Давате ли Панадол след имунизация?

  • 9 372
  • 35
Братовчедка ми казва, че винаги дава след имунизация, за да не вдигне детето температура, да не е неспокойно вечерта и т.н. Когато питах педито, тя каза, че че все пак Панадола е лекарство и тя не препоръчва да се дава превантивно, а само, ако детето има температура над 39'. След последните 2 имунизации, Калина ми вдига температура сутрин, след кърменето в 5 часа. Вчера плака до пресипване, обикновенно се утешава на гърда, но сега не трябваше да яде 2 часа. Давам и витамин С, по препоръка на педито и еднократна доза Панадол, въпреки, че тя не го препоръчва. И двата пъти температурата секва малко след Панадола. Чудя се, дали следващия път да не и дам Панадол още вечерта и да не я чакам да вдигне температура... newsm78 Все пак какво толкова може да и стане от половин лъжичка Панадол...
Виж целия пост
# 1
Нищо не давам, минахме всички имунизации до годинка, проблем не е имало, според мен е излишно ...
Виж целия пост
# 2
Нищо не давам, минахме всички имунизации до годинка, проблем не е имало, според мен е излишно ...
Абсолютно, не си тъпча детето излишно с лекарства.
Виж целия пост
# 3
Аз също мисля ,че не е редно да се дава просто така.Давам само при температура над 38,5 или ако плаче много и очевидно нещо я боли.
Виж целия пост
# 4
Цитат
Абсолютно, не си тъпча детето излишно с лекарства.
Цитат

И аз така!!
  newsm10
Виж целия пост
# 5
Аз пък давам Панадол след всяка ваксина и досега Деси не ми е вдигала темпеатура. И говорим за еднократна доза, а не за "тъпчене на детето с лекарства".
Виж целия пост
# 6
Аз пък давам Панадол след всяка ваксина и досега Деси не ми е вдигала темпеатура. И говорим за еднократна доза, а не за "тъпчене на детето с лекарства".
точно това се канех да напиша-само че аз давах калпол.но вече с ДТК приключихме засега
 Heart Eyes Peace
Виж целия пост
# 7
Ами, аз купих Калпол, за да има вкъщи. Не дадох, защото не вдигна температура.
Подразни ме описанието на опаковката-след 3 месеца, може да се дава преди това след имунизация.
Ще ми се да видя описание на английски дали така пише, защото тук често ни като опитни зайчета ни ползват.
И, ако може да навреди, и един път няма да дам, въпреки че не е тъпчене с лекарства.
Виж целия пост
# 8
Тъкмо сега се връщаме от консултация,където ни биха втората ДТК.И първия път не дадох Панадол,мисля и сега да на давам.Надявам се да не вдигнем Т,както не вдигнахме и на първата ваксина.
Виж целия пост
# 9
Никога не давам лекарство, ако не е необходимо.
Ако детето изпитва болка, след поставяне на ваксина или температура над 37.5 -Да
Виж целия пост
# 10
И ние не вдигнахме след първата ДТК, но след втората и след вчерашната вдигнахме. Наистина става дума за еднократна доза. Повече ме е страх детето да е с температура, отколкото да давам Панадол. Първия път така се пищисах, че сама не можах да се позная.  Embarassed
Виж целия пост
# 11
Давам само когато педиатърката каже. Досега се е случвало 2 пъти да дам половин доза след имунизация
Виж целия пост
# 12
Първият път дадох 1/2мерителна лъжичка 2ч след поставянето и вечерта преди лягане пак 1/2лъжичка.
Имам доверие на педиатърката. Освен противовъзпалително, парацетамола действа и обезболяващо, така че го приемам, като облекчение за бебо. Един път в месеца не мисля, че е "тъпчене с лекарства".
Факт е, че душко беше много спокоен, не е плакал или вдигал температура. Все едно не му е бита ваксина.
Е, дано и следващите пъти да бъде така.
Виж целия пост
# 13
Винаги когато педито препоръча да дам - давам, тя все пак по - добре знае какви реакции се очакват, температура и т.н., а и премахва болката не детенцето... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Аз давам, когато каже докторката, не след всяка ваксина.
И понякога профилактично давам, да чукна на дърво - не ми се е налагало често.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия