Имам нужда от консултация!

  • 992
  • 8
Здравейте! Имам нужда от консултация. За първи път влизам в тези сайтове и не съм сигурна къде точно да питам, затова ако не ми е тук мястото, моля за извинение!
Болна съм, а искам колкото се може по-скоро бебе.
Ще разкажа накратко за да не ви отегчавам.
С моя приятел правихме безполезни опити около 8 месеца ( на териториите на България, в последствие и на Кипър, където отидохме да изкараме по „някой лев” ). Всеки надежди и всеки месец разочарования. От Септември 2008г. започна моят Ад, след като се разболях и на 2 пъти бях на ръба, 3 пъти влизах в болница и от както сам се прибрала в БГ не съм спряла да ходя по доктори. Имам „ есенциална тромбоцитопения ”. Всички органи са ми в идеално състояние. Тамошните доктори бяха великолепни, всеотдайни и невероятно мили. ( до преди това никога не ми се беше налагало да влизам в болница). Най-тежкото ми състояние беше ( не мога да си служа с медицински термини ), когато тромбоцитите ми бяха спаднали на 2 000. на куб. мм кръв. …че да не изпадам в подробности, а исках да кажа, че Господ все едно ме наказа за ужасното ми нетърпение и на всяка цена да имам бебе. Мисля си, че ако случайно бях забременяла преди големите кръвотечения, едва ли бебето щеше да оцелее, защото ме лекуваха с кортизон и какво ли още не. Преди голямото падане на тромбоцитите ми ми правиха кюртаж и ми извадиха някакви налепи. Чудя се ( ако може някой доктор да ми каже ), дали заради тези налепи не съм забременяла по времето в което правихме опити!?
И сега другата част от въпроса. Желанието ми за бебе не е отшумяло нито за миг. В Кипър гинеколога ми каза, 4е е добре да изчакам около 6 месеца; в БГ каза че няма проблем да забременея, макар че всичко свързано с много кръв е опасно (раждания, аборти, зъболекари), но мога.
Тук след 3 –ма хематолози, накрая попаднах на една невероятна докторка ( при това „ българка” ), която съм сигурна че ще ме излекува. Но тъй като часовете все са много на рядко и дълго се чака всеки път, започнахме лечение с „Преднизолон „ 5 мг., които ги пия повече от 1 месец, тя ме прати на Ендокринолог, който ми назначи др. изследвания ( при нея трябва да отида след чак 3 седмици), които нищо не ми говорят – добре ли съм или не, поне в тази сфера, а те са, ако знае някой: АНТИ-Тро   11.8,   ТСХ  1.645. И така продължавам да пия тези хапчета, просто защото трябва всичко при Ендокринолога да свърши, за да се видя пак с Хематоложката. 
Моля Ви, ако знае някой, кажете ми кога мога да стартирам опитите за бебе? Трябва ли да съм спряла Преднизолома, ако Да след колко време след като съм го спряла? Трябва ли нещо друго да пия? Чета из форумите за фолиеви киселини, сиропи против кашлица и т.н., аз мога ли да ги пия?

Благодаря на всеки, който ми е отговорил и особено на докторите, ако има тук такива!
Виж целия пост
# 1
Всички тези въпроси към доктор.При положение ,че здравето ти е влошено, не е разумно да се консултираш и да приемаш съвети от форума.  Peace .Ако искаш отправи въпроса си в темата http://www.bg-mamma.com/index.php?board=69.0, но не съм сигурна от кой 15 октомври ще са подновени консултациите,но дали е за 15.10.2008 или 2009 не става ясно.
Виж целия пост
# 2
Кики,
Знам, че очакваш конкретен отговор, но всичко, което си описала е сериозно и изисква изцяло лекарска намеса. Това не е настинка, че да ти предложим някой бабешки лек. Най-добре прави това, което са ти казали лекуващите ти лекари. Бъди търпелива и се успокой. Не всички здравословни проблеми задължително водят до стерилитет, ако беше така, сигурно въобще нямаше да се раждат деца. Затова на този етап изчакай консултациите с лекарите, нека те уверят, че си добре и тогава пробвайте пак за бебче. Успех и кураж, всичко ще се подреди!
Виж целия пост
# 3
Мила, вероятно състоянието може да се дължи на падане на имунитета или дълго лечение с антибиотик например, щом всичко останало ти е наред. Не бързай обаче, добре е първо да се излекуваш, а след това да подновиш опитите за бебче... По време на бременност не е добре да се приемат кортикостероиди... Колкото и да е мъчително чакането, въоръжи се с търпение и хвърляй силите и емоциите си в посока единствена- твоето оздравяване, това е най-важното... След това подсили имунната си система и когато си напълно възстановена посети гинеколога си, за да обсъдите плануването на бременност...
Но за съвети тук във форума, не ги търси, тъй като може да са много различни... Довери се на лекаря си и задавай въпроси единствено на него... защото мисля, че това е единствения начин да получиш адекватен отговор в случая...
Ще те чакаме тук отново, за да те подкрепяме когато подновите опитите за бебенце... Hug
Желая ти бързо оздравяване!!!
Виж целия пост
# 4
Много Ви благодаря за съветите! Ще ги последвам и ще се допитам до специалистите!
Дано наистина после, ако стане беб4ето пак да се видим тук!;)
Виж целия пост
# 5
Кики първо за: АНТИ-Тро-11.8 и ТСХ - 1.645 просто са ти СУПЕР БРАВО в референтни и ТСХ - хормона е в долна граница много добре за забременяване браво.
И второ за Преднизолона да кортикостероид е и докторката ще ти го спре сигурна съм щом нямаш проблем с антителата... и може да се пие в началния стадй на бременост в много малка доза после се спира но ти в случая нямаш нужда от него.
Успех Hug
Виж целия пост
# 6
Не мога да ти помогна със съвет или точен отговор, просто искам да ти пожелая успех и скоро да ни се похвалиш, че си бременна  bouquet
Виж целия пост
# 7
Кики да не вземеш да го спреш сама, недей ще си докараш беля за Преднизолона говоря той се спира по схема. Докторката ще ти го спре.
Виж целия пост
# 8
Кики да не вземеш да го спреш сама, недей ще си докараш беля за Преднизолона говоря той се спира по схема. Докторката ще ти го спре.
Da, da znam! Ne se pritesnqvai! Drugata sedmica 6te se sre6tem s hematolojkata mi i 6te vidim, kakvo 6te mi kaje!;)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия