знам какво да правя.
Спокойно не се паникьосвай Hug.И дъщеря ми е изцяло на хомеопатия ,но се е налагало няколко пъти да ползваме панадол( всъщност само това е пила-никакви други сиропи и капки) ,когато мине 39.5.Можеш да започваш да слагаш мокри кърпи на китките и на челцето или пък да обуеш чорапки с оцет Hug.Иначе е много хубаво,че детето е вдигнало Т.Поздравявам те ,че си избрала хомеопатията.Дано и хомеопата ти е добър Peace
Виж целия пост
# 5
Аз ги къпя винаги, когато стигнат тази Т.Временно смъква градусите.И мокри кърпи на главата и по китките и глезените.Отскоро слагам и сварено сено във водата, с което съм се запасила от селата.Но, жалкото е, че не се продава...Иначе е много ефикасно.Не знам дали можеш да си намериш отнякъде.
И малиновите продукти смъкват Т., но детенце е малко за тях, май. newsm78
Виж целия пост
# 6
Ами още сме така, ту я сваля, ту пак се качва. Иначе има апетит. Компресите временно понижават градусите, след това пак се покачват, по-късно сме на хомеопат, при който ще ходим за първи път, защото сегашната се държа безумно по телефона, а и още на интервютно не ми направи добро впечатление, трябваше по-рано да взема мерки.
Виж целия пост
# 7
Лоурън, кажи какво става, като се върнете от новия хомеопат. Дано по-бързо се оправя Дани и да не се тревожиш Hug
Виж целия пост
# 8
Лоурън, кажи какво става, като се върнете от новия хомеопат. Дано по-бързо се оправя Дани и да не се тревожиш Hug
Ами ти го знаеш кой е мила  Hug. Така се бях уплашила, че направо бях пълен блокаж отвсякъде  #Crazy. Не знаех какво да правя, толкова неадекватна не съм се хващала досега  Shocked.
Иначе бяхме провели интервю при една хомеопатка за мен и Дани и си мислех, че ще мога да разчитам на нея, ако възникне проблем, но снощи в 22 часа никой не ми вдигна, което донякъде мога да го приема, но и на сутринта така ми се репчеше по телефона, каза ми, че не знаела за кого става въпрос, че била с пациенти и т.н. Останах много разочарована.
Иначе аз си знаех, че не трябва да давам нищо за Т, освен ако стане много наложително, т.е около 39.5. Ама домашните като наскачаха с едни лекарства, панадоли и не знам си какво, така ме паникьосаха...Та днес преди да отидем при новия хомеопат самичък си я беше свалил температурата. Сега ще видим как ще се повлияе от лекарството, трябва да лекуваме и конюнктивит.
Виж целия пост
# 9
Радвам се, че детенце самО се е преборило с Т. Така и трябва! Simple Smile
Дано всичко с новия хомеопат е наред и не се налага често да го посещавате Hug
Виж целия пост
# 10
Lauren,
Радвам се, че бебчето е добре.
Много ми е позната тази съпротива от страна на домашните. 3 години вече се лекуваме с хомеопатични и още си водим старите спорове Simple Smile
Присъединявам се към мнението на Евридик@, дано случите на хомеопат както по отношение на професионалните му качества, така и на чисто човешките.

При висока температура моето момченце отлично приема вземането на импровизирана вана в отеснялото му бебешко корито. Хвърляме няколко играчки и се плиска 10-15 мин. Температурата не пада значително, но той се ободрява и пие с охота повече течности. Правим по няколко такива за деня, докато организма се пребори и температурата не скача толкова.

Увиването с чаршаф, мокрите кърпи на китките и глезените помагат повече, но вече не мога да го преборя за тях  Simple Smile и ползваме горната алтернатива, за да е тихо, мирно и весело.

Също така го държа само по потниче и гащички, с лека завивка отгоре, за да се охлажда телцето колкото може повече.
Виж целия пост
# 11
mimi flax, Благодаря ти за съветите, ще ги имам предвид Hug. Само се надявам да не се налага ги прилагам скоро пак... Praynig
Виж целия пост
# 12
Детето и конюктивит ли има?
Значи мама е била далеч от него и му е липсвала...когато мама се е появила,е вдигнало Т и е раzвило конюктивит.Така е преминало фаzата на страданието си. Peace
Виж целия пост
# 13
Christian ами и аз се позапознах с ГНМ и прочетох, че висока Т е разрешен конфликт, но засега не съм установила какъв точно е бил конфликтът. Конюнктивитът го мъкнем от повече от 3 месеца, не мина с нищо алопатично (не е изненада) и сега вече като сме окончателно на хомеопатия се надявам да го излекуваме най-накрая. Иначе поне във физическия смисъл мисля, че не съм му липсвала, разделяли сме се досега най-много 2-3 пъти, откакто се е родил, плътно до мен е независимо къде ходя, а и вкъщи също в слинга или на ръце. И аз доста се чудя за какво се касае... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
СМИНДУХ - 1 чаена лъжичка се вари 5 минути в 200 мл вода. Отварата се прецежда и се дава през 15 мин. по 1 суп. лъжица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия