Определяне на датата за планувано секцио???

  • 7 926
  • 44
Бременна съм в 31 г.с. и трябва да раждам със секцио.Започнах да се притеснявам защото се чудя как се определя датата за плануваното секцио.Понеже ми се иска да го износя максимално дълго исках да се допитам до вас вие как решихте че е дошъл момента да се започне операцията?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Лекарят реши, не аз. Наблюдава се зрелостта на плацентата и състоянието на околоплодните води.
Виж целия пост
# 2
За тази работа си има лекари Peace
Виж целия пост
# 3
Плацентата преминава през няколко степени на зрялост.АГ -то ти ще прецени кога е момента.Успокой се и чакай големият ден! PeaceЛеко раждане ти пожелавам ! Peace
Виж целия пост
# 4
А на колко често е необходимо да се правят консултации през 9мес. за да се установи датата?
Виж целия пост
# 5
Достатъчно е вденъж в седмицата.
Опитай се да настояваш за дата, максимално близка до термина, не се оставяй да те баламосват, че трябва по-рано да го извадят, за да не тръгне да се ражда само.
Виж целия пост
# 6
Лекарят определя датата за секцио в зависимост от зрелостта на плода, количеството околоплодни води и изобщо цялостното ти състояние. Моето секцио бе насрочено 12 дена преди термина, защото лекарката ми прецени, че синът ми е достатъчно голям и зрял и няма смисъл да стои повече в мен. Калоян се роди 4340 грама и 54 см.
Виж целия пост
# 7
Принципно се планира около5 до 7 дни преди термина - и двете ми секции бяха така планирани. Като отидох на преглед с идеята да се планира и дата гинекологът ми направи и дват пъти гинекологичен преглед и установи единият път 2 см, а другият 4 см разкритие - и хайде в родилно  Grinning Вторият път така и не изчакахме планираната дата, защото вечерта преди нея ми изтекоха водите и хайде на масата по спешност.
Стискам палци всичко да мине безпроблемно за теб и бебчо  Peace
Виж целия пост
# 8
Моето беше планувано (от лекаря) 10 дни преди термина, но ми изтекоха водите десет дни преди това (т.е. 20 дни преди  термина). АГ ще реши кога е време. Леко раждане!
Виж целия пост
# 9
Лекарят преценява.
Първото раждане беше 7 дена преди термина.При второто доктора също беше решил 7 дена преди термина,аз обаче изявих желание за по ранно раждане и така и стана-11 дена преди термина.Ана се роди 3 кг./50 см.
Виж целия пост
# 10
Както вече са ти казали това го решава лекаря,не ти.Най-много да те накара да избираш между 2 дати примерно.Моето секцио беше насрочено 10 дни преди термина.
Виж целия пост
# 11
Моето секцио също беше 10 дена преди термин.
Доктора ми предложи да избера датата Peace
Виж целия пост
# 12
Моето секцио беше 2 седмици преди термина
Виж целия пост
# 13
Най-добре е десетина дни преди термина, а пък вие евентуално си избирате датата там някъде.
Виж целия пост
# 14
всичко си зависи от състоянието ти и по преценка на лекаря,в моя случай нямах право на избор защото 15 дни преди термин ми изтекоха водите
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия