Правилно ли правя кашата?

  • 587
  • 11
Здравейте, от около месец давам безмлечна каша на Милупа и си я правя една определена доза (след като вече добре я захраних с нея), а тя е :
50 мл кърма, 50 мл плодово пюре и 5 бебешки лъжички сухо вещество...
Дали не е много сухото вещество  newsm78
Виж целия пост
# 1
Пропуснах да спомена, че кашата е оризова  Embarassed
Виж целия пост
# 2
Всички си правим кашите на око до желаната от нас/бебето гъстота. Няма проблем за количеството.  Peace
Виж целия пост
# 3
И аз правих кашата на око
Виж целия пост
# 4
Аз също си я правя на око до желаната гъстота.
Виж целия пост
# 5
и аз на око правя,никога не меря
Виж целия пост
# 6
Аз в началото гледах и милилитрите и грамажа на сухото вещество
да са точно толкова колкото пише на опаковката.Мислех,че ще има
някакъв проблем,ако не ги спазвам.
Но от едно известно време правя на око до желаната гъстота.
Например последно днес му дадох в шишето,направих я по-рядка.
От няколко дни ми отказва яденето с лъжица.
Виж целия пост
# 7
Прави кашата толкова гъста,колкото му харесва на бебо.Имай на предвид че ако е много гъста залепва на небцето и е много неприятно за бебето. Peace
Виж целия пост
# 8
Винаги съм я правила на око.Специално за кашата не съм се съобразявала с брой лъжички сухо вещество и колко течност.
Виж целия пост
# 9
винаги спазвам пропорцията на кутията. ти сама си изчисли на 100 мл течност колко лъжици трябва да сложиш, там са указани в супени лъжици, не в бебешки.
аз захранвах също с безмлечната оризова на милупа, в началото я правех маалко по-рядка Peace
Виж целия пост
# 10
Мисля,че трябва да си сметнеш веднъж пропорцията,указана на опаковката и то само мляко+сухо вещество и после на око да правиш подобна гъстота Peace.В случая млякото ти е малко.
Пюрето според мен е отделно.Аз даже никога не разбърквам добавката и кашата.При захранването давах пюрето отделно - редувах лъжичка от едното и другото,или накрая само пюре.Това за мен е начина да усетят различните вкусове и консистенции,така по-лесно се възприемат и новите храни после.Сега също,каквото им давам с нея,го слагам върху кашата и не разбърквам,а давам и от двете едновременно или пак редувам........
Виж целия пост
# 11
И аз правих кашата на око
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия