Наблюдения за Община Искър

  • 2 246
  • 12
Здравейте, при вземане на Заявление за осиновяване се оказа, че документите не се подават по постоянен адрес, а по местоживеене. Ние живеем в Дружба и трябва да отидем в Слатина. Някой има ли наблюдения от служителите там?
Виж целия пост
# 1
Здравейте, при вземане на Заявление за осиновяване се оказа, че документите не се подават по постоянен адрес, а по местоживеене. Ние живеем в Дружба и трябва да отидем в Слатина. Някой има ли наблюдения от служителите там?

 Rolling Eyes А не са ли ви казали обратното?
Нас преди 2 години луди ни направиха, че не може да живеем на едно място, а да ни проучват на друго. В крайна сметка, след консултации "на градско и национално ниво" се оказа, че документи се подават по постоянен адрес и там се извършва проучването, а служител от "Закрила на детето" по настоящ адрес идва на посещение в жилището, изготвя си доклад и го прилага към основния.

За Слатина и Искър нямам никакви наблюдения, съжалявам.

На мен един месец в Оборище и Триадица ми твърдяха, че едва ли не ако не живееш на постоянния си адрес нямаш право да подаваш документи за осиновяване на дете, защото "общината по постоянен адрес няма право да изпраща служител да проучва жилището на територията на друга община", а "приемането на документи и проучването се извършва само по постоянен адрес".

Успех ти желая и ако имаш проблеми пиши пак.  Hug
Виж целия пост
# 2
Успех ти желая. Нямам опит с осиновяване, но имам много опит с вадене на документи от район Искър. Отвратителни - от горе до долу. Направо са като изкопаеми. За най-малката справка, плащане на данък и др. хиляди проблеми, все не им работят комп, все не могат да направят справка за мин. год.
Имай 1 наум, дано при вас са по-добри като е за такова хубаво нещо.
Виж целия пост
# 3
Отдел Закрила на детето Слатина е страхотен, но... няма да ти приемат документите там - трябва по постоянен адрес - това ми го казаха от точно този отдел и се наложи да си сменя личната карта, за да кандидатствам.
Успех.
Виж целия пост
# 4
ееее, нали съпруга ми има постоянен адрес в Дружба, не виждам смисъл да си сменям цялата лична документация заради едно заявление. От Слатина ми казаха да си изкарам документ за временно пребиваване, което също е тъпо, защото след една година ще живеем в Люлин. 
Виж целия пост
# 5
Това за съпруга ти го споменаваш сега - щом единия от двамата има постоянен адрес няма никакъв проблем.
Виж целия пост
# 6
Извинявам се, обаче нещо не разбирам... "живеем в Дружба","съпруга ми има постоянен адрес в Дружба".  newsm78 Дружба е към община Искър доколкото знам. Защо трябва да ходите в Слатина тогава? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Отделът в Слатина обслужва Изток, Искър и т.н. Ние сме от Дианабат, но бяхме към Слатина.
Виж целия пост
# 8
Зравей Фоксче. Как ти се сториха в Слатина. Иска ми се да попадна на точни и експедитивни служителки, а не на такива, които да ни мотат безкрайно. Някой има ли представа, какво точно следва след като подадем документите? Как ти избират дете? И защо след като ние подготвяме целия куп с документи, те трябва да те одобрят за 3 месеца? Какво правят през това време? Ако си харесаме някое детенце в дом, мога ли да кажа на социалните или не? Благодаря предварително за отговорите.
Виж целия пост
# 9
Отговарям вместо Фоксче. Добри са в Слатина служителите.
НО нямат нищо общо с избирането на дете! Детето се определя на заседание на Съвета по осиновяване, който е общ за София и седалището му е зад НСС.
 В Слатина само ще подготвят социалния доклад(през въпросните 3 месеца), ще комплектоват документите, ще ги изпратят където трябва и толкоз. По новия закон се избират за детето родители, а не обратното. Така че не знам ако си харесате дете какво следва. Изобщо може ли нещо да се направи. По моето скромно мнение почти нищо.
Виж целия пост
# 10
Добре, но как точно избират родители за детето? Кой се рови в регистрите и ни търси? Директорките от домовете или социалните? Някой наясно ли е?
Виж целия пост
# 11
s_j74, всички минали по тоя път са наясно, поне дотолкова, доколкото не присъстват на Съвета по осиновявания. Към всяка РДСП има Съвет по осиновявания (има специална наредба кой членува в тези съвети и как се вземат решения), който заседава поне 2 пъти месечно. Не зная на какъв принцип избират кандидатите за осиновители, може би по поредност, за всяко дете. Знам, че разглеждат досиетата на децата и съобразно тяхната възраст, пол, етнически произход и др. критерий търсят кандидати, които искат точно такива деца. На всяко се избират трима кандидати, на които по ред се предлага детето.
Виж целия пост
# 12
Sislie e отговорила много точно. С други думи нито директорите на домовете нито социалните, които ти готвят доклада, имат отношение към избора на осиновители от регистрите.
Молбите на кандидадит осиновителите се разглеждат по поредност(поне така би трябвало да бъде). Горе долу по 3-4 молби се разглеждат на всяко заседание на Съветите по осиновяванията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия