мобилен телефон през митницата?

  • 905
  • 13
здравеите,бих искала да попитам колко трябва да платя ако си поръчам мобилен телефон от чужд саит и тои мине  през митницата?
Виж целия пост
# 1
никой ли не знае?
Виж целия пост
# 2
     Значи по спомени от преди 3-4 години - с всички такси и таксички, ДДС и мито - плащаш около 40 % от стойността на телефона.  Peace
Виж целия пост
# 3
     Значи по спомени от преди 3-4 години - с всички такси и таксички, ДДС и мито - плащаш около 40 % от стойността на телефона.  Peace

40% не е ли много?
Виж целия пост
# 4
каква ще е стойността на тел
Ако е до 150Евро и ти го праща фирма, нищо няма да платиш,ако ли не
20%ДДС 3-5%мито и 15-20 лв за митническата декларация
Виж целия пост
# 5
каква ще е стойността на тел
Ако е до 150Евро и ти го праща фирма, нищо няма да платиш,ако ли не
20%ДДС 3-5%мито и 15-20 лв за митническата декларация

определено ще е с до 150Е и освен това са съгласни да пише ниска стойност и също да пише, че е подърък, но съм малко притеснена, че БГ митниците ще ме накарат доста д аплащам.
Виж целия пост
# 6
това,че ще пише, че е подарък, митниците не ги грее,вярвай ми
Виж целия пост
# 7
     Значи по спомени от преди 3-4 години - с всички такси и таксички, ДДС и мито - плащаш около 40 % от стойността на телефона.  Peace

40% не е ли много?
   Ами и на мен много ми се струва, ама като теглих чертата накрая на деня, толкова излезе.  Thinking И ако пише, че е подарък, не си оправяш проблема, даже напротив - ще си го сметнат там по техни си параметри.  Rolling Eyes При мен в пратката имаше един артикул подарък, оказа се, че не можело да е с нулева стойност, поне 0.01 $ да било.  Shocked Е как да е, като хората го подаряват ???  #2gunfire
   П.С.Нали не забравяш, че плащаш такси и върху доставката ?
Виж целия пост
# 8
Незнам аз лично преди няма и месец си поръчах от Хонк Конг мобилен телефон на стойност 164$. Помолих човека да ми го прати като напише на пакета по ниска стойност 40$ и нямах никакви проблеми телефона си дойде направо в нас.А и други неща съм поръчвал така и не съм имал проблем.
Виж целия пост
# 9
Ако телефонът идва от Европейския съюз, няма да плащаш нищо.
Виж целия пост
# 10
Незнам аз лично преди няма и месец си поръчах от Хонк Конг мобилен телефон на стойност 164$. Помолих човека да ми го прати като напише на пакета по ниска стойност 40$ и нямах никакви проблеми телефона си дойде направо в нас.А и други неща съм поръчвал така и не съм имал проблем.

това от ebay ли е поръчка или от online shop?
Виж целия пост
# 11
Незнам аз лично преди няма и месец си поръчах от Хонк Конг мобилен телефон на стойност 164$. Помолих човека да ми го прати като напише на пакета по ниска стойност 40$ и нямах никакви проблеми телефона си дойде направо в нас.А и други неща съм поръчвал така и не съм имал проблем.

това от ebay ли е поръчка или от online shop?
От EBAY
Виж целия пост
# 12
Зависи какъв телефон, ще плащаш ли застраховка и какви са рисковете....
Помоли продавачът да ти го прати като МП с ниска стойност , а не колет - ще пристигне в пощата.
Така пристигна МП4 на дъщеря ми  Wink
Виж целия пост
# 13
Зависи какъв телефон, ще плащаш ли застраховка и какви са рисковете....
Помоли продавачът да ти го прати като МП с ниска стойност , а не колет - ще пристигне в пощата.
Така пристигна МП4 на дъщеря ми  Wink

Става така, стига да имаш доверие на продавача.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия