Към всички мами, които сами приготвят пюренцата за бебешорите си?

  • 1 070
  • 16
Здравейте!!!
Въпросът ми е откъде си набавяте здравословни плодове и зеленчуци за приготвянето на пюрета? Имам голямо желание аз да приготвям пюренцата на дъщеря си, но се чудя откъде да си купувам продуктите? На пазара всичко е отглеждано с изкуствени торове и са бъкани с нитрати. Бананите например са си внос и не се знае с какво качество са. За момента дъщеря ми е само на кърма и много често ми се е случвало като ям плодове и зеленчуци от пазара, тя да получава страхотни киселини и газове.

Благодаря ви предварително!!!! Hug
Виж целия пост
# 1
Картофи , моркови , карфиол и др.първи зеленчуци има на пазара в суров вид.Аз ги купувам от там. Peace
Виж целия пост
# 2
Купувам от пазара, от супера, т.е. неща, които и ние ядем. Ако наистина детето е по-чувствително, можеш да му купуваш био-зеленчуци от по-големите вериги магазини.
Сигурно доста майки ще те посъветват да се насочиш към готовите пюрета заради предполагаемия контрол върху продуктите. Аз не съм им фен заради голямата разлика във времето на производството и на купуването, съответно консумирането. Все ми се струва, че ще дам на детето консерва, приготвена незнайно как. Може и да не съм права, разбира се.
Виж целия пост
# 3
Купувам от пазара повечето неща,но имам баба на село от където също взимам много от продуктите Mr. Green.Ако имаш някои близък със село е доста добро рещение Peace
Виж целия пост
# 4
Купувах био. Или просто ги накисвах в студена вода десетина минути, така нитратите падат  Peace
Внос не е равно на съмнително качество все пак, няма им нищо на бананите  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Аз взимах домашни от свекърва ми
Виж целия пост
# 6
Захраних с готови пюрета,а после купувах от пазара и рядко селско производство.То за нищо не се знае с какво качество е.Ако си мислите ,че на село не пръскат..........
Виж целия пост
# 7
плодове и зеленчуци от пазара според сезона,лятото търся домашни
Виж целия пост
# 8
В повечето случаи давах домашни, току що откъснати от двора, но това е предимството на дълбокият прованс Laughing.А иначе както са ти казали и по-нагоре куупуваш от пазара и накисваш за 10-15 минути в студена вода, нитратите или поне по-голямата част от тях падат.
Виж целия пост
# 9
Аз купувам каквото има, нямам избор. Често ползвам замразените миксове на Бондюел. Идеята е, че зеленчуците се замразяват, когато им е сезона и са най-ентини, т.е. предполага се че имат възможно най-малко нитрати. А в евтините зеленчуци като картофи, карфиол и др подобни никой не слага нитрати, това са скъпи торове и не е рентабилно. Тиквичките, броколите и морковите са малко съмнителни, ама аз давам какво да правя. Нямаме си село.
А бананите няма как да не са вносни  Laughing Аз давам банани, ябълки и круши и не сме имали проблеми до сега.
Виж целия пост
# 10
Аз купувам каквото има, нямам избор. Често ползвам замразените миксове на Бондюел. Идеята е, че зеленчуците се замразяват, когато им е сезона и са най-ентини, т.е. предполага се че имат възможно най-малко нитрати.

Ето това смятах да напиша като прочетох въпроса.  Simple Smile
Може и да не са миксове-има добро разнообразие на замразени зеленчуци.

Или просто ги накисвах в студена вода десетина минути, така нитратите падат  Peace

Това е съвет, към който се придържам. Само че ги кисна повече от 10 минути.

Иначе-двете ни баби имат градини и се бяха мобилизирали да отглеждат зеленчуци специално за пюретата на Иво.  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Хей, това с кисненето не го знаех, благодаря ви!

По въпроса:
когато мога да намеря домашно, ще ползвам (вече и ползвам по малко) него. Ако не - замразени зеленчуци...и чак тогава готови пюрета.
Между другото от Метро купихме последния път 2.5кг. моркови (замразени, български) за 3лв. и нещо - готови, нарязани, само да сипваш в манджата (и да пасираш съответно).
И същото количество тиквички пак на тази цена (малка разлика имаше...20 ст. примерно) - нарязани на шайбички. Мечта!
 Peace Wink
Виж целия пост
# 12
Благодарности на всички, много ми помогнахте!!!!! Скоро започвам  да приготвям, че и аз не съм привърженик на готовите пюрета, но в краен случай, ако се наложи ще купувам.
 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 13
Аз да питам като си готвите слагате ли доматено пюре в ястията за бебоците?
Виж целия пост
# 14
Да аз слагам доматено пюре.Той го обожава. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия