Как може да се провери дали някой има редовна шофьорска книжка?

  • 21 239
  • 8
Знам имена, адрес, ЕГН на лицето. Въпросът ми е има ли някакъв официален ред, по който мога да изискам и получа информация от МВР дали има редовна шофьорска книжка? Евентуално регистър в интернет или какъвто и да е друг начин за проверка?
Виж целия пост
# 1
нещо такова ли:

http://nbds.mvr.bg/bds7/web.nsf/fVerification

?
Виж целия пост
# 2
Тука си иска номер на документа, а не ЕГН... Thinking
Виж целия пост
# 3
ааа. разбрах те. всъщност доста хора биха се разпищели че им се нарушава личното, конфиденциалното и прочие, ако имаше такъв сайт.

еди.
Виж целия пост
# 4
Разбира се, че не.
Неофициален има.
Виж целия пост
# 5
хм, интересното е, че не мога да измисля легална причина за подобна проверка. ако, примерно, кандидатства на работа при теб или нещо такова, ти ще го помолиш да ти представи документа?

еди
Виж целия пост
# 6
ти ще го помолиш да ти представи документа?
Но няма да разбереш, дали е редовен пред закона. Винаги може да се направиш, че си загубил старата книжка, и ако ти отнемат новата си караш на риск със старата. През живота ми, много малко от проверките на книжката ми са били по радиостанцията в базата данни на КАТ. Това е било само в късните нощни проверки. През деня винаги минаваш метър, ако представиш набор от документи. Само познат полицай може да ти провери без проблем редовността на книжката.
Виж целия пост
# 7
КЕЛЕШ виж линка, като види номера точно това ще направи, ще провери дали е валидна... и би трябвало да хване точно този номер.
Виж целия пост
# 8
Мерси за инфото. Общо взето ме интересува за бащата на детето ми. В развод сме и таткото има претенции да я развежда с колата насам-натам. А по мое последно инфо той беше с отнета шофьорска книжка. Искам да разбера дали всичко е ок сега. Ако поискам да я видя /книжката/, ще ми бъде отговорено, че не съм контролен орган или нещо от сорта. Комуникациите ни са меко казано лоши.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия